Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ben De öyle (1 Kullanıcı)

tiryaki38

Kayıtlı Kullanıcı
Yaşamın anlamını kavramak için dünyayı dolaşmaya çıkan bir genç, gezdiği ülkelerden birinde ünlü bir bilgeyi ziyarete gitmişti.
Gezgin genç, bilgenin yaşadığı evde, tüm duvarların kitaplarla kaplı olduğunu gördü.
Fakat evi dikkatle gözden geçirdikten sonra , yerde bir kilim, duvar dibinde yatak olarak kullanılan bir sedir, ortada ise bir masa ve sandalyeden başka evde hiçbir eşyanın olmadığını gördü ve merakla sordu:
"Neden hiç eşyanız yok?" dedi. "Koltuklarınız, kanepeleriniz, büfeleriniz.... Onlar nerede?"
Bilge, bu soruya karşılık olarak kendisi bir soru sordu gezgin gence;
"Senin de yalnızca, sırtında taşıdığın küçük bir çantan var, yavrum" dedi. "Peki, senin eşyaların nerede?"
Gezgin genç, kendini savunurcasına yanıtladı bu soruyu:
"Ama görüyorsunuz.... Ben yolcuyum."
Ünlü bilge, hak verircesine güldü:
"Ben de öyle, yavrum" dedi. "Ben de öyle...."

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun çok güzel ibretlik bi hikaye olmuş ........

"Ama görüyorsunuz.... Ben yolcuyum."
Ünlü bilge, hak verircesine güldü:
"Ben de öyle, yavrum" dedi. "Ben de öyle...."

hatice_hd

Kayıtlı Kullanıcı
ne güzel bir yazı. günümüzde böyle insanlar varmı acaba? fakiri zengini benim tanıdığın insanların evleri eşya dolu. Allah affetsin nasıl hesap vereceğiz acaba

hatice kübra

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH RAZI OLSUN ELLERİNE GÖNLÜNE SAĞLIK.RABBİME EMANETSİN.DUA İLE.....

leni

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim ellereine sağlık çok güsel bi hikayeydi ALLAH razı olsn hayıtlı günler

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Allah c.c. razı olsun anlayana güzel bi hikaye
Selametle Kal..............

monece

Kayıtlı Kullanıcı
bende öyle

bende öyle

Evet herkes bu dünyada yolcu işte önemli olan bu dünyadan güzel işler yaparak ayrılmak

SURMELI_CEYLAN

Kayıtlı Kullanıcı
hepimiz bu dünyada yolcuyuz bir gün elbet göçüp gidecez bu yüzden dünya hayatına fazla bağlanmamak gerekiyor

SURMELI_CEYLAN

Kayıtlı Kullanıcı
hepimiz bu dünyada yolcuyuz bir gün elbet göçüp gidecez bu yüzden dünya hayatına fazla bağlanmamak gerekiyor

bir inek düşünün ondan her türlü şekilde etinden sütünden yününden yararlanırız fakat onu evimizin baş köşesine oturtmayız dünya hayatı da böyle ondan yararlanmalıyız(tabi ahiretimiz için) fakat kalbimizin baş köşesinde oturtmamalıyız kalbimizi allah ahiret peygamber sevgisiyle doldurmalıyız allaha emanet olun slm ve dua ile......

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
kısa ve öz.çok güzel.hepimiz yolcuyuz.kabul edelim.ölümü kendimize yakıştıralım.dilerim ki allah bu dünyada doğru işler yaptıktan sonra isteklerimiz gerçekleştikten sonra bizi yanına alır.elbetteki gaybı bilemeyiz.ne olacağımız belli değil.allah nasip eder inşallah.güzel amellerimiz olur inşallah.hayırlı bayramlar..

kardelen83

Kayıtlı Kullanıcı
s.a gerçekten dogru söylemiş bilge hepimiz yolcuyuz yüce rabbim bizi güzel amellerle gitmemizi nasip etsin inşallah çünkü bu dünyadan giderken sadece bizimle giden iyi ve kötü amellerimiz.....

dolunayhilal

Kayıtlı Kullanıcı
Evet Yolcu Olduğumuzu Biliyoruz Ama Hazilik Yapmiyorum Bnece Buda Garip

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt