Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Benim için dua edin ve bu rüya nedir ? (1 Kullanıcı)

• Konuyu başlatan MrHxor
  • Başlangıç tarihi
M

MrHxor

Sa kardeslerim. Benim için dua edin Su sıralar bir sınava çalışıyorum. Ve ayrıca SBS var yüksek puan almam için bana gönülden dua eder mısınız ?

Sercan Demet

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam. Hoşgeldiniz. Elbette, elimizden geldiğince; sizin için dua ederiz.

Rüya mevzuna gelince. Değerli kardeşim, bilmelisin ki "Rüyalarla amel edilmez."
Yani, her işimizi rüyaya bağlamak, kesin hükümce yanlıştır. Fakat rüyaların, hak ve gerçek olabileceğini Kuran'ın özünden biliyoruz. Fakat, İslami Rüya Tabirleri kitaplarının çoğunda; muhtelif kişi hükümlerince uzunca açıklanmıştır bu konu. İmam Cafer b. Sadık'a göre cinsel rüyaların tabiri olmaz. Hz. Danyal(as)'a göre hacetinizin reva olacağına, Meclisi'ye göre saygınlık kazanacağınıza, İbn-i Sirin'e göre Hz. Muhammed(sav)'in sünnetine tabi kalmaya, Kirmani'ye göre muvaffakiyete işaret eder.

Günümüzün çağdaş ulemaları ise, sentez yaparak aşağıdaki yorumu geliştirmiştir.
"Üzüleceğinize işarettir."

Abhva

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçektende bugün din hocamdan baya bi azar işittim. başka konulardada üzülecek miyim ?

MEVLADANIM

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum Selam kardeşim rüyanı görmedim. Görsemde pek bişey diyebileceğimi sanmıyorum :) Sadece Şunu söyleyebilirim kötü bir rüya görebilirsin yada üzülebilirsin yada sevinebilirsin ama bilki bunların hepsi ALLAH ın elindedir. Kaderi değiştiren tek şey duadır derler yani gelecek üzüntüyü ALLAHtan selamet isteyerek belki def edebilirsin ha yaşayacağın varsa yaşarsın. Hani der ya RABBım 'Sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır. Bunu siz bilemezsiniz Rabbiniz bilir' işte aynen böyle yaşayacagın varsa yaşarsın ama yinede dua etmelisin sadaka belayı üzüntüyü def eder. Kaza yapacagın vardır arabayı çizersin bu kadar etkilidir. Bu sözlerin ehemmiyetini kulak ardı etme sakın kardeşim. Rüyalarada bu kadar takılma inşaALLAH hayırdır de hayır olsun inşaALLAH

Okuluna gelince RABBım kolaylık versin En hayırlı en başarılı şekilde geçirmeni nasip etsin sınav sitresi nasıldır bilirim ALLAH seni mahçup etmesin O (C.C.) hakkında hayırlı olanı bizden daha iyi bilir şüphesiz inşaALLAH kazanırsın kardeşim hayırlısıyla

cemcemil

Kayıtlı Kullanıcı
SBS sana hayatında ne çok şey kazandırır nede çok şey kaybettirir.bu sınavı bu kadar takmana gerek yok ben ygs-lysyi bile bu kadar kafamı takmadım lise hayatı o kadar önemli değil bnce.bu kadar kafanda büyütüpte kendini sıkma.emin ol üniversite sınavına hazırlanırken boşuna kafayı takmışım bu dandik sınava diyeceksin.

Sercan Demet

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli kardeşim, bakın belirtmişim. "Rüyalarla amel edilmez."

Bunlardan gayb sırları öğrenilmez. Kaldı ki, şeytanın insanlara rüyalar gösterebileceği de kesin bir hükümdür. O yüzden, rüyalarla amel etmekten ziyade; bir işin doğrusunu görebilmek için ihlasla Allah'a yalvarıp, istihareye yatmanızı tavsiye ederim.

Kaldı ki, rüya tabiri konusunda çok engin bilgilere sahip bir kişi de değilim. Kendi halinde bir Abdullah'ım ben :D Selametle.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt