Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BENİ KAYNUKA SAVAŞI (1 Kullanıcı)

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
BENİ KAYNUKA SAVAŞI

Tesettür ve başörtüsü İslam kadınının bir sembolü Allah’ın emrettiği ve Hz. Muhammed (sav)in ailelerine uygulattığı Müslüman kadının kıyafetidir.
Hz. Muhammed (sav) devrinde Kaynuka Yahudileri Medine’nin bir mahallesinde kuyumculuk yapıyorlardı.İbn-i Hişam’ın Abdullah Bin Cafer’den , onunda Ebu Avane’den rivayetine göre;
Bir Müslüman kadın bazı şeyler satmak üzere Kaynuka oğulları pazarına gidip satacağını sattıktan sonra . ziynet eşyası almak için bir kuyumcunun dükkanına girdi ve oturdu. Yahudi kuyumcu ve arkadaşları Müslüman kadının başını açıp yüzünü görmek istediler .Kadın buna izin vermeyince onlardan bir tanesi gelip kadının elbisesinin arka eteğini habersiz sırtına iliştirdi. Kadının bundan haberi yoktu. Ayağa kalktığında avret yerleri görüldü. Yahudilerde gülmeye başladı. Kadın feryad ederek yardım istedi. O sırada orada bulunan Müslümanlardan birisi Yahudi kuyumcunun üzerine atılıp onu öldürdü. Yahudilerde toplanıp Müslümanı şehit ettiler . Hadise hemen Medine’ye yayıldı. Hz. Muhammed (sav) Yahudilerin bu ihanetini öğrenince derhal Kaynuka Yahudilerine savaş açtı ve kalelerini kuşattı. Kuşatma 15 gün sürdü.Daha fazla dayanamayacaklarını anlayan Yahudiler teslim oldular. Ve Medine’den sürüldüler.
Hicretin ikinci yılında yapılan bu savaş Hz. Muhammed (sav) in resmen ilan ettiği ilk savaştı, ve sebebide Müslüman bir kadının başının açılmak istenmesidir…
Hz. Muhammed (sav) in devrinden beri Müslüman bir kadının örtüsüne tahammül edemeyerk saldıran Yahudiler ve uşaklarının kadınımızı soyma gayretleri karşısında Müslüman kadınımız ve kızımız örtüsüne sahip çıkmalıdır.Yahudi’nin örtü düşmanlığı kadar Müslüman kadında örtünmenin şuurunda olmalıdır.

KAYNAK:İzahlı Kadın İlmihali Ansiklopedisi ASIM UYSAL

miyase

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BENİ KAYNUKA SAVAŞI

ELLERİNE SAĞLIK KARDEŞİM,ÖYLE BİR SORUNKİ HALA DEVAM EDİYOR,VE EDİCEK
O ZAMAN YAŞANMIŞ FAKAT CEZASI VERİLMİŞ,PEKİ ŞİMDİ VE YARIN NE OLACAK DURUM GİTTİKÇE KÖTÜYE GİDİYORO ZAMAN ZORLA AÇMIŞLAR,ŞİMDİ SADECE EMREDİYORLAR, VE EMİRLERİ YERİNE GETİRİLİYOR...
ALLAHA EMANET OLUN .. SELAMETLE..

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

O ZAMANLA BU ZAMAN ARASINDA DEĞİŞEN NE KARDEŞİM? DAHA SONRADAN YENİ EKLENTİLERMİ GELDİ MÜSLÜMANLIĞA YAHUDİLERİN EMİRLERİNE UYULACAK DİYE SAHİP ÇIKACAĞIZ DİNİMİZE VE ÖRTÜMÜZE.AEOB)

takan

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

ECMAİN KARDEŞİM.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

B)