Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Benim fıtratımda sevmek var (1 Kullanıcı)

haya87

Kayıtlı Kullanıcı
Evliyadan bir zat, suda bata çıka ilerlemeye çalışan bir akrep görür. Onu kurtarmaya karar verir ve parmağını uzatır. Fakat akrep onu sokar. O zat tekrar akrebi sudan kurtarmaya çalışır, ama akrep onu tekrar sokar. Yakınlardaki başka birisi ona, onu sürekli sokmaya çalışan akrebi kurtarmaya çalışmaktan vazgeçmesini söyler. Ama mübarek zat şöyle der:

“Sokmak akrebin fıtratında vardır. Benim fıtratımda ise sevmek var. Akrep sokuyor diye kendi fıtratımda olan sevmekten niçin vazgeçeyim?”

HUZUR PINARI - İslamiyet, İslam Dini, Ehl-i Sünnet İtikadı, İlmihal, Kitaplar...

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
saolasın kardeşim selametle.

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm..
Allah razı olsun.. Gerçekten güzel bir ders var.
Selam ve dua ile..

Zeki.42

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun işte büyük zat lar böyledir.

ahde

Kayıtlı Kullanıcı
Evliyadan bir zat, suda bata çıka ilerlemeye çalışan bir akrep görür. Onu kurtarmaya karar verir ve parmağını uzatır. Fakat akrep onu sokar. O zat tekrar akrebi sudan kurtarmaya çalışır, ama akrep onu tekrar sokar. Yakınlardaki başka birisi ona, onu sürekli sokmaya çalışan akrebi kurtarmaya çalışmaktan vazgeçmesini söyler. Ama mübarek zat şöyle der:

�Sokmak akrebin fıtratında vardır. Benim fıtratımda ise sevmek var. Akrep sokuyor diye kendi fıtratımda olan sevmekten niçin vazgeçeyim?�

HUZUR PINARI - İslamiyet, İslam Dini, Ehl-i Sünnet İtikadı, İlmihal, Kitaplar...

sağalosun kardeşim allah (cc) razı olsun
iki cümle ne çok şey anlatıyor rabbim sevebilenlerden etsin cümlemizi
selametle kalın en güzele emanetsiniz

Kulunu affeder misin Rabbim; beni Sana adasam?!…
Güzeli seven Güzel! Sana feda edeceğim güzellikler ver!…

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt