Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

besmele (1 Kullanıcı)

akinkaradag

Kayıtlı Kullanıcı
Her bir nebat ve ağaç ve otların ipek gibi yumuşak kök ve damarları''BİSMİLLAH'' der.sert olan taşı ve toprağı deler geçer.Allah namına,Rahman namına der, her şey ona mushahar olur.RİSALE -İ NUR/SÖZLER

akinkaradag

Kayıtlı Kullanıcı
Besmele

Besmele

Ebu Hureyre(r.a)anlatıyor;''bir gün bir mü'minin şeytanı ile bir kafirin şeytanı karşılaşırlar.Kafirin şeytanı yağlı,semiz,parlak ve temizdir.Mü'minin şeytanı ise zayıf,pis,kirli ve çıplaktır.Kafirin şeytanı mü'minin şeytanına;

-Bu ne hal? diye sorar.Mü'minin şeytanı:

-''Ne yapayım;bir adama düştüm ki adam yiyeceği zaman 'BESMELE' okur,ben aç kalırım.Giyindiği zaman 'BESMELE' okur,ben çıplak kalırım.Temizlendiği zaman 'BESMELE' ile temizlenir,ben de pis kalırım'' dedi.

Bunun üzerine kafirin şeytanı da:

-''Ben öyle bir adamla arkadaşım ki;bunlardan hiçbirine 'BESMELE' İLE başlamaz.Yemesinde,içmesinde ve giymesinde ben kendisine ortak olurum'' dedi. İHYA/3184

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt