Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

benim kalbim temiz!!! (2 Kullanıcı)

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
Namaz kıl
--ama benim kalbim temiz

--farz yerine getir
--Ama benim kalbim temiz

Ne kadar tanıdık bir kelime değil mi?"AMA BENİM KALBİM TEMİZ" ağlanacak halimize gülüyoruz..

Mevla Teala buyuruyor ki;"Beni yerim göğüm almadı da,mümin kulumun kalbi aldı " diye..ama nasıl KALP?

Kalp zaten fiziki olarak; PİS KANI toplar. temiz kanı vücuda pompalamaz mı? O zaman fiziki olarak temiz değil..

Maneviyata baktığımızda;o kalpte fitne,ucub,kin,nefret,hırs,melayani(dünya kelamı) vs yok mu? Bir sürü;
O zaman manevi olarak hani kalbin temizliği?

Evet Mevla teala buyuruyor; mümin kulumun kalbi diye.. Hangi kalp
Mevlasını zikreden kalp, ihlaslı kalp, mevladan gayrisine yüz çevirmiş olan kalp..

Rasullahın kalbi kirlimiydi ki,; hiç günahı yok iken istiğfar ederdi,ayakları şişene kadar namaz kılardı..
sabahlara kadar ağlardı..
Peki bizim kalbimiz Rasulallah'ın kalbinden daha mı temiz?

İmam-ı Rabbani Hz.39 mektubunda şöyle buyurmaktadır;

Allahü teâlâ, kendinden baska seylerden yüz çevirip, kendisine dönmek nasîb eylesin! Isin temeli kalbdir. Kalb, Allahü teâlâdan baskasina tutulmus ise, yikilmis demekdir. Bir ise yaramaz. Niyyet dogru olmadikça, hayrli islerin, yardimlarin ve âdete uyarak yapilan ibâdetlerin, yalniz hiç fâidesi olmaz. Kalbin selâmet bulmasi da ve Allahü teâlâdan baska hiçbir seye düskün olmamasi da lâzimdir. [Ya'nî her yapilan sey, O emr etdigi, O begendigi için yapilmali. Onun râzi olmadigi her seyden kaçinmalidir. Hersey Onun için olmalidir.] Hem, kalbin selâmeti, hem de bedenin sâlih isler yapmasi, birlikde lâzimdir. Beden sâlih ameller yapmaksizin, kalbim selâmetdedir, [kalbim temizdir, sen kalbe bak] demek bâtildir, bosdur. Kendini aldatmakdir. Bu dünyâda, bedensiz rûh olmadigi gibi, beden ibâdet yapmadan ve günâhlardan kaçinmadan, kalb, temiz olmaz. Zemânimizin birçok dinsizleri, sapiklari, ibâdet yapmayip, kalblerinin selâmetde oldugunu, hattâ kesf sâhibi olduklarini söyleyip, saf müslimânlari aldatiyor. Allahü teâlâ, sevgili Peygamberinin sadakasi olarak ?aleyhissalâtü vesselâmü vettehiyye", hepimizi böyle sapiklara inanmakdan korusun! Âmîn.

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
ya ağır olcak ama
ben bu kelimeyi hiç sevmiyorum
namaz kılanların kalbi çok pis te ondan mı kılyolar namazı
aslında namaz kalbi temiz tutar
gün içinde girdiğimz günahları namaz sayesinde temizleriz

eline sağlık
selametle......

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Sabah işe gelirken arabada düşünüyordum da o kadar şarkı türkü yazılmış..Hepsi kullara olan aşkı anlatmak için. Asıl aşk Yunus gibilerin yaşadığı değilmidir ? Neden bizler doğru aşkı yaşayamıyoruz?? Ondaki kalple bizdeki arasında ne kadar fark var değil mi?? O'nun kalbi nerde, benim kalbim temiz diyenler nerde...
Allah doğru aşkı bulanlardan eylesin...

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
Sabah işe gelirken arabada düşünüyordum da o kadar şarkı türkü yazılmış..Hepsi kullara olan aşkı anlatmak için. Asıl aşk Yunus gibilerin yaşadığı değilmidir ? Neden bizler doğru aşkı yaşayamıyoruz?? Ondaki kalple bizdeki arasında ne kadar fark var değil mi?? O'nun kalbi nerde, benim kalbim temiz diyenler nerde...
Allah doğru aşkı bulanlardan eylesin...
amin kardeşim

minoug

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm ve Rahmetullah çok güzel konu açmışsınız Allah(C.C)sizlerden razı Olsun.
Evet bizim Baştacımız,GÜl KOKULU EFENDİMİZ(S.A.V)OKADAR TEMİZ,GÜNAHSIZ VE PAKİKEN KILIYORDUYSA bizler hiç namazdan kalkmamamız lazım.
Allah cümlemizi namazımızdan ayırmasın kılmayanları da islah etsin doğru yolu göstersin.Amin!

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm...

namaz kılmayıp kalbim temiz diyenlerin bu iddialarını cahilliklerine vermek lazım...
çünkü rasulullahsav dahi cennetle müjdelenmişken ayakları şişinceye kadar namaz kılmaya devam etmişti...bunu gören hz. aişe annemiz: ey ALLAHCC ın RASULÜ ALLAHCC seni cennetle müjdelemişken niye hala ayakların şişinceye kadar namaz kılıyorsun?
RASULULLAHSAV ın cevabı çok anlamlıydı:
ya aişe şükreden bir kul almayayımmı?
düşünebiliyormusunuz insanların en temiz kalplisi dahi cennetle müjdelendiğini duyunca şükür için namazla şükrünü ifade ederken, hayatının neredeeyse büyük bir kısmını namaz ibadetine ayırmışken bu namaz kılmayıp kalbim temiz diyenlerin aslında RASULULLAH SAV İN namaza ihtiyacı olduğunu kalbinin temizlenmesi için gerekli olduğunu söylemekle eşdeğer olduğunu bildirmek isterim...bununda ne anlama geldiği malumunuzdur...

namaz ALLAHCC ın yani bizi yaratıp bize herşeyimizi verenin bize kesin emridir...bize herşeyi, veren bizden 5 VAKİT NAMAZI İSTİYORSA BİZDE BU EMRE İŞİTİR VE İTAAT EDERİZ...etmeyenlerin hesabıda ALLAHCC a kalmıştır...

ama şuda kesinki kalbi namaz temizler....

namaz kılmayan hiç kimse temiz kalpli değildir...

selametle kardeşim...
ve aleyküm selam kardeşim sağolasın katkın için emeğine sağlık.selametle

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm değerli ablamız.güzel ve yerinde bir konu olmuş.idrak eden,kalbine en ağırından tesiri olanlardan olmak duası ve ümidi ile.laf olsun diye,desinler diye yaşayıp,kul rızasını gözetenlerin şuursuzluğunda riya'ya kapılarak kalbim benim temiz diyenlere,cümlemize mevlam merhamet eylesin.

selam ve yürekten samimi dualarımla.hayırlı ve bereketli cumalar olsun.selametle.

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm ve Rahmetullah çok güzel konu açmışsınız Allah(C.C)sizlerden razı Olsun.
Evet bizim Baştacımız,GÜl KOKULU EFENDİMİZ(S.A.V)OKADAR TEMİZ,GÜNAHSIZ VE PAKİKEN KILIYORDUYSA bizler hiç namazdan kalkmamamız lazım.
Allah cümlemizi namazımızdan ayırmasın kılmayanları da islah etsin doğru yolu göstersin.Amin!

ve aleyküm selam kardeşim
rabbimiz cümlemizden razı olsun inşallah.duanızada AMİN diyorum selametle

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
sa.temiz kalpli olsak bile namaz kılmalıyız allah sana sorucak namaz niye kılmadın diye.sende kalbim temiz diye kılmadım mı dicen?o z<aman sırat köprüsünden geçemezsin vallah.

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm değerli ablamız.güzel ve yerinde bir konu olmuş.idrak eden,kalbine en ağırından tesiri olanlardan olmak duası ve ümidi ile.laf olsun diye,desinler diye yaşayıp,kul rızasını gözetenlerin şuursuzluğunda riya'ya kapılarak kalbim benim temiz diyenlere,cümlemize mevlam merhamet eylesin.

selam ve yürekten samimi dualarımla.hayırlı ve bereketli cumalar olsun.selametle.

ve aleyna aleyküm selam değerli kaan kardeşim
AMİN AMİN AMİN
inşallah kardeşim
selametle rabbimize emanet ol kardeşim​

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
sa.temiz kalpli olsak bile namaz kılmalıyız allah sana sorucak namaz niye kılmadın diye.sende kalbim temiz diye kılmadım mı dicen?o z<aman sırat köprüsünden geçemezsin vallah.

ve aleyküm selam incinurum
haklısın güzel yavrum namazlarımızı içten kılalım kalbimiz nurlansın inşallah incinurum.rabbimize emanet ol yavrum.yorum içinde rabbimiz razı olsun ve seni yolundan ayırmasın inşallah selametle​

zemzemm

Kayıtlı Kullanıcı
s.a canım ablam güzel bir konu olmuş her daim yerinde ve hakkıyla namazlarımızı eda edenlerden oluruz inş...

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu:)

esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu:)

bu forumda yazılan yorumların hepsine katılıyorum.ALLAH cc HEPİNİZDEN RAZI OLSUN,İNŞALLAH SALİH AMELLE KALBİNİ TEMİZ TTABİLENLERDEN OLABİLME DUALARIMLA..
:a03:

osmanyusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Benim kalbim temiz ..Hiç bi ibadet yapmasam da olur diye düşünen insanların

Karınları acıktığı zaman Yemek masasına a dan z ye tüm yiyebileceği yemekleri ve içebileceği

tüm içecekleri koyduktan sonra Masaya uzaktan bakarak ve hiç bir hareket yapmadan

masaya uzaktan bakarlar.. V e bir süre sonra karınlarının doyduğunu ve açlık hislerinin gittiğini görürler

Çünki Bu insanların kalbi temizdir...

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH...

Güzel iş...

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
Benim kalbim temiz ..Hiç bi ibadet yapmasam da olur diye düşünen insanların

Karınları acıktığı zaman Yemek masasına a dan z ye tüm yiyebileceği yemekleri ve içebileceği

tüm içecekleri koyduktan sonra Masaya uzaktan bakarak ve hiç bir hareket yapmadan

masaya uzaktan bakarlar.. V e bir süre sonra karınlarının doyduğunu ve açlık hislerinin gittiğini görürler

Çünki Bu insanların kalbi temizdir...

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH...

Güzel iş...
çok güzel bi benzetme kardeşim tebrikler selametle:a01:

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
sanki ona soruyoruz kalbın temızmı pis mi ne söylersen kalbim temiz diyor ya sinir oluyorum öyle insanlara hıh

soruyorumm Efendimiz sallahüaleyhüvesselem sabahlara kadar ayagı şişinceye kadar namaz kılıyordu O ki gelmiş geçmiş tüm günahları affedilmişti

kainat Onun hürmetine yaratılmıstı hasa onun kalbimi pisti
tövbe tövbee.....
konusacak söz bulamıyolar saçmalıyorlar bu gibi insanlarr

neyse .... paylasım için tesekkürler
selam ve dua ile...

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Allah c.c. razı olsun çok güzel paylaşımdı Rabbim istifade etmeyi nasip etsin .. kalpler ancak Allah c.c. aittir .. Her daim Kalbi Temiz Olan Müminlerden olmak dilegiyle

Allah'a emanet olun selam ve dua ile ..

Birgün Bahaüddin Nakşibendi (K.S.) Mina pazarındayken dikkatini bir genç çeker: Genç tacir, aşağı yukarı ellibin altın civarında alış veriş yapıyor. Şah-ı Nakşibend bu gencin dünyaya daldığını sanar. Sonra gencin kalbine nazar eder bir bakar ki kalbi ‘’Allah...Allah...’’ diyor. Şah-ı Nakşibend (K.S.) bir de Kabe’nin eşiğinde sakallı bir yaşlı bir ihtiyarın ağladığına şahit olur. Kabe’nin eşiğinde ne için ağlanır? Elbette Allah için ağlar diye düşünür. İhtiyarın kalbine nazar eder, birde ne görsün Allah’tan gayri (dünyalık) bir şey istiyor.

Resul-ü Kibriya: ‘’Kul günah işlediği zaman, bu onun kalbinde siyah bir nokta olur’’ buyuruyor. Kirlenmeye karşı en etkili koruyucu ilaç, Allah adını kalbimizde yüceltmektir

ercan58

Kayıtlı Kullanıcı
namaz kılmadan kimsenin kalbi temiz olacağına inanmıyorum....o temizlik abdestsiz olamaz....selametle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt