Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Ben şunu iddia ederim ki... (1 Kullanıcı)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
"Ben şunu iddia ederim ki:

Muhammed (Salllalahu Aleyhi ve Sellem) mümtaz bir kuvvettir.

Destgah-ı kudretin böyle ikinci bir vücudu imkan sahasına getirmesi, ihtimalden uzaktır.” (Enfal Suresi33)

"Ben şunu iddia ederim ki: Muhammed (Salllalahu Aleyhi ve Sellem) mümtaz bir kuvvettir. Destgah-ı kudretin böyle ikinci bir vücudu imkan sahasına getirmesi, ihtimalden uzaktır.

Sana muasır bir vücut olamadığımdan dolayı müteessirim Ey Muhammed (Salllalahu Aleyhi ve Sellem)! Muallimi ve naşiri olduğun bu kitap, senin değildir. O lahutidir. Bunun lahuti olduğunu inkar etmek, mevcut ilimlerin butlarını ileri sürmek kadar gülünçtür. Bunun için beşeriyet senin gibi mümtaz bir kudreti bir defa görmüş, bundan sonra da görmeyecektir. Ben, huzur-u mehabetinde kemal-i hürmetle eğilirim." Prens Bismark

"Bizans Hristiyanlarını, içine düştükleri batıl itikatlar girdabından ancak Arabistan'ın Hira mağarasından yükselen ses kurtarabilmişti. Fakat Rumlar, bu sesi dinleyememişlerdir. Bu ses insanlara, en temiz ve en doğru dini talim ediyordu. Dr.Moris

"Bütün şark, bir insanın, lafzen, yahut manen Kur'an'a bir nazire getiremeyeceğini itiraf etmektedir. Bu O Allah (Celle Celalühu) sözüdür ki, Hz. Ömer (Radıyallahu Anh) gibi bir insanı hoşnud etmiş ve onu imana getirmişti. Yine bu O sözdür ki, Hz. Cafer (Radıyallahu Anh), onun Hz. Yahya (Aleyhisselam)'ya taallük eden ayetlerini Habeş Necaşi’sinin huzurunda okuduğu zaman, Necaşi'nin papazları ağlamışlar ve "bu öyle bir sözdür ki, onun kaynağı, Hz. Mesih (Aleyhisselam) tarafından söylenen sözlerin kaynağıdır" demişlerdi. Kont Henri de Castry

Mescidi ev edinenlere müjdeler olsun. Mescidler muttaki kulların evleridirler. Allah (Celle Celalühu) namazını gizlice kılan, orucunu gizlice tutan ve sadakasını gizlice veren kuluyla meleklere karşı öğünür.! Ka'b El Ahbar

"Ölümle rahata kavuşan ve hayatı son bulana, ölü denmemeli, asıl ölü;

Diriler arasında dolaşan ölüdür." Hasan El Basri

Acele şeytandandır denilir. Ancak beş durum müstesna;

Misafir geldiğinde yemek hazırlarken,

Vefat anında cenaze hazırlanırken,

Yaşı geldiğinde bekarı everirken,

Ödenmesi şart olduğunda borcu öderken,

Günah işlendiğinde tevbeye dönülürken, acele etmek hayırlıdır.! Hatim El Asmm

Yükseklik istedim,

alçak gönüllülükte buldum.

Baş olmak istedim,

bilgi sahipliğinde buldum.