Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BEN ÖLÜMDEN COK KORKUYORUM... (1 Kullanıcı)

suzan811

Kayıtlı Kullanıcı
ARKADASLAR NEDENDIR BILMEM AMA BEN ÖLMEKTEN COK KORKUYORUM..KÖTÜ İNSANLARMI ÖLÜMDEN KORKAR...YANI BENIMKI DAHA COK KABIR AZABINDAN VE ORADA YASAYACAKLARIMDAN DOLAYI OLUSAN BI KORKU..BELKIDE SUAN KENDIMI IFADE EDEMIYORUM YADA YANLIS ANLATIYO OLABILIRIM...KSURUMA BAKMAYIN...AMA BEN GERCEKTEN COK KORKUYORUM...KOTU BIRIMIYIM ACABA......OYSA KIMSEYİ KIRMAZ UZMEZ YARDIMA IHTIYACI OLANA ELIMDEN GELDIGI KADAR YARDIM EDERIM YANI KOTU OLAN HERSEYDEN KACINMAYA CALISIYORUM...AMA U VARKI NAMAZ VE BAZI GOREVLERIMI YAPMIYORUM YAPAMIYORUM...ACABA KORKUMUN SESBEBI BUMU....BENI GIBI ÖLMEKTEN KORKAN VARMI...HAYIRLI AKSAMLAR...........:(

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net
RE: BEN ÖLÜMDEN COK KORKUYORUM...

s.a. kardeşim,
ALLAH c.c. kendisine kullukta kusur etmeyen müslümanları inşalllah ölümü ile birlirkte nimetlendirmeye başlayacaktır.
Yani ölüm meleği ona çok sevimli gelecek, ruhu alınırken hiç incitilmeyecek sanki tere yağdan kıl çeker gibi, kabir ona cennet bahçelerinden bir bahçe gibi ferah olucak zaten ebedi alamde yani cennetteki nimetleri anlatmaya ne gücümüz yeter, nede anlatabiliriz. Dolayısıyla bu şeklide ölen bir kardeşimizin ölümdne korkması yanlış olur , zaten bu şekilde ömrünü ALLAH c.c. na kulluk ederek geçiren kişilerde ölümden korkmak tan öte ölüme kendileri giderler.
Ama bunun tersi durumda olan insanlarda maalesef ölüm anından itibaren ALLAH c.c. nun haber verdiği azablara düçar olmaya başlar. Azrail çok çirkin ve korkunç bir şekilde gelir, ruhu kabzedilirken sanki demir tarakla insanın eti kemiğinden ayrılır gibi olur, kabir cehennem çukurlarından bir çukur olur, ahiret hayatı ise , kafirlere ebedi cehennem, günahkar müslümanlarada günahlarının cezasını çekene kadar cehennem azabı.
Dolayısyla kardeşim, inşallah kendimize çeki düzen verelim, ALLAH c.c. bizden çok bir şey istemiyor, 24 saatin 1 saatii namaza ayır diyor, yaşaman için gerekli olan ihtiyaçlarını helal yollardan elde et diyor, haram ve helali birbirne karıştırma diyor, bunun gibi biz insanoğluna zor olamayan şeyler istiyor yani.
İnşallah hepimiz RABBİMİZE yaraşır birer kul oluruz.
k.s.e.o.

suzan811

Kayıtlı Kullanıcı

allh razı olsun kardesım...bundan önce bı cok seyın kıymetını bılemedım ama allhın ıznıyle artık doru yolda yureyecegım....allh bana o askı o guzellıklerı nasıp etsın dıye dua edıyorum hep cnkı ben ahırette hesap vercegım gunden korkuyorum allahımdan korkuyorum ve bunun ıcın artık gorevlerımı yapmaya baslayacagım hıcbırsey ıcın gec deıl degılmı...hayırlı gunler

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

s.a
hani derler ya korkunun ölüme faydası yok diye unutmayalımki ölümü her nefis tadacak ya erken yada geç bu gerçeği değiştirmeyecek.demekki ölüm her halukarda kapımızı çalacak ya sonrasında ya sonrası bizim bu fani dünyada yaptıklarımıza bağlı eğer rabbime kulluk ettiysen ibadetlerini mümine yakışır yaptıysan kevser havuzunun başında resulle birlikte cennetin hurileriyle her nimet önünde daimi hayatını sürecen ya bunların tam tersini yaparsan cehennemin koru azabı kabirde seni irdelemeye başlayan cvp veremediğin sualler ve çiyanlar seni parçalarken sen keşke diyeceksin ama olan olmuş ve sen ölmüş olacaksın artık kimse sana yardım edemeyecek dünya hayatında güvendiğin herşey senin ateşlerde yanmana sebep olacak onun için kardeşim rabbimin yolunu bir ana önce bul herşeyden önce namazlarını kıl ilk sual namaz çünkü rabbim hidayete ermeni nasip eder inş. azıksız çıkmayalım yüce yaratıcının karşısına .aeo;););)

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı

suzan811 yazdı:
ARKADASLAR NEDENDIR BILMEM AMA BEN ÖLMEKTEN COK KORKUYORUM..KÖTÜ İNSANLARMI ÖLÜMDEN KORKAR...YANI BENIMKI DAHA COK KABIR AZABINDAN VE ORADA YASAYACAKLARIMDAN DOLAYI OLUSAN BI KORKU..BELKIDE SUAN KENDIMI IFADE EDEMIYORUM YADA YANLIS ANLATIYO OLABILIRIM...KSURUMA BAKMAYIN...AMA BEN GERCEKTEN COK KORKUYORUM...KOTU BIRIMIYIM ACABA......OYSA KIMSEYİ KIRMAZ UZMEZ YARDIMA IHTIYACI OLANA ELIMDEN GELDIGI KADAR YARDIM EDERIM YANI KOTU OLAN HERSEYDEN KACINMAYA CALISIYORUM...AMA U VARKI NAMAZ VE BAZI GOREVLERIMI YAPMIYORUM YAPAMIYORUM...ACABA KORKUMUN SESBEBI BUMU....BENI GIBI ÖLMEKTEN KORKAN VARMI...HAYIRLI AKSAMLAR...........:(

İRADESİ, NEFS"İNİN ELİNDE OLAN KİŞİ ÖLÜMDEN KORKAR!
NEFS"İ, İRADESİNİN ELİNDE OLAN KİŞİ ASLA ÖLÜMDEN KORKMAZ.

SEN...! NEFS"İNE ESİR OLANLARDAN DEĞİL;
NEFS"İNİ ESİR ALANLARDAN OL...

ALLAH"A EMANET, EMANETE SAHİP OLUNUZ.

handan06

Kayıtlı Kullanıcı

inş.amin

Zehra56

Kayıtlı Kullanıcı
bende çok korkuyorum ölümden

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,

Hayatı severim, tıpkı ölümü sevdiğim gibi...

Hayattan kopmak ölümü istemeye götürür, bu bize yakışmaz...
Ölümden korkmak da hayata ya da dünyaya fazlaca bağlanmaya yol açar ki bu da bize yakışmaz...

Tıpkı bir kapıdan geçerek bir odadan çıkıp, bir başka odaya geçmek gibi anlamak lazım ölümü...

BULDUM

Bir an kayboldun gibi. Yaşadım kıyameti
Yoruldun ama buldun ey kalbim emaneti

Yeniden su yürüdü dalıma yaprağıma
Bir bakışın can verdi kurumuş toprağıma

Çiçeğe durdu kalbim içtim parmaklarından
Göz çeşmem suya erdi sevda kaynaklarından

Bir aydınlık denizin sonsuz derinliğinde
Yüzüyorum gözünün yeşil serinliğinde

Bir ışık bir kelebek biraz çiçek biraz kuş
Yeni bir ülke yüzün ellerimde kaybolmuş

Soluğum bir kuş gibi uçuyor ellerine
Kapılıp gidiyorum saçının sellerine

Gözlerinden göğüme sayısız yıldız akar
Bir gülüşün içimde binlerce lamba yakar

Bir kurtuluştur o an çağrılsa senin adın
Sesin ne kadar sıcak sesin ne kadar yakın

Tabiat bir bembeyaz gelinlik giymiş gibi
Yüzüme kar yağıyor sanki elinmiş gibi

Sensiz geçen zamanı belli yaşamamışım
Sensizlik bir kuyuymuş onu aşamamışım

Bir yol buldum öteye geçerek gözlerinden
İşte yeni bir dünya peygamber sözlerinden

Ölüm bize ne uzak bize ne yakın ölüm
Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm

ERDEM BEYAZIT

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
İnsanoğlunun ölüme yakından bakması ve ölümü dikkate alması lazımdır. Ancak, ölümü dikkate alarak öldüğünü değil dirildiğini görebilmeli. İnsan, bu sayede farkındasız yaşadığı hayatı farketmeye eşyanın ve insanın hakikatini farketmeye başlar. rabbimizi ve onun sevgisini kalbinde hissettiğinde duygularının beşle sınırlı olmadığını hissedecektir. Şimdiki zaman ve mekandan bakarak donuklaşan tek bir film karesi gibi algılanan dünyaya geçmişten ebediyete uzanan bir zaman ve mekan boyutundan bakmaya başlayacaktır. bu bakışla birbiri ardısıra gelen film karelerinin birleştiğini, hareket ve canılılık kazandığını görebilir. İşte hayattaki bu canlı hareketliliği farketmek, insanoğluna hayatın hakikatini, dünya yaşamının nereden gelip nereye gittiğini de gösterir.
Şüphesiz en son varış Rabbinedir. Şüphesiz O güldürür ve ağlatır. Şüphesiz O diriltir ve öldürür.

DİVANE
Mehmet ALAGAŞ

erzsalih

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli Kardesim

Elbette ölümden herkes korkar. Kimse kendisinin akibetini bilmez. Bir insan ne kadar ibadetlerini yerine getiriyor olsada ben cennete gidecem diyemez. Hep cehenneme gitmekten kabir azabı çekmekten korkar. Benimde öyle bir korkum var. Bu korku sayesinde kötü islerden hep uzak durmaya çalışıyorum. Korkmak güzel bir seydir. Rabbimizdende korkarız ama neden korkarız. Onu üzmekten korkarız Onu kırmaktan korkarız ve Onu üzmemek ve kırmamak içinde elimizden geleni yapmaya çalışırız Onun rızasını kazanmaya çalışırız. Senin bu içindeki korku emin ol bir gün gelecek Namaza baslatacak ibadetlerini daha sağlam yapmaya baslayacaksın. Rabbim senin için o korkuyu vererek Ona yaklaşmanı istiyor Buna emin olabilirsin. Rabbimiz seni seviyorki senin onun yolunda gitmeni istiyor. O yüzden o korkuyu kendi lehine çevirebilirsin. O senin elinde. Rabbim Yar ve Yardımcın Olsun

Erzsalih
Selam ve Dua İle....

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Herhalde bu ihtiyar da yaşamaktan bıkmış, bu ihtiyar da yaşamaktan usanmıştı. Belki o da ölmek istiyordu, ölmek istiyordu ama o bir müslümandı. Allah inancı, onun bu isteğini engelliyordu. Sormadan edemedi.,

- Yaşamaktan bıktın mı?

- Sadece yorulduğumu hissediyorum.

- Ölmek istiyor musun?

İhtiyar, genç adamın gözlerine baktı. Bu sorunun ne anlama geldiğini, bu soru ile ne kastedildiğini görmek istiyordu.

- Hayır

- Doğru mu söylüyorsun!.

İhtiyar bu ithamlı soru karşısında kızmadı.

- Sen yalan söyler misin?

- Gerekirse

İster misin bu gecelik bir anlaşma yapalım, birbirimize hiç yalan söylemeyelim.

Genç adam bir an duraksadıktan sonra cevap verdi.,

- Tamam. Şimdi söyle, ölmek istiyor musun?

- Ölümden korkmuyorum, ölümden kaçmıyorum fakat ölmek de istemiyorum.

- Neden?

- Çünkü yaşamamın bir gayesi, bir anlamı var.

TAŞ
Mehmet ALAGAŞ

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt