Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Benimle kerpiç yaptılar (1 Kullanıcı)

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Bir zengin öldü. Bir köşk ile iki oğlu kaldı. Köşkü taksimde anlaşamadılar. Duvardan bir ses geldi: (Benim için birbirinize düşman olmayınız. Ben bir padişah idim. Çok yaşadım. Mezarda yüz otuz sene kaldım. Sonra, toprağımla çanak çömlek yaptılar. Kırk sene evlerde kullandılar. Kırıldım. Sokağa atıldım. Sonra, benimle kerpiç yaptılar. Bu duvarın inşasında kullandılar. Birbirinizle dövüşmeyiniz. Siz de, benim gibi olacaksınız) dedi.

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Üç gün ağladım
Resûlullaha bir köylü gelerek dedi ki:
- Bana, söyleyebileceğim bir kelime öğret.
Resûlullah efendimiz buyurdu ki:
- "Allah birdir, O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur ve O’nun ortağı da yoktur. Allah her şeyden yücedir. Bütün hamdlerin hepsi Allaha mahsûstur. Âlemlerin Rabbi olan Allahın şanı ne yücedir. Günâhtan kaçmaya kuvvet, ibâdet yapmaya kudret, ancak azîz ve hakîm olan Allahın yardımı iledir" de!
Köylü tekrar dedi ki:
- Bunlar Rabbim içindir. Kendim için ne söyleyeyim?
Resûl-i ekrem efendimiz buyurdu ki:
- "Allahım beni bağışla ve koru! Bana hidâyet ver ve rızıklandır" de!

islamoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,
Emeğine sağlık kardeşim hoş bir paylaşım, ve çok güzel dualar Allah razı olsun senden.

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Esselamu aleykum,
Emeğine sağlık kardeşim hoş bir paylaşım, ve çok güzel dualar Allah razı olsun senden.

Aleyküm Selam ve rahmetullahi ve berekatuhu Din Düşmanlarını yakinen tanımış kardeşim.Maaşallahü teala..Cenab-ı Hak Kim kimi severse ahirette onunla haşredecektir.Vesselam.Anladın sen onu:)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.Rabbim razı olsun.Muhammedi Muhabbetle......

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt