Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bi dua bu zavallıya (1 Kullanıcı)

Mutlu Kul

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar artık dayanamıyorum intiharı bile düşünüyor bu zavallı nefsim size acındırmak için kendimi yazmıyorum sizden başka kimsem yok dua edin lütfen ölmek istiyorum çünkü...:(

HilserSeN

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırdır Mutlu kul derdin sıkıntın nedir ? Her sıkıntıda böle Ölmek mi isticeksıN ...

Mutlu Kul

Kayıtlı Kullanıcı
her sıkıntıdamı benim yaşadıklarımı anlatırsam anlarsınız

HilserSeN

Kayıtlı Kullanıcı
Sıkıntısı olmayan insan varmı be mutlu kul
Sorsan su siteki üyelere bak kimlerin ne derdi ne sıkıntısı var
Sıkıntılar insanı Allaha yaklastırır unutma
İnsanin basına gelcek en büyük musibet ölümdür
Diğer herseyin vardır Bir Hal Çaresi

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim,

öncelikle konuyu yanlış yerde açtın galiba? ben de şimdi farkına vardım, çoğu arkadaşımızın gözünden kaçabilir?

tabi ki herkesin var derdi, sıkıntısı ANCAK sakın intihar deme, öbür dünyanı da mahvedersin, aman aman aman sakın haaa!

dua listelerine katılsana, Esmalar okuyoruz, yazmışsın sen de katılmak istiyorum diye, ama bitmek üzere o konu, yenisini mutlaka takip et,

şeytana uyma, ibadetlerini aksatma, sakın ha, lütfen kardeşim :a45:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar artık dayanamıyorum intiharı bile düşünüyor bu zavallı nefsim size acındırmak için kendimi yazmıyorum sizden başka kimsem yok dua edin lütfen ölmek istiyorum çünkü...:(
kardeşim intiharı aklından çıkar aklının ucuna bile gelse itele hemen. canımız kıymetli. Allah yardımcın olsun sıkıntılarından feraha çıkarsın seni. şimdi nasılsın? konuyu açmışsın iki gün olmuş. fazla kalmıyorum görmedim inşallah iyisindir.

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Kardeşim,
Allah yar ve yardımcın olsun inş.Canım çeken bilir,fakat seni çok iyi anlayabiliyorum,unutma derdi veren RABBİM dermanıda verecektir,yeterki biz sabretmesini bilelim,kardeşim,inan kardeşimizin de dediği gibi dertsiz kul yok,43 yaşındayım hayat hikayemi bir bilsen hadi canım sende dersin,çünkü bazen ben bile ben insanım bunlaradayanılabilir miki,şizofren oldumda kafamda mı üretiyorum diye beni yakından tanıyanlara ben bunları yaşadım değil mi diye soruyorum.Biz kimsesiz değiliz,yeter ki umudumuzu kaybetmeyelim,RABBİMİZE sığınalım,hamdolsun bu günümüze tabi kolay olmıyor ama inan hiç geçmeyecek sandığımız günler geride kalıyor.İnş.tez zamanda selamete erersin kardeşim.
Selam veDua ile

Cihat-82

Kayıtlı Kullanıcı
Kimi er, kimi geç katıldı bu kervana.
Allah, kolaylık gösterdi ahir zamana.
Sakın tereddüt etme günahkarım diye.
İman, sana Allah'tan gelen bir hediye.

Sakın ola kesme ümidini Allah'tan!
O Allah ki 'Esirgeyen ve Bağışlayan'
İstemeden bin defa da düşsen günaha,
Yine bin defa tövbe et Yüce Allah'a!

Sen, Allah'tan gelen bir imana sahipsin,
İmanla da gelen bir vicdana sahipsin.
Her şey küçüktür, günahların da küçüktür.
Küçüktür ki, bir tek 'Yüce Allah' büyüktür!

Her şeyden önemlisi kibrin kırılması.
Ve O kişinin Allah'a karşı takvası.
Büyük müjde, O Resul'u takip edene!
Çok şükür, bizi Resul'e nasip edene!

(Şair: Rıza Akbulut)

Sevgili kardeşim, herşeyden önce elindekinin kıymetini anlaman gerekiyor. Sen bir Allah kulusun, Hz. Muhammed ümmetindensin. Allah'dan ümidi kesmek bir müslümana yakışır mı? Bu dünyanın bir sınavdan ibaret olduğunu, burada zaman kavramının sınırlı olduğunu, asıl hayatımızın ahirette olduğunu hatırlatmama gerek var mı? Sıkıntın, derdin nedir bilemiyorum ama şuna inanıyorum ki, bu dünyada hiçbir dert Allah'dan ümidi kesmeye sebep değildir, hiçbir zaman da olamaz.

Unutma ki hayatında sadece bizler yokuz. Bizler de aciz birer kuluz. Allah'a bol bol dua etmeni öneriyorum. Kullarına hiçbir zaman sırt çevirmemiş olan yüce Allah'a, yaşadığımız her sıkıntıda bizim sırt çevirmemiz mümkün olabilir mi?

En kısa sürede dertlerini, sıkıntılarını aşabilmen dileğiyle..

Mutlu Kul

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun hepinizden ama bazen ben bile kendimi tanımıyorum herşeyin farkındayım ama bazan nefsim ve şeytana uyuyorum sonra bu siteye girip dua isteyip dualara katılıp rahatlıyorum biraz....:(anlatamadığım bi sorunum beni itiyo bu karamsar duygulara....

Ourhan

Kayıtlı Kullanıcı
Ben 24 yaşındayım. Askere gideceğim için işten ayrıldım. İşten ayrılmadan önce üzerimde bi miktar para taşımıştım, işte yiyecek içecek vs. için. Gün geldi, bu para tükendi. Eve de gidemiyorum, çünkü baya uzak ve eve gitmek için yol param dahi yok. Yakınımızda akrabalar falan var ama hepside cimri. O yüzden onlarada gitmiyorum. Yani dolayısıyla param olmadığı için ne eve gidebiliyor ne de yemek yiyebiliyorum. Açıkçası şuan bile açım. (hiçkimse yanlış anlamasın kendimi acındırmıyorum) Bu yaşıma kadar hep sıkıntılarla ulaştım. Ama Rabbime şükürler olsunki ben bir Müslümanım. Sıkıntılar yüzünden intihar etmeyi bende düşündüm ancak, bazı ayetleri okuduktan sonra kendi kendime 'Açlıktan yerlerde sürünsemde, işkence çekerek ölecek olsam dahi, ben asla intihar etmemeliyim.' İşte o ayetlerden bazıları :

Kur`an-ı Kerîm`de şöyle buyurulur: "Ey iman edenler, mallarınızı aranızda karşılıklı rıza ile gerçekleştirdiğiniz ticaret yolu hariç, batıl yollarla yemeyin. Ve kendinizi öldürmeyin. Şüphesiz Allah size karşı çok merhametlidir" (en-Nisa`, 4/29

Zâriyât Sûresi 56 - Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.

"Bilin ki, dünya hayatı ancak bir oyun, '(eğlence türünden) tutkulu bir oyalama', bir süs, kendi aranızda bir övünme (süresi ve konusu), mal ve çocuklarda bir 'çoğalma-tutkusu'dur. Bir yağmur örneği gibi; onun bitirdiği ekin ekicilerin (veya kafirlerin) hoşuna gitmiştir, sonra kuruyuverir, bir de bakarsın ki sapsarı kesilmiş, sonra o, bir çer-çöp oluvermiştir. Ahirette ise şiddetli bir azab; Allah'tan bir mağfiret ve bir hoşnutluk (rıza) vardır. Dünya hayatı, aldanış olan bir metadan başka bir şey değildir." (Hadid Suresi, 20)

“Size verilen herhangi bir şey, dünya hayatının metaı (kısa süreli faydalanması)dır. Allah Katında olan ise, daha hayırlı ve daha süreklidir. (Bu da) iman edip Rablerine tevekkül edenler içindir.” (Şura Suresi, 36)

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun hepinizden ama bazen ben bile kendimi tanımıyorum herşeyin farkındayım ama bazan nefsim ve şeytana uyuyorum sonra bu siteye girip dua isteyip dualara katılıp rahatlıyorum biraz....:(anlatamadığım bi sorunum beni itiyo bu karamsar duygulara....

Esselamu Aleyküm canım
konuyu daha yeni gördüm inanki çok üzüldüm:(
kendinde belirtiğin gibi herşeyin farkındasın canım..
Maşallah Barekallah hayırlı paylaşımlarda bulunan kardeşlerimizdensin..
Rahman c.c. yüreğinde şuan yaşadığın sıkıntıları tez zaman gidersin yüreğini ferahlatsın canım..
Rahman c.c. sevdiği kullarına sıkıntı verirmış bu dünya geçici,
Vaktimiz geldiğinde Rahman c.c. izniyle hepimiz ahiret alemine göçeceğiz
Ozaman 1 sn bile ne ileri nede geri adım atacağız..
Şu geçici dünya hayatında yaşadıklarımız için ebedi saadet diyarından mahrum kalmak hiçbirimiz istemeyiz canım..
Bize en güzel örnek Rahman c.c. Habibim dediği en sevgili efendimiz sav ne sıkıntılar çekmiş...
Bize teselli kaynağı en güzel rehber...
İnşirâh Sûresi
Türkçe Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim,
1. Elemneşrahleke sadrek
2. Ve vedağna anke vizrek
3. Ellezi engada zahrek
4. Ve refağna leke zikrek
5. Feinne meal usri yüsra
6. Inne meal üsri yüsra
7. Feiza ferağte fensab
8. Ve ila rabbike ferğab

Meali:

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla
1.Biz, senin göğsünü yarıp-genişletmedik mi?
2.Ve yükünü indirip-atmadık mı?
3.Ki o, senin belini bükmüştü;
4.Senin zikrini (şanını) yüceltmedik mi?
5.Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır.
6.Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.
7.Şu halde boş kaldığın zaman, durmaksızın (dua ve ibadetle) yorulmaya-devam et.
8.Ve yalnızca Rabbine rağbet et

Rahman c.c. bütün sıkıntıda olan kardeşlerimin yüreklerini ferahlatsın yar ve yardımcısı olsun inşallah
Bize en büyük lütuflardan birtanesi dua canım çok dua edelm inşallah
Rahman c.c. izniyle dualarımdasın
Selametle kal..
Rahman c.c. emanetsin..​

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
mutlu kul kardeşim;
size nasıl yardımcı olabiliriz.sabır şükür ve hak yolundan ayrılmayın lütfen........
dualarımda olacaksınız .ALLAHIN İZNİYLE DUALARIM SİZİNLE.

**Erva**

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşim. Rabbim öncelikle sıkıntılarına afiyet versin. Tez zamanda huzura erersin inşallah. Ne mutlu ki sana Rabbim'in sevgili kulusun. Rabbim boşa vermez sıkıntıları kederleri. Rabbim seni çok seviyor onun sevgisini intihar gibi basit birşeyle yok etmeyi düşünme. Rabbim sabretmeni istiyor senden. İnşallah bu zorlu imtihanı sabırla geçersin.

Rabbim Çok sevdiği kişilere sürekli dert verir.Küçük veya büyük,çünkü,kuluna derdi verir ki,Rabbini hatırlasın hep onu anarak yardım istesin ve buda aradaki, Allah ve kul sevgisini dahada çoğaltsın güçlü kılsın ister. Kuluna sürekli acımı çektirir? Hayır! Çünkü o kullarına derdi verir ama onlara kıyamaz,bazen taşıyamayacağı zaman yükünü hafifletip ona mutlu olacağı küçük sevinçli müjdeler verir. Sende İnşallah hayatındaki bu sevinçli müjdeleri fark edebilirsin. En basiti Rabbim beni seviyor ve beni imtihan ediyor bu sınavı geçmeliyim diyerek bu sıkıntıl günlerinin kıymetini bil ve hepp dualarla Rabbin'e sığın.

Rabbim yar ve yardımcın olsun.

Zeynep..

Kayıtlı Kullanıcı
Hayir , intihar etmek kesin br çözüm degildir .
Allah verdi sana cani , simdi onun verdigi can'i almak olmaz .
Herkes gibi yasa iste :) Bil ki senden daha beterleri de var .
Ne kazanirsin sor kendine ? Cehennemde bir yer mi ? :/
O'nun için iyi düsün . Allah yardimcin olsun .

Mutlu Kul

Kayıtlı Kullanıcı

..............................................................

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt