Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bebeklere ve Çocuklara Yönelik Temel İlk Yardım Bilgileri (1 Kullanıcı)

zekaikc

Kayıtlı Kullanıcı
3f9e18574cd272c6765.jpg

Semerkand Aile dergisi Şubat sayısında kapağa taşıdığı "Bebeklere ve Çocuklara Yönelik Temel İlk Yardım Bilgileri" dosyası ile okurlarını karşılıyor

Bebek ve Çocuklara Yönelik Temel İlk Yardım Bilgileri

Aysun Özpolat, hazırladığı dosyada en sık karşılaşılan acil durumlarda alınması gereken ilk yardım önlemleri ile belli başlı püf noktalarını sizlere aktarıyor. Özpolat şunlara dikkat çekiyor:

"Çocukların başına gelen kaza ve akut rahatsızlıklar karşısında yetişkinlere oranla daha çok üzülür ve etkileniriz. Bu yüzden çocukların karşılaştığı acil durumlar hem anne baba hem de ilk müdahaleyi yapan kişiler açısından ciddi bir sıkıntı kaynağıdır. Ayrıca çocuk vücudunun özellikleri acil durumlarda yaşına uygun bir yaklaşım gerektirir. Bir başka ifadeyle 12 yaşındaki bir çocuğun hayatını kurtaracak önlemler, emzikteki bir bebek için ölümcül olabilir.

Bu yazımızda bebeğinizin ya da çocuğunuzun acil yardıma ihtiyaç duyduğu anlarda elinizin ayağınızın birbirine dolaşmasını önlemek amacıyla hazırladığımız bu yazımızı dikkatle okumanızı öneririz."

Derginin başyazısında M.Saki Erol "Sabır Meyvesi Tatlıdır" başlıklı yazısında insanoğlu olarak fıtratımızda acelecilik olduğunu ancak her işte sabırlı olmamız gerektiğini belirterek sabrın önemini anlatıyor.

Dergideki diğer bazı yazılar ise şöyle:

Rümeysa Durak "Evlilikler de Bunalıma Girer" adlı yazısıyla görünürde hiçbir problemi olmayan eşlerin aslında kendi bunalımlarını yaşadığını belirterek bu durumun evliliği yıpratmaması için önemli uyarılarda bulunuyor.

Kübra Vildan Küçük "Şekerlenen Bal Sahte midir?" başlıklı yazısıyla toplumda bal ile ilgili var olan bazı düşüncelerin aslında yanlış olduğunu belirterek bal kullanımı konusunda tüketicileri bilinçlendiriyor.

Sahabi Hanımlar köşesinde bu ay, eşi Ebu Rafi (r.a) ile birlikte yıllarca Allah Rasülü'ne (s.a.v) hizmet etme şerefine nail olmuş Selma (r.a) anlatılıyor.

Ayrıca Haberiniz Olsun, Az ve Öz, Gençlere Sorduk, Pedagoğum, Anne Baba Tutumları, Mizah,Çocuk, Aile Hatırası, Bebeğim, Sağlık, Bizden Haberler, Bulmaca gibi köşelerle canlı bir sayı sunuyor.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt