Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Beni Kendinle Meşgul Eyle... (1 Kullanıcı)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Hz.Rabia, çok oruç tutardı.Bir defasında bir hafta hiç yiyecek bulamadı.Sekizinci gece açlığı iyice şiddetlendi.Nefsine eziyet ettiğini düşünürken birisi kapıyı çaldı.Bir tabak yemek getirdi, o da yemeği alıp yere koydu.Mum getirmeye gitti, gelince bir kedinin yemeğini dökmüş olduğunu gördü.Su bardağını almaya gitti.Mum söndü.Su içmek isterken bardak düşüp kırıldı.
O da: ''Ya Rabbi! Bu zavallı kulunu imtihan ediyorsun, fakat acizliğimden, sabredemiyorum.'' diyerek bir ah çekti.Bu ahtan neredeyse ev yanacaktı.
Bir ses duyuldu:

''Ey Rabia, istersen dünya nimetlerini üstüne saçayım.İstersen üzerindeki dert ve belaları kaldırayım.Fakat bu dertler, belalar ile dünya bir arada bulunmaz.''

Bu sözü işitince:

''Ya Rabbi! Beni kendinle meşgul eyle ve senden alıkoyacak işlere bulaştırma.''diye dua etti.
Bundan sonra dünya zevklerinden öyle kesildi ki, kıldığı namazı;''Bu benim son namazımdır.'' diye huşu ile kılar, hep Allahü Teala ile meşgul olurdu.Hatta birisi gelip kendisini Allahü Teala ile meşguliyetten alıkoyar korkusuyla:
''Ya Rabbi! Beni kendinle meşgul eyle de, kimse senden alıkoymasın.''diye dua ederdi.

Narcicegi65

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun çok güzel. Keşke birazını yapabilsek. Allahım icimizdeki iman ateşini dahada çoğalt yarabbim.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm güzel kardeşim. Rahmanü Teala razı ve memnun olsun inşallah. Paylaşım çok güzeldi..Emeğine, yüreğine sağlık kardeşim. Ne güzel bir duadır bu. İnsan nefsine en ağır gelen şeylerden birinin de ''Her anımızda Allah'ı hatırlamak'' olduğunu söylenmiş. İnsanın her hal üzere Rabbini anıyor olması, dünyalık endişelerini ve meşgalelerini bir yana bırakıp Rabbül Alemine odaklı bir zaman geçirmesi çok büyük bir mutluluk. Rabbimiz c.c cümlemizi bu güzelliğin ve mutluluğun şuuruna erenlerden eylesin inşallah.. Rabbime emanetsin güzel kardeşim. Selam ve dua ile..B)B)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim benim hayrın bol olsun bugün Rabbim bizleri kendine ulaştıracak işlerle uğraştırsın

Eygi

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. Ellerine ve gönlüne saglik kardesim. Rabbim herkezin icine öyle bir ALLAH-Aski versinki - su fani dünyanin yalan isleri ile mesgul olmayalim.......hepimiz dogru yolu bulalim...hep beraber elele insallah. hayirli günler. Allaha emanet........

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm güzel kardeşim. Rahmanü Teala razı ve memnun olsun inşallah. Paylaşım çok güzeldi..Emeğine, yüreğine sağlık kardeşim. Ne güzel bir duadır bu. İnsan nefsine en ağır gelen şeylerden birinin de ''Her anımızda Allah'ı hatırlamak'' olduğunu söylenmiş. İnsanın her hal üzere Rabbini anıyor olması, dünyalık endişelerini ve meşgalelerini bir yana bırakıp Rabbül Alemine odaklı bir zaman geçirmesi çok büyük bir mutluluk. Rabbimiz c.c cümlemizi bu güzelliğin ve mutluluğun şuuruna erenlerden eylesin inşallah.. Rabbime emanetsin güzel kardeşim. Selam ve dua ile..B)B)

aleykum selam gül kareşim :H
amin inşallah kardeşim...
rabbim sende de razı olsun inşallah.
öyle yaşamak ne güzel rabbimimizin daima yanımızda olduğunu hissetmek rabbim bizide Hz.Rabia gibi yaşayanlardan eylesin inşallah...
rabbmize emanetsin inşallah gül tanesi
selam dua ve muhabbetle inşallahB)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim benim hayrın bol olsun bugün Rabbim bizleri kendine ulaştıracak işlerle uğraştırsın

aleykum selam ablacım :H
hayırlı günler hayrın bol osun
amin inşallah rabbim çalışanların yardımcısı olsun inşallah bu günü hayırlı rabbimin razı olacagı bir şekilde yaşayalım inşallah
rabbimize emanetsin inşallah

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. Ellerine ve gönlüne saglik kardesim. Rabbim herkezin icine öyle bir ALLAH-Aski versinki - su fani dünyanin yalan isleri ile mesgul olmayalim.......hepimiz dogru yolu bulalim...hep beraber elele insallah. hayirli günler. Allaha emanet........

aleykum selam kardeşim
amin inşallah...
rabbimize eamnetsin inşallah

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Hz.Rabia, çok oruç tutardı.Bir defasında bir hafta hiç yiyecek bulamadı.Sekizinci gece açlığı iyice şiddetlendi.Nefsine eziyet ettiğini düşünürken birisi kapıyı çaldı.Bir tabak yemek getirdi, o da yemeği alıp yere koydu.Mum getirmeye gitti, gelince bir kedinin yemeğini dökmüş olduğunu gördü.Su bardağını almaya gitti.Mum söndü.Su içmek isterken bardak düşüp kırıldı.
O da: ''Ya Rabbi! Bu zavallı kulunu imtihan ediyorsun, fakat acizliğimden, sabredemiyorum.'' diyerek bir ah çekti.Bu ahtan neredeyse ev yanacaktı.
Bir ses duyuldu:

''Ey Rabia, istersen dünya nimetlerini üstüne saçayım.İstersen üzerindeki dert ve belaları kaldırayım.Fakat bu dertler, belalar ile dünya bir arada bulunmaz.''

Bu sözü işitince:

''Ya Rabbi! Beni kendinle meşgul eyle ve senden alıkoyacak işlere bulaştırma.''diye dua etti.
Bundan sonra dünya zevklerinden öyle kesildi ki, kıldığı namazı;''Bu benim son namazımdır.'' diye huşu ile kılar, hep Allahü Teala ile meşgul olurdu.Hatta birisi gelip kendisini Allahü Teala ile meşguliyetten alıkoyar korkusuyla:
''Ya Rabbi! Beni kendinle meşgul eyle de, kimse senden alıkoymasın.''diye dua ederdi.

SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM.
ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM.ELLERİNE YÜREGİNE SAGLIK.DUAM O Kİ KERİM ALLAHIM SENİ VE BİZLERİ O BÜYÜK EVLİYA RABİA ANNEMİZE KOMŞU EYLESİN.AMİN YA KERİM,AMİN YA KERİM,AMİN YA KERİM. SELAMETLE.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM.
ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM.ELLERİNE YÜREGİNE SAGLIK.DUAM O Kİ KERİM ALLAHIM SENİ VE BİZLERİ O BÜYÜK EVLİYA RABİA ANNEMİZE KOMŞU EYLESİN.AMİN YA KERİM,AMİN YA KERİM,AMİN YA KERİM. SELAMETLE.

aleykum selam kardeşim
amin inşallah kardeşim....
rabbimize emanetsiniz inşallah
selam ve dua ile inşallah​

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
''Ya Rabbi! Beni kendinle meşgul eyle de, kimse senden alıkoymasın.''diye dua ederdi

amin yarabbi!!!
emeginize saglik,ALLAH razi olsun

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
''Ya Rabbi! Beni kendinle meşgul eyle de, kimse senden alıkoymasın.''diye dua ederdi

amin yarabbi!!!
emeginize saglik,ALLAH razi olsun

rabbimi razı olsun kardeşim

ysm_in

Kayıtlı Kullanıcı
''Ya Rabbi! Beni kendinle meşgul eyle de, kimse senden alıkoymasın.''
çok güzel bir paylaşımdı elinize sağlık...
selametle

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
''Ya Rabbi! Beni kendinle meşgul eyle de, kimse senden alıkoymasın.''
çok güzel bir paylaşımdı elinize sağlık...
selametle

rabbim razı olsun inşallah kardeşim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt