Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

benim ve sizin benzeriniz... (1 Kullanıcı)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
benim ve sizin benzeriniz; ateş yakan ve ateşine pervane ve çekirgeler düşmeye başlayınca onları men'e çalışan kimsedir.
ben sizi ateşe düşmekten korumak için eteklerinizden tutuyorum; halbuki siz, benim elimden kurtulmaya çalışıyorsunuz... (müslim)

"Allah'ın, benimle gönderdiği hidâyet ve ilim, bol yağmura benzer ki, o yağmurun isâbet ettiği yerin bir kısmı, suyu içen kuvvetli bir toprak olup bol ot bitirir.

Bir kısmı da su içmeyen katı yer olup suyu biriktirir ve muhafaza eder de, Allahü teâlâ o su ile insanları faydalandırır; insanlar ondan içerler, hayvanlarını sularlar ve onunla ekerler biçerler.

Yine o yağmur öyle bir yere isabet eder ki orası düz ve kaypaktır; ne su tutar, ne de ot bitirir.

İşte bu, Allah'ın dînini anlayan ve Allahü teâlânın benimle gönderdiği hidâyet ve ilimden faydalanan ve onları bilip (öğrenip) başkalarına da öğreten kimse ile buna kulak asmayan, benim getirdiğim hidâyeti kabûl etmeyen kimsenin benzeridir."(Buhârî, Müslim)

selam O'na, salat O'na...

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm canııııııım kardeşimm benim
emeğine sağlık Allah razı olsun inşallah
ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYİDİNA MUHAMMET

sevgi dinc

Kayıtlı Kullanıcı
emegınıze saglık
paylaşımınız için allah razı olsun

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
ben sizi ateşe düşmekten korumak için eteklerinizden tutuyorum; halbuki siz, benim elimden kurtulmaya çalışıyorsunuz... (müslim)selamün aleyküm emeyine sağlık nuresma ALLAH CC razı olsun

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm Esmacım, güzel kardeşim.
Emeğinize, yüreğinize sağlık olsun inşallah.. Bu hadis-i kutsiyi hatırlamamıza vesile olduğunuz için.. Allah c.c razı olsun.. Beşşar olan Efendimiz (s.a.v)'in o halis daveti, hidayet çağrısı hala ilk günkü güncelliğinde. Gül'ün evrensel mesajı, çağlar boyunca dipdiri olacak, çünkü o da evrensel bir peygamber idi.. Ve gerçekten de şu an Batı toplumunda, (asırlardan beri) Efendimiz (s.a.v)'in o hayat kurtarıcı ve hidayet vesilesi olan mesajına kulak tıkamaları, dahası o Sultan'ı hor görüp olmadık hadsizlikler ve münferitlikler yapmaları bu hadis-i kutsiyi doğrular niteliktedir..

Allah c.c, Güllerin ve Gönüllerin Sultanı Efendimiz (s.a.v)'in kalplere işleyen o mesajına karşı, tüm yürekleri vicdanlı, akılları ise ''selim'' eylesin inşallah.. Cumanız mübarek olsun güzel kardeşim. Selam ve Dua ile, Rabbimize emanetimsiniz inşallah..B)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum Nuresmacım.Rabbim razı olsun senden.O rahmet deryasına tutulup filiz vermemek mümkünmü?İnşallah bigün bizlerde çorak olan topraklar yani bu rahmetten doyasıya içeriz..geç olmadan hakkıyla tabii!!

Allaha emanet olasınB)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Esmacım, güzel kardeşim.
Emeğinize, yüreğinize sağlık olsun inşallah.. Bu hadis-i kutsiyi hatırlamamıza vesile olduğunuz için.. Allah c.c razı olsun.. Beşşar olan Efendimiz (s.a.v)'in o halis daveti, hidayet çağrısı hala ilk günkü güncelliğinde. Gül'ün evrensel mesajı, çağlar boyunca dipdiri olacak, çünkü o da evrensel bir peygamber idi.. Ve gerçekten de şu an Batı toplumunda, (asırlardan beri) Efendimiz (s.a.v)'in o hayat kurtarıcı ve hidayet vesilesi olan mesajına kulak tıkamaları, dahası o Sultan'ı hor görüp olmadık hadsizlikler ve münferitlikler yapmaları bu hadis-i kutsiyi doğrular niteliktedir..

Allah c.c, Güllerin ve Gönüllerin Sultanı Efendimiz (s.a.v)'in kalplere işleyen o mesajına karşı, tüm yürekleri vicdanlı, akılları ise ''selim'' eylesin inşallah.. Cumanız mübarek olsun güzel kardeşim. Selam ve Dua ile, Rabbimize emanetimsiniz inşallah..B)

ve aleykum selamu rahmetullah Aliyecim,
Mevlam razı olsun sizin de Cumanız hayır dolu olsun.
çok güzel söylemişsiniz.. O alemlerin Rabbinin, güzele yönlendiren, hayata çağıran peygamberi... Rabbinden uzak kalan insan'ın nasıl vahşete yaklaştığını anlatan, güzeller güzeli rehber... evrensel mesajı, misyonu ve ahlakıyla kemalat örneği... onun böyle olduğunu Batıda da bilen çok... kimse Onun kadar sevilmedi..mahmud olamadı yaratılmışlar içinde... Rabbim şefaatine layık olmayı gerektircek şekilde yaşamayı nasip etsin.
teşekkür ederim canım kardeşim. Rabbime emanetsiniz.
selam dua ve muhabbetle...B)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm...Allah(c.c) razı olsun inşallah...Bu değerli hadis-i şerifleri bizlerle paylaştığınız için..Hayırlı cumalar inşallah....

ecem24

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm

Hadis-i Şerif

"Oruçlu için iki sevinç vardır: Biri, orucu açtığı zamanki sevincidir; diğeri de Rabbine kavuştuğu zamanki sevincidir. Oruçlunun ağzından çıkan koku, Allah indinde misk kokusundan daha hoştur."

Duaile..

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum Nuresmacım.Rabbim razı olsun senden.O rahmet deryasına tutulup filiz vermemek mümkünmü?İnşallah bigün bizlerde çorak olan topraklar yani bu rahmetten doyasıya içeriz..geç olmadan hakkıyla tabii!!

Allaha emanet olasınB)

ve aleykum selam güzel ablam,
ne kadar güzel söylemişsiniz. O'na tutunan filiz vermeye başlar, yeter ki tutunalım bize emanet bıraktıklarına; Kur'an ve sünnete...
Rabbim razı olsun,
selam ve muhabbetle...B)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
ben sizi ateşe düşmekten korumak için eteklerinizden tutuyorum; halbuki siz, benim elimden kurtulmaya çalışıyorsunuz... (müslim)selamün aleyküm emeyine sağlık nuresma ALLAH CC razı olsun

ve aleykum selam ablam,
ecmain olsun inşaAllah.
selam ve dua ile...

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm...Allah(c.c) razı olsun inşallah...Bu değerli hadis-i şerifleri bizlerle paylaştığınız için..Hayırlı cumalar inşallah....

ve aleykum selam,
cümlemizi razı olduğu kullardan kılsın Rabbimiz.
şehr-i Ramazan'ınız hayırlı olsun...
selam ve dua ile...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
ist24748209redrosesgalogq0.jpg

~~B)B)Elfu Elfi selatin elfu elfi selamin aleyke Ya ResulAllah B)~~

selamun aleykum güzel kardeşim rabbim razı olsun..
ramazan-ı şerifiniz mübarek olsun hayırlara vesile olsun inşaALLAH
muhabbetle kardeşim baki selamlaR

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam Aminenur kardeşim,
Rabbim sizden razı olsun.
amin ecmain inşaallah.
Ramazanımız mübarek, bizi de mübarek kılsın;)
selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt