Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Benim Için Günah Isler Misin (1 Kullanıcı)

belinay_nur

Kayıtlı Kullanıcı
Kendim için bile günah isleyemem.Nereden çikariyorum bunu?Böyle bir sey var mi?Örneklerle sonuca gidelim bakalim var mi yok mu?
Kapali bir bayansiniz ve gitmeniz gereken bir dügün var.Dügün tanidiginiz hatta samimi oldugunuz kisinin.Ve bir ses duyuyorsunuz''Dügünde basini açacak misin''sizin cevabiniz belli''Hayir''Karsidaki israr eder ve''Ya benim dügünüm benim dügünümde açar misin'' Görünüste dügün sahibinin ya da bu teklifi yapanin niyeti temiz görünüyor.
Gerçekten de öyle mi?Söylemese de niyeti olmasa da teklif yapanin dedigi su demek degil mi''Benim için günah isler misin''belki o bu olmadigini belirtse de gerçekte budur.Gerçi öyle kisiler de var ki abisinin,ablasinin yahut akrabasinin dügünü oldugu zaman sorsaniz''Neden açtin''diye''E bu dügünde basimi açmayacak miyim' diye cevap verir.Hayret,izni ALLAH'tan mi aldi(!)
Samimi oldugunuz arkadasiniz denize gidecektir.Denizler de artik günah yüzdügü kesindir.Açiklar, orasini burasini göstermeyi marifet sayanlar...Teklif geldi size deniz için.Siz kabul etmediniz.Arkadasi niz israrli''Ya benim için n'olacak'' e tabi görünüste sadece yüzmek var ama göze gelen sadece deniz degil ki haramlar da göze geliyor istesen de istemesen de.
Buradaki'Benim için'ifadesi yine bize sunu göstermiyor mu?''Benim için günah isler misin'' arkadasiniz size bunu demek istemeden size bu teklifi yapti.Yaptigini arkadasiniz da farketmedi.Bazilari vardir ki ''Bir günden n'olacak'' der ve''Senin için isliyorum dostum'' söyler gibi...O gün ALLAH'tan izin mi aldi(!)
Bir büyük...Içkiye düskün.Sizi az çok bilir.Siz içki kullanmazsiniz. Nedir bu tekliflerin devami''Iç ya sanki bununla cehenneme mi gideceksin'' Burada Hz.Yusuf'un hikayesi aklimiza gelir.Onun nefsinden Züleyha istedi.O kabul etmedi.Yusuf yüzlüler çogalmis olabilir ama Yusuf sahibi karakterler azaldi.
Maksat tehlike aninda tehlikeden uzaklasmaktir.''Benim için günah isler misin''teklifi yine var.Ahhhhhhhhhhhhh...Bu insanlar neden böyle?Öyle insanlar da var ki bir yudumdan zarar gelmez düsüncesini tasir.ALLAH o yudum için izin mi verdi(!) Tefekkürdeki yolculugun yasantimiza uyarlanmasi ümidiyle vesselam

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler paylaşım için:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt