Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Berber Ve Müşteri (1 Kullanıcı)

gulefsan

Kayıtlı Kullanıcı
Adamın biri her zaman yaptığı gibi saç ve sakal traşı olmak için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar. Değişik konular üzerinde konuştular.
Birden Allah ile ilgili konu açıldı...
Berber: " Bak adamım, ben senin söylediğin gibi Allah'ın varlığına inanmıyorum.
"Adam: " Peki neden böyle düşünüyorsun?
"Berber: " Bunu açıklamak çok kolay. Bunu görmek için dışarıyaçıkmalısın. Lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı,bu kadar çok hasta insan olur muydu, terkedilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimse acı çekmezdi. Allah olsaydı, bunların olmasına izin vereceğini sanmıyorum...
"Adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi. Berber işinibitirdikten sonra adam dışarıya çıktı. Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü. Adam bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki traş olmayalı uzun süre geçmişti. Adam berber dükkanına geri döndü.
Adam: " Biliyor musun ne var, bence berber diye birşey yok"
Berber: " Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve bir berberim
Adam: " Hayır, yok. Çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzunsaçlı ve sakallı adamlar olmazdı."
Berber: " Hımmm... Berber diye birşey var ama o insanlar banagelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?"
Adam: " Kesinlikle doğru! Püf noktası bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa, o ne yapabilir ki?
İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!"

ahnef

Kayıtlı Kullanıcı
s.a komik ve düşündürüc bir yazı teşekkür ederiz allaha emanet olun

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı
GÜZEL Bİ YAZI VE YERİNDE SÖYLENMİŞ SÖZLER. BİZ Bİ SINAVDAYIZ ... YANİ ŞÖYLE DÜŞÜNELİM OKULDASINIZ VE DERS GÖRÜYORSUNUZ ÖĞRETMENLERİNİZ SİZE DOĞRU OLANLARI VEDE YANLIŞ OLANLARI ANLATIYOR KISACASI DERSİNİZİ VERİYOR AMA SINAVDAYKEN TUTUPTA O YAPTIĞIN SORUNUN CEVABINI SÖYLEMİYOR ÇÜNKÜ DAHA ÖNCEDEN SİZE GEREKLİ BİLGİLERİ VERMİŞTİR .. SİZİN BU KONUDAKİ BİLGİLERİNİZİ ÖLÇMEK İSTİYOR VE BU DURUMLARA GÖRE SINAVIN SONUÇLARI BELLİ OLUYOR ... ALLAH (C.C) BİZE DOĞRU OLANLARI GÖSTERDİ BİZE PEYGAMBERLER GÖNDERDİ Kİ ...BİZE SULTANLAR SULTANI PEYGAMBER EFENDİMİZ MUHAMMED MUSATAFA 'YI GÖNDERDİ. DOĞRU YOLU BULUN O YOLDAN SAPMAYIN DİYE... İNSANLAR SEÇİMLERİNDE ÖZGÜRDÜR AMA HER İNSANIN HER SEÇTİĞİ DOĞRU DEĞİLDİR ... SEÇİM YAPIYORSA SONUÇLARINA KATLANMAK ZORUNDADIR... RABBİM DOĞRU YOLUNDAN AYIRMASIN

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim ALLAH razı olsun. Çok güzel bir paylaşımdı. Daha önce kumuştum ama tekrar okumakta güzeldi. Evet insanlar ALLAHa yaklaşmalı ki ALLAH (cc) onlara yaklaşsın değil mi.

ALLAHa emanet olunuz...
selam ve dua ile...

gulefsan

Kayıtlı Kullanıcı
sizden de Allah razı olsun beğendiğiniz için teşekkürler

remi7781

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm çok güzel bi paylaşımmm

remi7781

Kayıtlı Kullanıcı
BİR TANE UYANIKMI UYANIK KAYNANA VARMIŞ. Beyide zamanın da ondan çok çekmiş. neyse uyanık kaynananın 3 damadı varmış. bir gün acaba damatlar beni seviyormu diye düşünürken aklına cin fikirlerinden biri gelmiş ve büyük damadına misafir olmuş.
- Damat beni sahilde gezdirirmisin demiş
-Tamam annecim der ve sahilde gezerler
o sırada kaynana kendini denize atar ve damadın kendini kurtarıp kurtarmayacağına bakar. damad hiç düşünmeden atlar ve kaynanasını kurtarır. ertesi gün damat bir bakar evin önünde bir jeep içinde bir not. damat beni çok seviyormuşsun birircik kaynanan.
şimdi ortancı damada gider kaynana yine sahilde gezerler kaynana yine kendini atar denize ortanca damat da hiç düşünmeden denize atlar ve kaynanasını kurtarır. onunda evinin önünde bir jeep ve aynı not.
sıra küçük damatdadır küçük damada misafir olur kaynana onunlada deniz kenarında gezer ve kendini denize atar. küçük damat denize atlamaz çünkü yüzme bilmiyor. şimdi ne yapacak küçük damat hem kaynana gidiyor. hemde bacanaklar jeep aldı ona gelecek birşey yok bunu düşünürken kaynana denizde boğulur. küçük damat hem kaynanaya hem jeep e üzülkürken. ertesi gün bir bakar ki evin önünde iki jeep duruyor.

Allah Allah kaynana bunu cennet denmi gönderdi der. jeep içerisine bir bakar bir not.
BENİ GERÇEKTEN ÇOK SEVİYORMUŞSUN KAYINBABAN

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
Kesinlikle doğru! Püf noktası bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa, o ne yapabilir ki?
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM
ÇOK GÜZEL VE ANLAMLI TEŞEKKÜRLER
ALLAH RAZI OLSUN SELAMETLE KALIN.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt