Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bilgisayarınızda programsız site engellemek (1 Kullanıcı)

ahmet_can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgisayarınızda programsız site engellemek istiyorsanız aşağıdaki klasörü açınız.
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
Bu klasörde "hosts" adlı bir dosya bulunacaktır. Bu programı not defteri ile açın. Birkaç yaz göreceksiniz. IP numaraları göreceksiniz. Mesela şu yazı sizde de mutlaka olacaktır ve bu yazıyı bulun:
127.0.0.1 localhost
Bunun altına aşağıdaki yazıyı ekleyin
127.0.0.1 www.siteadi.com
Bu yukarıdaki adres yerine engellemek istediğiniz site adresini yazın ve dosyayı kaydedin. Sonra o siteye bağlanmayı deneyin ve göreceksinizki bağlanamayacaksınız
Ben kendim denedim. Ve çok işime yaradı.
Birde not ekleyeyim: Sisteminizde doğacak sorunlardan ben sorumlu değilim Bende sorun çıkarmadı ama yinede yasal uyarımı yapayım. Zaten sigaranın üzerinede bişiler yazıyorlar ama yinede içenler var. konuyu fazla uzattım. Yukarıdaki gibi site açılmasını engelleyebilirsiniz.
--------------------------------------------------------------------------------
ALİNTİDİR :D :D :D

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt