Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ben peygamber torunuyum, peki ya siz?! (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Ben peygamber torunuyum, peki ya siz?!
Senai Demirci'yi bir tv programında izliyordum. O zamanlar sadece "Kıl beni ey namaz" adlı şiirinden tanıyordum onu. Programın sunucusuyla karşılıklı sohbet ediyorlardı. Ben de bi kulağımı ona vermiş öylesine dinliyordum. Birden şu sözünü işittim:
"Ben peygamber torunuyum, biliyor musun?"
Bir anda pür dikkat dinlemeye başladım, şaşırdım.. İlgiyle sözlerinin devamının gelmesini bekledim. Pek belli etmese de sunucu da şaşırdı. Senai Demirci sözlerini şöyle tamamladı:
"Evet benim büyük büyük büyük dedem bir peygamberdi. Ben Adem (a.s)'ın torunuyum."

İşte! Bunun farkında olabilmek ne güzel bir şey! Ben ilk cümleyi duyduğumda, "Allah Allah! Gerçek mi söylüyor acaba?" diye çok şaşırdım. Oysa ki hepimizin bildiği bir gerçeği söylüyordu sadece... her zaman bildiğimiz bir gerçek, bildiğimiz ve fakat farkında olmadığımız…Hepimiz bir peygamberin torunlarıyız, Adem (a.s)'ın torunları... Ama bir peygamberin torunlarına hiç de yakışmayan bir şekilde, günahlar içinde, ömrümüzü tüketiyoruz...
Peki ya siz? Sizler ne kadar farkındasınız bu gerçeğin?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt