Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ben gidiyorum,ta ki benden hayırlısı gelsin inşALLAH! (3 Kullanıcı)

Kaan Erdem

Yönetici
Karşımda uzun zamandır görmediğim bir dostum. Beni ziyarete gelmiş. Selamlaşıp, kucaklaştık. Buyur ettim. Çay eşliğinde uzun bir sohbet için salona geçtik.

Muhabbet gerçekten koyu idi. Nasıl geçtiğini anlayamadığımız üç koca saatin ardından misafirim “geç oldu, bana müsade” diyerek noktayı koydu ve kalktı. Sokağın başına kadar eşlik etme teklifime, “memnun olurum” cevabını verdi.

Birlikte çıktık. Sokağın başına vardığımızda, “Şimdi ayrılık vakti. Ben gidiyorum, ta ki benden hayırlısı gelsin inşallah!” diyerek elini uzattı. Kucaklaşırken, dostumun ettiği duaya alışkanlıkla amin dedim. Ve arkadaşım sokağın köşesini döndü gitti...

Eve dönerken, arkadaşımın veda sözleri takıldı aklıma. “Ben gidiyorum, ta ki benden hayırlısı gelsin.” Düşündüm, düşündükçe ürperdim. Bu bir dua idi. İlk kez duyduğum yaman bir dua. Gayri ihtiyari birkaç kez tekrarladım. Sıcacık duygularla doldum. Bir şey tarafından kuşatılmıştım. Bütün benliğimi dolduran güzel bir şey.

Ertesi gün ilk işim arkadaşımı telefonla aramak oldu. Nedir, nereden duydun diye sordum. Bu özlü duadan çok etkilendiğimi anlayan dostum, “Hz. İsa Aleyhisselam’ın, Peygamber Efendimiz’in geleceğini müjdelediği duaymış bu” dedi. “Ne güzel dua imiş! Tuttum bu duayı” dedim. Güldü ve “o halde hiç bırakma. Ayrıca vesile ol, başkaları da tutsun” diye cevap verdi ve bana bir hayır kapısı aralayarak telefonu kapattı.

“Ben gidiyorum, ta ki benden hayırlısı gelsin inşallah.”

Tutmuştum bu duayı. Bırakmaya da niyetim yoktu.

İşte giden gitmişti. Hayırlı bir insandı giden. Fakat, gelmesi için dua edilen ‘daha hayırlı’ kimdi ya da neydi? Bir insan? Bir haber? Yoksa yeni bir gün, yeni bir gece mi? Bir insan ise ya da bir haber, beklemeye değer. Gündüz ya da geceyse hayırlı olan, geri bırakmamaya, ihya etmeye değerdi. Tutmuştum bu duayı.

Günler günleri kovaladı, hayırlar hayırları... Dua halen zihnimi meşgul ediyor. Ben de dostumun tavsiyesine uyarak, işitmeyenlere bu duayı duyurmakla vazifeli olduğumu hissediyor, fırsat doğdukça vazifemi ifa ediyordum.

Kim bilir, daha ne kadar böyle duyulmamış sözler, dualar vardır. Ve kim bilir ne kadar yitip giden...

Unutulmuş sözler, dualar gibi yitip gitmemek için, giderken kendisinden daha hayırlısı için dua eden dostlara kulak vermekten başka çare var mı? Ve hayır dileyen bütün sözlere.

Her sabah “namaz uykudan hayırlıdır” diye seslenen müezzin hayra çağırır. Yanlış bir adımda kalbin derin bir yerinde uç veren sızı hayra çağırır. Hayır her adımdadır. Can kulağını açık tutana.

Ninelerimiz, evin çatısında ötüp duran kargaya, “hayrola karga, hayır isen öt, şer isen git” derler, karganın ağzından hayrı çağırırlardı. Dedelerimiz, ters giden, sarpa sarmış işlerini hayırlısı olur inşallah der, bir çırpıda aşıverirlerdi.

Şimdi hayra sarılıp hayır dileyenler ne kadar az. Daha hayırlısı onun için mi gelmiyor ne?

Alıntı

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Selamünaleyküm...hayırlı sabahlar ALLAH c.c. razı olsun...güzel bir paylaşım emeğinize sağlık...ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...
selametle-İNŞALLAH...

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam.mevlam razı olsun.selam ve dua ile kalın selametle.sizede hayırlı sabahlar.

Ben gidiyorum,ta ki benden hayırlısı gelsin inşALLAH!

Selamünaleyküm...hayırlı sabahlar ALLAH c.c. razı olsun...güzel bir paylaşım emeğinize sağlık...ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...

selametle-İNŞALLAH...

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH(cc) RAZI OLSUN..

ALLAH(cc) RAZI OLSUN..

EsSelamuAleyküm Kardeşlerim..

Ben şimdi namaza gidiyorum..İnşaAllah daha hayırlısı gelir..

Sizi bir arada görmek ne güzel..haydin namaza..

Selam ve baki dualarım ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com

Aleykümselam Talip abi...hayırlı sabahlar
ALLAH C.C. kabul etsin...İNŞALLAH
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile
selametle -İNŞALLAH...

“Ben gidiyorum, ta ki benden hayırlısı gelsin İNŞALLAH.”

formunuz işgal ettim kusura bakmayın....

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam abim.mevlam razı olsun.kabul eylesin.selam ve dua ile kalın selametle değerli abim.:H

Rabia-Adeviye

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.c.) razı olsun güzel bir konuya değinmişsin.Gerçektende eski insanlar ne güzel konuşurlarmış hem kalpleri hemde dilleri ne kadar temizmiş.Kızınca bile beddua okumazlarmış.
Rahmetli anneanem çok sinirlenince dedeme ''işi rast gidesice gene bunu böyle yapmış ''derdi.Onların öfkeleri bile edepliydi
Adam olasıcalar
Allah(c.c.)hayrınızı vere
Tuttuğunuz altın ola ve bunları sadece dua ederken değil çok kızıncada bağıra bağıra söylerdi.

Ben gidiyorum, ta ki benden hayırlısı gelsin inşallah.Selametle(kızım uyandı süt istiyor:))

sinanali

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel bir paylaşım kardeş.Allah (c.c.) razı olsun

adeseda

Kayıtlı Kullanıcı
o kadar güzel anlatılmış kiiii.... bazen kendime namkör diyorum... çünkü Allah'ım herşeyin hayırlısını veriyor ve biz bunu bile bile gidenin arkasından ağlıyoruz... ben çok ağladım dönsün diye çok yalvardım Allah'ıma ama dönüncede hiçbişey eskisi gibi olmadı onda görmedğim herşeyi görmeye başladım gözümdeki perde kalktı... dünya fani yalan dolan ne varsa burda var... dünya ya geliş nedenimi unuttum nerdeyse sanki herşey sevdiğimden ibaretti ... UNUTTUM ALLAH'TAN BAŞKA SEVGİLİ OLMAYACAĞINI.... Allah'ıma şükürler olsun ki artık doğru yolu buldum vardır herşey de bir hayır vardır bunda da bir hikmet...

ŞİMDİ O GİTTİ YERİNE HAYIRLI BİRİ GELİR İNŞALLAH ..... BENDE GİTTİM BENDEN DE HAYIRLISI İNŞALLAH....

AMİN AMİN AMİNNNNNN

Mesa'

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kaedeşim
ben gidiyrm benden hayırlısı gelsin inş

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHım ne güzel bir dua imiş...KAAN abim ALLAH razı olsun...paylaşımınız için..

BEN GİDİYORUM, TA Kİ BENDEN HAYIRLISI GELSİN İNŞAALLAH

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
selamün aleyküm
ne kadar güzel bir yazıydı,emeginize saglık
mevla yar ve yardımcınız olsun
selametle

Kaan Erdem

Yönetici
sizden de mevlam razı olsun abla.ekleme yaptığınız cümleler de gerçekten çok güzel.selam ve dua ile kalın selametle.mevlama emanet olun.

Allah(c.c.) razı olsun güzel bir konuya değinmişsin.Gerçektende eski insanlar ne güzel konuşurlarmış hem kalpleri hemde dilleri ne kadar temizmiş.Kızınca bile beddua okumazlarmış.
Rahmetli anneanem çok sinirlenince dedeme ''işi rast gidesice gene bunu böyle yapmış ''derdi.Onların öfkeleri bile edepliydi
Adam olasıcalar
Allah(c.c.)hayrınızı vere
Tuttuğunuz altın ola ve bunları sadece dua ederken değil çok kızıncada bağıra bağıra söylerdi.

Ben gidiyorum, ta ki benden hayırlısı gelsin inşallah.Selametle(kızım uyandı süt istiyor:))

Kaan Erdem

Yönetici
mevlam yolumuzda kalbimizi ve ayaklarımızı sabit kılsın daim etsin hakkı ile yaşayıp halis amel edenlerden eylesin.selam ve dua ile kalın selametle.

o kadar güzel anlatılmış kiiii.... bazen kendime namkör diyorum... çünkü Allah'ım herşeyin hayırlısını veriyor ve biz bunu bile bile gidenin arkasından ağlıyoruz... ben çok ağladım dönsün diye çok yalvardım Allah'ıma ama dönüncede hiçbişey eskisi gibi olmadı onda görmedğim herşeyi görmeye başladım gözümdeki perde kalktı... dünya fani yalan dolan ne varsa burda var... dünya ya geliş nedenimi unuttum nerdeyse sanki herşey sevdiğimden ibaretti ... UNUTTUM ALLAH'TAN BAŞKA SEVGİLİ OLMAYACAĞINI.... Allah'ıma şükürler olsun ki artık doğru yolu buldum vardır herşey de bir hayır vardır bunda da bir hikmet...

ŞİMDİ O GİTTİ YERİNE HAYIRLI BİRİ GELİR İNŞALLAH ..... BENDE GİTTİM BENDEN DE HAYIRLISI İNŞALLAH....

AMİN AMİN AMİNNNNNN

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam.mevlam bu konuyu bizlere vesile plup ulaştıranlardan razı olsun.bir yerde okudum ve sizlerle paylaşmak yerinde oldu.selam ve dua ile kalın selametle.mevlama emanet olun.

selamün aleyküm

ne kadar güzel bir yazıydı,emeginize saglık
mevla yar ve yardımcınız olsun
selametle

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ablacım..
rabbim razı olsun senden inşaallah..
rabbime emanet ol dua ile ..
hayırlı günler...

Ben gidiyorum, ta ki benden hayırlısı gelsin İNŞALLAH.”

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
valla süper paylasim.. helal... Allah razi olsun insallah.. Allah hepimize iman gücü versin....... ilim versin.. (AMIN)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt