Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

====Benim Adım Neydi Anne...! ==== (2 Kullanıcı)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

Ne söylersem dilde kalacak... Ne söylersem söyliyeyim onlara faidesi dokunmayacak....Onları ANLAMADIK!!!..........Onlar hakkında konuşmaya hakkımız yok ama yine de konuşuyoruz...........

Biz onlar gibi vurulup olmedik,bizim evimiz onların evleri gibi yıkılmadı....Biz onlar gibi yetim,oksuz kalmadık......Bizim onlar gibi umutlarımız,yarınlarımız,gelecek hayallerimiz yıkılmadı......Biz onlar gibi taşlarla tanklara karşı durmadık,biz onlar gibi silahlarla baskı altında yaşamadık......Her şeyden önemlisi biz onları ANLAMADIK!!!.......

Eğer anlamış olsaydık onlar bu halde olmazlardı....Onları anlayabilmek için onların yaşadıklarını mı yaşamak gerek.......HAYIR....Onları anlamak için iMAN gerek,ALLAH aşkı gerek,MUHAMMED aşkı gerek,dunyanın boyununa geçirdiği nefs,mal,makam ipini çıkartarak İMAN,İSLAM ipini dünyanın başına geçirerek onu peşinden sürükleyip onlarla olmak gerek...........

ALLAH onların yardımcısı olsun....Onları esaret ve baskı altından tağutun zulmunden kurtarsın....Bizlere de gerçekleri görme,uyanma ve sözde kardeş olduğumuzu değil özde kardeş olduğumuzu gösterme idrakı ve feraseti versin............

Kaan Erdem

Yönetici
RE: ====Benim Adım Neydi Anne...! ====

ALLAH CC RAZI OLSUN KARDEŞİM.BENDE BU VİDEO'YU SANA SORMADAN EKLEDİM AMA FORUMA ETKİLİ BİR YAKLAŞIM OLSUN İSTEDİM.SELAM VE DUA İLE KAL ALLAH CC EMANET OL SELAMETLE.

[flash=425:350] http://www.youtube.com/v/kJGnaDwK7xY [/flash]​

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.ALLAH RAZI OLSUN.RABBİM YAR VE YARDIMCILARI OLSUN.BİZLER ASLA ONLARI ANLAYAMAYIZ AMA DUALARIMIZ KALPLERİMİZ GÖZYAŞLARIMIZ ONLARLA HER DAİM.A.E.O.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

KAAN ERDEM yazdı:
ALLAH CC RAZI OLSUN KARDEŞİM.BENDE BU VİDEO'YU SANA SORMADAN EKLEDİM AMA FORUMA ETKİLİ BİR YAKLAŞIM OLSUN İSTEDİM.SELAM VE DUA İLE KAL ALLAH CC EMANET OL SELAMETLE.

[flash=425:350] http://www.youtube.com/v/kJGnaDwK7xY [/flash]​

ecmain olsun kardeşim izin almanıza gerek yok katılım için teşekkürler

selamun aleykum..

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
S.A.ALLAH RAZI OLSUN.RABBİM YAR VE YARDIMCILARI OLSUN.BİZLER ASLA ONLARI ANLAYAMAYIZ AMA DUALARIMIZ KALPLERİMİZ GÖZYAŞLARIMIZ ONLARLA HER DAİM.A.E.O.

ve a.selam ecmain olsun amin inş. dualarla yardım edelim inş...selametle..

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

Vuruldum bir köşe başında hemde tam kalbimden,
Kanım aktı nice ayaklara görmediler Annem..
Feryat ettim tüm dünyaya, insanlığa,
Duymadılar annem..
Duymak istemediler, GÖRMEK İSTEMEDİLER çiğnenen cesetlerimizi..
Yok oluşumuzu bilmediler, KÖRDÜLER, SAĞIRDILAR çünki..
Yardımımıza gelmediler Annem, bize "Kardeşim, Canım" demediler..
Birkez olsun halimizi ÖĞRENMEDİLER Annem, ÖĞRENMEDİLER..
:(:(:(:(:(

Selamun aleykum.. Şu dakikalar içerisinde ellerim titreyerek gönlümden kopararak yazdığım birşeydi:(:( Dilimden başka bişey gelmiyor..
Dualarda buluşmak dileğiyleB)B)B)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

desertrose yazdı:
Vuruldum bir köşe başında hemde tam kalbimden,
Kanım aktı nice ayaklara görmediler Annem..
Feryat ettim tüm dünyaya, insanlığa,
Duymadılar annem..
Duymak istemediler, GÖRMEK İSTEMEDİLER çiğnenen cesetlerimizi..
Yok oluşumuzu bilmediler, KÖRDÜLER, SAĞIRDILAR çünki..
Yardımımıza gelmediler Annem, bize "Kardeşim, Canım" demediler..
Birkez olsun halimizi ÖĞRENMEDİLER Annem, ÖĞRENMEDİLER..
:(:(:(:(:(

Selamun aleykum.. Şu dakikalar içerisinde ellerim titreyerek gönlümden kopararak yazdığım birşeydi:(:( Dilimden başka bişey gelmiyor..
Dualarda buluşmak dileğiyleB)B)B)

ve a.selam Rahman razı olsun dualarda buluşalım inş..selametle kalın ...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

ALLAH onların yardımcısı olsun....Onları esaret ve baskı altından tağutun zulmunden kurtarsın....Bizlere de gerçekleri görme,uyanma ve sözde kardeş olduğumuzu değil özde kardeş olduğumuzu gösterme idrakı ve feraseti versin............

Amin inşallah bu güzel duaya.. Selamün Aleyküm, her zamanki gibi çok güzel bir paylaşım olmuş. Emeğinize sağlık. Resimler ve özellikle son paragraftaki dua yüreğimi burktu. Rabbimiz yar ve yardımcıları olsun inşallah. Her zaman aklımızda ve dualarımızdalar. Ve şuna gönülden inanıyoruz ki, büyük zafer onların olacak ama şu an gelecek olan hak zaferin bedelini ödüyorlar.. İlerde bizlere ibret olması için.. Allah bu imtihanı hakkıyla verenlerden eyler bizleri inşallah...Allah razı olsun inşallah. selam ve dua ile.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:

Amin inşallah bu güzel duaya.. Selamün Aleyküm, her zamanki gibi çok güzel bir paylaşım olmuş. Emeğinize sağlık. Resimler ve özellikle son paragraftaki dua yüreğimi burktu. Rabbimiz yar ve yardımcıları olsun inşallah. Her zaman aklımızda ve dualarımızdalar. Ve şuna gönülden inanıyoruz ki, büyük zafer onların olacak ama şu an gelecek olan hak zaferin bedelini ödüyorlar.. İlerde bizlere ibret olması için.. Allah bu imtihanı hakkıyla verenlerden eyler bizleri inşallah...Allah razı olsun inşallah. selam ve dua ile.

ve a.selam Rahman razı olsun sağolasınız ..evet onları anlam için onlar gibi olmak gerekli bence dediginiz gibi zafer tabiki Allah c.c. nin ve müslümanların olacak ama suda varki Allah c.c. buyuruyor cenneti kazanmak kolay değildir sabretmek ve pes etmemek gerekli kimseye taşıyamayacağı yükü yüklemez değilmi inşaAllah bizlere ibret olur ve namazlarımızda aklımızdan cıkartmayız teşekkür ederim selametle kalın ...

AM_MA_R

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun yarabbim o mümin kardeşlerimize yardım et bizide affet

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

AM_MA_R yazdı:
allah razı olsun yarabbim o mümin kardeşlerimize yardım et bizide affet

ecmain olsun kardeşim amin..selametle...

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm,Rabbim razı olsun,
kardeşlerimizin yardımcısı olsun.dua etmekten başka bişey yapamıyor olmak çok acı.cuma günü fetih suresi gecesiydi.sureyi okuyup daha sonra yatınca rüyamda yaşadığım şehirde sirenlerin bir anda çaldığını ve ardından bombalandığını gördüm.bu bir rüyaydı,kardeşim dediğim insanlar bunu hergün gerçekten yaşıyor.
bişey daha paylaşmak istiyorum.90lı yılların başında körfez savaşı sırasında adanada çok sık sirenler çalardı.bu halkı,savaş anında bilinçlendirmek için yapılırdı.ilkokul 2.sınıftaydım ve derslerde sivil savunma bilgisi verilirdi.şehrimizin her tarafında" sığınağa gider" yazıları vardı.alarm çeşitleri hakkında bilgi verilirdi.gaz maskeleri kullanma talimatları,kapı pencere bantlama ya da ıslak bezler ya da battaniyelerle nükleer silahlardan korunma yolları anlatılırdı.bazı alarmlar tatbikat amacıyla çalardı ama halka önceden bilgi verilirdi.yani şu gün şu saatte alarm çalacak ,paniğe kapılmasın halk diye.birgün bu uyarı yapılmadan alarm çaldı.o günü hiç unutmuyorum.akşam saatleriydi.çocuk aklımla neler hissettiğimi halen çok iyi hatırlıyorum.ailece öleceğimizi sanmıştım.hepimiz bir odada yorganların altına girdik.babam radyoyu açtı.daha sonra nasıl olduysa alarmın yanlışlıkla çaldığı haberi verildi.evet yanlışlıkla olan bir alarm çocuk hafızama nasıl yer etti,ben savaşı yaşamadım.buna rağmen hissettiklerimi anlatmam imkansız.çünkü çocuktum.şimdi savaşla ilgili resimlerde çocukları görünce duadan başka bişey yapamıyor olmak gerçek kardeşliği hissettirmiyor.onlar savaşı yaşıyor,bense burda yorum yazıyorum.tepkimizi bu kadar kolay mı göstermeliydik,bilmiyorum.bunları yazarken bir kardeşim daha emaneti Rabbime teslim ediyor belki.peki ben gerçekten kardeşim ölse bu kadar duyarsız kalabilirmiyim.Rabbim bize kardeşlik bilincini versin.bu resimleri görmeye dayanmak zorken,onlar bunun içinde yaşıyorlar.ben çocukluğumda gerçek olmayan tatbikat amaçlı siren sesleri duydum ama gerçeğinden hiç de farkı yoktu,o kadar korkutucu bir sesti ki,ya da çocuk olduğum için korkunç geliyordu.
Rabbim kardeşlerimize sabr versin.biz de duanın müminin silahı olduğunu hiç bi zaman unutmadan bol bol dua edelim bütün zulüm altında olan kardeşlerimiz için.
paylaşım için Allah razı olsun.Allah'a emanet olun.Allah yar ve yardımcınız olsun...

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum. Rabbim razı olsun.. söyleyecek sözüm yok benim..:(..

Naci El Ali'den gelsin tüm söylenmesi gerekenler:

9857rm4.jpg

9862hr9.jpg

9877rb6.jpg

9878am6.jpg

9884cn3.jpg

9883ur4.jpg

dualarımlaa

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

cemile_drn yazdı:
selamün aleyküm,Rabbim razı olsun,
kardeşlerimizin yardımcısı olsun.dua etmekten başka bişey yapamıyor olmak çok acı.cuma günü fetih suresi gecesiydi.sureyi okuyup daha sonra yatınca rüyamda yaşadığım şehirde sirenlerin bir anda çaldığını ve ardından bombalandığını gördüm.bu bir rüyaydı,kardeşim dediğim insanlar bunu hergün gerçekten yaşıyor.
bişey daha paylaşmak istiyorum.90lı yılların başında körfez savaşı sırasında adanada çok sık sirenler çalardı.bu halkı,savaş anında bilinçlendirmek için yapılırdı.ilkokul 2.sınıftaydım ve derslerde sivil savunma bilgisi verilirdi.şehrimizin her tarafında" sığınağa gider" yazıları vardı.alarm çeşitleri hakkında bilgi verilirdi.gaz maskeleri kullanma talimatları,kapı pencere bantlama ya da ıslak bezler ya da battaniyelerle nükleer silahlardan korunma yolları anlatılırdı.bazı alarmlar tatbikat amacıyla çalardı ama halka önceden bilgi verilirdi.yani şu gün şu saatte alarm çalacak ,paniğe kapılmasın halk diye.birgün bu uyarı yapılmadan alarm çaldı.o günü hiç unutmuyorum.akşam saatleriydi.çocuk aklımla neler hissettiğimi halen çok iyi hatırlıyorum.ailece öleceğimizi sanmıştım.hepimiz bir odada yorganların altına girdik.babam radyoyu açtı.daha sonra nasıl olduysa alarmın yanlışlıkla çaldığı haberi verildi.evet yanlışlıkla olan bir alarm çocuk hafızama nasıl yer etti,ben savaşı yaşamadım.buna rağmen hissettiklerimi anlatmam imkansız.çünkü çocuktum.şimdi savaşla ilgili resimlerde çocukları görünce duadan başka bişey yapamıyor olmak gerçek kardeşliği hissettirmiyor.onlar savaşı yaşıyor,bense burda yorum yazıyorum.tepkimizi bu kadar kolay mı göstermeliydik,bilmiyorum.bunları yazarken bir kardeşim daha emaneti Rabbime teslim ediyor belki.peki ben gerçekten kardeşim ölse bu kadar duyarsız kalabilirmiyim.Rabbim bize kardeşlik bilincini versin.bu resimleri görmeye dayanmak zorken,onlar bunun içinde yaşıyorlar.ben çocukluğumda gerçek olmayan tatbikat amaçlı siren sesleri duydum ama gerçeğinden hiç de farkı yoktu,o kadar korkutucu bir sesti ki,ya da çocuk olduğum için korkunç geliyordu.
Rabbim kardeşlerimize sabr versin.biz de duanın müminin silahı olduğunu hiç bi zaman unutmadan bol bol dua edelim bütün zulüm altında olan kardeşlerimiz için.
paylaşım için Allah razı olsun.Allah'a emanet olun.Allah yar ve yardımcınız olsun...

ve a.selam katılımlarınız için Allah c.c. razı olsun ...

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

nuresma yazdı:
selamun aleykum. Rabbim razı olsun.. söyleyecek sözüm yok benim..:(..

Naci El Ali'den gelsin tüm söylenmesi gerekenler:

9857rm4.jpg

9862hr9.jpg

9877rb6.jpg

9878am6.jpg

9884cn3.jpg

9883ur4.jpg

dualarımlaa

Allah c.c. razı olsun nuresma kardeşim..

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı

NE YAZILABİLİR, YADA NE SÖYLENEBİLİR Kİ,,,

SADECE ÜZÜLÜYORUZ VE KALPTEN KINIYORUZ...

ASLINDA EN ACISIDA,

"BİR KÖTÜLÜK GÖRDÜĞÜNÜZ ZAMAN ELİNİZLE, GÜCÜNÜZ YETMEZSE DİLİNİZLE, ONADA GÜCÜNÜZ YETMEZSE KALBİNİZLE BUĞZ EDİNİZ"

HADİS-İ ŞERİFİNİNDE BUYRULAN EN UFAK TEPKİYİMİ VERİYORUZ?....

busra4

Kayıtlı Kullanıcı

COK ACI HELE ONLAR ICIN BISILER YAPMIYORUZ YA KENDI ADIMA INSANLIGIMDAN UTANIYORUM

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

yaseminsaritemur yazdı:
NE YAZILABİLİR, YADA NE SÖYLENEBİLİR Kİ,,,

SADECE ÜZÜLÜYORUZ VE KALPTEN KINIYORUZ...

ASLINDA EN ACISIDA,

"BİR KÖTÜLÜK GÖRDÜĞÜNÜZ ZAMAN ELİNİZLE, GÜCÜNÜZ YETMEZSE DİLİNİZLE, ONADA GÜCÜNÜZ YETMEZSE KALBİNİZLE BUĞZ EDİNİZ"

HADİS-İ ŞERİFİNİNDE BUYRULAN EN UFAK TEPKİYİMİ VERİYORUZ?....

Rahman razı olsun dua edelim inş..selametle kardeşim...

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

busra4 yazdı:
COK ACI HELE ONLAR ICIN BISILER YAPMIYORUZ YA KENDI ADIMA INSANLIGIMDAN UTANIYORUM

dua edelim inş...onlara selametle kalın...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt