Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Benim bacım(Bey kardeşlerimize ithaf olunur) (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Şurası unutulmamalıdır ki, benim bacım, paha biçilmez değerdeki varlığını, şeytani gözlerin iğrenç bakışlarından korumak için giyindiği simsiyah tesettürüyle, imanla atan kalbiyle, irfanla çalışan aklıyla ve tavizsiz vakur karakteriyle eşsiz bir âbidedir.

Arkasına sığındığı örtü onun esaret zinciri değil, hürriyet belgesidir.

Evinde oturup sokaklara çıkmaması, açılıp saçılmaması onun kokuşmuşluğuna değil, korunmuşluğuna, asaletine ve temizliğne delalettir.

Kocasının getirdiği parayı yemesi, onun kapıdan karşılayıp güleryüzle içeri alması ekonomik bir zillet değil bilakis, ideal işbölümünün gereklerini yerine getirmesidir.

O, alacağı bir kaç kuruş için, yolda, otobüste perişan olan; işyerinde ezilen, bazan da süflîleşen çağdaş kadından çok daha farklıdır.

Onun oturuşu miskince bir bekleyiş değil büyük bir istikbale hazırlanıştır.

Geleceğin mücahid erlerine ana olma istikbaline.

O, Rabb'inin kendisine verdiği haklardan memnun ve fazlasıyla razıdır.

Kafirlerin daha büyük değerlerini elinden çekip almak için yem olarak önüne sürdükleri sahte hürriyetlere, haklara ihtiyacı yoktur.

Çünkü o, hiç bir sistemin yapamıyacağı kadar hür, hiç bir mükafatın edemiyeceği kadar mutludur.

O benim bacımdır.

Onun namusunu korumak ve islâm'ın koyduğu ölçüler dahilinde muhafaza etmek benim görevimdir.

O, benim bacımdır. Onun namusunun dokunulmazlığı vardır. Namusunun ve namusuna gelinceye kadar en ufağından en büyüğüne bütün değerlerinin...

Onun dokunulmazlığının garantisi kalbimizdeki sönmez inancımızdır

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Benim bacım(Bey kardeşlerimize ithaf olunur)

SELAMÜNALEYKÜM ABLACIM ÇOK GÜZEL YAZMIŞSIN EMEĞİNE,YÜREĞİNE SAĞLIK.DUA İLE

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

Bu güzel yazı için teşekkürler.

Ne yazkki bazı kesimden insanlar tesettürlü bayanlara sanki özgürlükleri elinden alınmış birer zavallıılarmış gibi düşünüyorlar fakat, bence asıl zavallı kendileridir. Çünkü kadına önem veriyormuş gibi gösterdikleri maskelerinin altında aslında sade ve sadece kadını bir eşya bir meta gibi gördükleri, toplum aile yapısını bozmak insanları inançlarından uzaklatırmak için, kadın erkek eşitliği, moda vs. şeyler altında kurmuş oldukları birçok tuzağı saklayamamaktadırlar. Bizim dinimiz kadını en büyük öemi vermesinin yanında bu kesimler ise ne yazıkki kadını cahliye devrindeki gibi hep aşağılamaktadırlar.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

sevvalmina yazdı:
SELAMÜNALEYKÜM ABLACIM ÇOK GÜZEL YAZMIŞSIN EMEĞİNE,YÜREĞİNE SAĞLIK.DUA İLE
Aleyküm Selam canım kardeşim,Rabbim cümlemizden razı olsun.SELAM VE DUA İLE

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

DUN_SURGUNU_YA yazdı:

Ne yazkki bazı kesimden insanlar tesettürlü bayanlara sanki özgürlükleri elinden alınmış birer zavallıılarmış gibi düşünüyorlar fakat, bence asıl zavallı kendileridir. Çünkü kadına önem veriyormuş gibi gösterdikleri maskelerinin altında aslında sade ve sadece kadını bir eşya bir meta gibi gördükleri, toplum aile yapısını bozmak insanları inançlarından uzaklatırmak için, kadın erkek eşitliği, moda vs. şeyler altında kurmuş oldukları birçok tuzağı saklayamamaktadırlar. Bizim dinimiz kadını en büyük öemi vermesinin yanında bu kesimler ise ne yazıkki kadını cahliye devrindeki gibi hep aşağılamaktadırlar.
Değerli kardeşim,Merhaba uzun bir aradan sonra yorumlarınızı okumak ne güzel,inş önemli bir sebebten dolayı gelmemezlik etmiyordunuz.Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşaallah,evet haklısınız kardeşim,tesettürlü bir bayan olarak bu sıkıntısı çokça yaşayanlardan birisiyim.Bu beni üzsede,Rabbime şükür ediyorum.Onun emirlerini uyguluyor olmak,önemli olanda bu diye düşünüyorum.SELAM VE DUA İLE

ruveyda28

Kayıtlı Kullanıcı

esselamünaleyküm,ben iki çocuğumla evde oturan,akşam işten eşini eve dönmesini bekleyen bir bayanım.ailelerimizden uzak gurbette bıraz canımın sıkkın olduğu bir anımda yazınız bana moral oldu.iyi bu site var.kuranlardan hazırlayanlardan allah razı olsun.sizinde emeyinize sağlık.dua ile kalın.

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

s.a
ALLAH RAZI OLSUN.
BENDE KAPALI OLAN EŞİNİ, MODERNLİK VEYA ÇAĞA UYMAK ADINA AÇILMAYA SAÇILMAYA ZORLAYAN HEMCİNSLERİME BİR KAÇ ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM .AMA SÖYLEMEYECEĞİM.ÖNLERİNDE ALLAHIN KİTABI VE RASULÜN SÜNNETLERİ VARKEN VE BUNU DAHİ GÖRMEZLİKTEN GELİRKEN BENİM SÖYLEDİKLERİMİN ONLAR ÜZERİNDE TESİRİDE OLMAZ SANIRIM.ALLAH ISLAH ETSİN.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ruveyda28 yazdı:
esselamünaleyküm,ben iki çocuğumla evde oturan,akşam işten eşini eve dönmesini bekleyen bir bayanım.ailelerimizden uzak gurbette bıraz canımın sıkkın olduğu bir anımda yazınız bana moral oldu.iyi bu site var.kuranlardan hazırlayanlardan allah razı olsun.sizinde emeyinize sağlık.dua ile kalın.
aleyküm Selam değerli kardeşim,Rabbim yar ve yardımcın olsun olsun.Böylesine faydalı olabiliyorsak ne mutlu bizlere dua ile kardeşim(ben kursta okurken rüveyda adında çok sevdiğim bir arkadaşım vardı onu hatırlatınız bana oda uzak bir gurbet elde )B)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
s.a
ALLAH RAZI OLSUN.
BENDE KAPALI OLAN EŞİNİ, MODERNLİK VEYA ÇAĞA UYMAK ADINA AÇILMAYA SAÇILMAYA ZORLAYAN HEMCİNSLERİME BİR KAÇ ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM .AMA SÖYLEMEYECEĞİM.ÖNLERİNDE ALLAHIN KİTABI VE RASULÜN SÜNNETLERİ VARKEN VE BUNU DAHİ GÖRMEZLİKTEN GELİRKEN BENİM SÖYLEDİKLERİMİN ONLAR ÜZERİNDE TESİRİDE OLMAZ SANIRIM.ALLAH ISLAH ETSİN.
A.S.Değerli abim,Rabbim sizden razı olsun.Aslında o kardeşlerimizde herşeyin farkındalar ama nefis ve şeytanlarına o kadar bağlılarki bundan kopamıyorlar dua etmek gerekli SELAM VE DUA İLE

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

Ravza_Nur yazdı:
DUN_SURGUNU_YA yazdı:

Değerli kardeşim,Merhaba uzun bir aradan sonra yorumlarınızı okumak ne güzel,inş önemli bir sebebten dolayı gelmemezlik etmiyordunuz.Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşaallah,evet haklısınız kardeşim,tesettürlü bir bayan olarak bu sıkıntısı çokça yaşayanlardan birisiyim.Bu beni üzsede,Rabbime şükür ediyorum.Onun emirlerini uyguluyor olmak,önemli olanda bu diye düşünüyorum.SELAM VE DUA İLE

Teşekkür ediyorum. Saolun. Bu sıralar ne yazıkki derslerimden dolayı siteye pek bakamıyorum. Ama elime geçen ilk fırsatta hemen bakıyor sizlerin faydalı paylaşımlarından istifade etmeye çalışıyorum.

Sizinde belirttiğiniz gibi müslüman bir ülkede yaşamamıza rağmen karşılaşmış olduğumuz bu sıkıntılar benide çok derinden üzmesine rağmen yine sabretmemiz ne olursa olsun insanların rızasını bir kenara bırakıp Rabbimizin rızasını kazanmaya çalışmamız gerektiğini düşünüyor, sizi Allah'a emanet ediyorum.

edaalican

Kayıtlı Kullanıcı

S.A kardesim Allah razı olsun yorumun çok güzel eline saglık ..

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Son zamanlarda okuduğum içten samimi ve güzel bir yazı Rabbim sizden razı olsun. Evet malesef günümüzde örtüye bürünen insanlara bakış açısının ne kadar negatif olduğu herkesçe bilinmekte ancak açıklamalarınızla hem örtülü bacılarımızın ışığı hemde inanan insanların sözcülüğüni yapmışsınız. Rabbim sizden razı olsun. Selam ve dua ile.

bahar56

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH razı olsunÇOK GÜZEL bir yazıydı.Okudukça yüreğime su serpildiğini hissettim.Ben de başörtüsünden dolayı görevden alınan biröğretmenim.Dört çocuğum var.Günlerim daha çok evin içinde geçmekte.çoğu zaman kitap okumaya bile fırsat bulamıyorum.Bu nedenle ruhum daralıyor vesıkılıyordum.Fakat bu siteyle tanıştıktan sonra günün yorgunluğunu sizinle atıyorum.SANKİ biz bu ülkenin ikinci sınıf vatandaşıymışız gibi.Küçük görülüp horlanıyoruz.Ben her zaman içinRABBİME sığınıyorum ve ONUN emirlerini yerine getirmekten büyük mutluluk duyuyorum.RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN.SELAM VE DUA İLE.B)B)

hilal29

Kayıtlı Kullanıcı

Sevgili kardeşimbuyazından dolayı önce tebrikediyorum.ALLAH razı olsun mükemmelsin.BEN anneyim kadının yerinin evi ,görevininde en kutsal görev olduğunu düşünüyorum.En kutsal meslek.Seninle sürekli yazışmayı ,faydalanmayı isterim.ALLAH RAZIOLSUN.B)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

edaalican yazdı:
S.A kardesim Allah razı olsun yorumun çok güzel eline saglık ..
A S kardeşim Rabbim cümlemizden razı olsun dua ile

tuba20

Kayıtlı Kullanıcı

Sağolasın zerda abla çok güzel bir paylaşımdı.Rabbim senden razı olsun.DUA İLE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt