Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bebek ile Melek (1 Kullanıcı)

evindar

Kayıtlı Kullanıcı
Bir zamanlar dünyaya gelmeye hazırlanan bir bebek varmış. Bir gün Allaha sormuş:
- Allahım, beni yarın dünyaya göndereceğini söylediler, fakat ben o kadar küçük ve güçsüzüm ki, orada nasıl yaşayacağım?
- Tüm meleklerin arasından senin için bir tanesini seçtim. O seni bekliyor olacak ve seni koruyacak. Meleğin sana her gün güzel sözler söyleyecek ve gülümseyecek. Böylece sen onun sevgisini hissedecek ve mutlu olacaksın.
- Peki İnsanlar bana bir şeyler söylediklerinde, dillerini bilmeden söylenenleri nasıl anlayacağım?
- Meleğin sana dünyada duyabileceğin en güzel ve tatlı sözcükleri söyleyecek, sana konuşmayı dikkatle ve sevgiyle öğretecek.
- Peki Allahım, ben seninle konuşmak istersem ne yapacağım?
- Meleğin sana ellerini açarak bana dua etmeyi de öğretecek.
- Dünyada kötü adamlar olduğunu duydum, beni kim koruyacak?
- Meleğin seni kendi hayatı pahasına dahi olsa daima koruyacak.
- Fakat ben, seni bir daha göremeyeceğim için çok üzgünüm.
- Meleğin sana sürekli benden söz edecek ve bana gelmenin yollarını sana öğretecek
O sırada Cennette bir sessizlik olur ve dünyanın sesleri cennete kadar ulaşır. Bebek gitmek üzere olduğunu anlar ve son bir soru sorar:
- Allahım eğer şimdi gitmek üzereysem lütfen çabuk söyle, benim meleğimin adı ne?
- Meleğinin adının önemi yok yavrum, sen onu ANNE diye çağıracaksın...
Bir kimsenin çocuğunu terbiye etmesi ve ona edep öğretmesi, her gün bir miktar sadaka vermesinden daha hayırlıdır. Hadis-i Şerif
Müslüman bir kadın, çocuğunu emzirdiği sürece, Allah yolunda cihad edenler gibidir. Saîd bin Cübeyr Rahmetullahi aleyh

Hikayenin İslami kaynaklarla alakası yok. Hikayemiz gerçek anneden bahsediyor şimdiki anneler nasıl yapıyor bilemem bebeğini görmek istemeyenler bile çıkıyor, peki sebep? Bir annemiz yavrusu ile ilgilenememesini nasıl açıklıyor bakın: " valla iş ev bebek arasında öyle bir sıkıştım ki kılıktan çıkmak üzereyim. kendime bile bakamıyorum artık . Hiçbir şeye yetişemez oldum . Allah dan bu ay ramazan ayıda evde yemek yapma derdinden kurtuldum . bebeğe kendim bakmayı bende çok isterim ama çalışmaya mecburum hayat şartları malum " Gördüğünüz gibi annemiz değil çocuğu ile alakalanmak kendine bile bakamadığını, kılıktan çıkmakta olduğunu itiraf ediyor. Çalışmak zorunda olduğunu iddia ediyor; Oysa Allahü Teala " 24 NUR 32 - Aranızdaki bekarları, kölelerinizden ve cariyelerinizden iyi davranışta olanları evlendirin. Eğer bunlar fakir iseler, Allah kendi lütfu ile onları zenginleştirir. Allah, (lütfu) geniş olan ve (her şeyi) bilendir. " Buyuruyor, ailede bir kişinin çalışması kanaat ve tevekkül olursa muhakkak yeterlidir. Geleceğiniz olan çocuklarınıza vakit ayırıp bir şeyler vermezseniz onlardan ne isteyebilirsiniz? Satanizm gibi saçmalıkların peşine düşen, barlarda diskolarda kendi ve arkadaşlarının hayatını harcayan çocukların suç kendilerinde mi yoksa onlara sahip çıkmayan ailelerinde mi? 99 - ZİLZAL7 - Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir. 8 - Her kim, zerre kadar şer işlemişse onu görecektir.

tugba_m

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Bebek ile Melek

Allah razı olsun.Çok güzeldi,emeğinize sağlık.Rabbim bizlerede inşallah hayırlı evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin.

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

s.a. evindar ablam,
Süper bir paylaşım olmuş, ellerine, yüreğine sağlık. Konuyuda o kadar güzel bağlamışsın ki, bize katkıda bulunacak bir şey bırakmamışsın.
Yinede senin söylediğini tekrarda fayda vardır diyerek tekrarlıyorum.
Özellikle çalışan anneler bu konuyu çok iyi düşünmelidirler, bebek her an annesini yanında ister, ağzı var dili yok dediğimiz bu yavrularımızı neden o sevgi ve şefkatten mahrum edreriz. söze geldiği zaman onların güzel yaşayabilmesi için çalışıyoruz deriz. ama şunu hep unuturuz, o bizden hiç bir zaman cicili bicili oyuncak istemezler , onlar o oyuncağı biz aldığımız için severler. Yoksa onların tek düşündüğü biziz tabi anne herşeyin üstündedir.
Lütfen buna dikkat ederek kendi hayatımızı düzenleyelim.
Ablamın dediği gibi , o bizim sevgi ve şefkatimizden yoksun büyüyen çocuklarımızı, eğer işlerimizden fırsat bulabilirsek allah muhafaza diskolardan, barlardan, uyuşturucu içilen yerlerden toplamak zorunda kalabiliriz.
k.s.e.o.

serife07

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH(C.C.)RAZI OLSUN KARDEŞİM. EMEĞİNE SAĞLIK.

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı

SAĞOL KARDEŞİM YAZIN GERÇEKTEN ÇOK GÜZELDİ..

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

BİR BABA OĞLUNA İYİ BİR TERBİYEDEN BAŞKA BİR ŞEY BIRAKAMAZ. RABB'İM YAR VE YARDIMCISIMIZ OLSUN. BIZLER BAZENLERI DUNYA GUZELLIKLENE ALDANIP AİLEMİZİ UNUTUYORUZ.BU DUNYA FANI DIR GECICIR ASLINDA ALLAH HAKKIMIZDA HAYIRLISINI NASİP EYLESIN. (AMİN)

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm ALLAH(cc) razı olsun inşallah çok güzel bi hikaye ve çok güzel birleştirmişsin.

RABBİM LATİFDİR bizlere ve tüm bekar olan kardeşlerimize ALLAHIM(CC)
inşallah bu güzelliği yaşatır ve yaşatırkende hakkıyla eda edebilmeyi,hayırlı anne ve hayırlı evlatlar olabilmeyi cümle ümmeti MUHAMMEDİ(S.A.V)
kullarına nasip eyle RABBİM.AMİN

Hz. Peygamber (sav): "Her çocuk fıtrat üzerine doğar" buyurdu ve sonra da "Şu ayeti okuyun" dedi: "Allah'ın yaratılışta verdiği fıtrat..." (Rum; 30). Sonra Resulullah (sav) sözünü şöyle tamamladı: "Çocuğu anne ve babası Yahudileştirir veya Hıristiyanlaştırır veya Mecusileştirir. Tıpkı hayvanın doğurunca, azaları tam olarak yavru doğurması gibi. Siz kesmezden önce, kulağı kesik olarak doğmuş hayvana rastlar mısınız?" Dinleyenler: "Ey Allah'ın Resulü, küçükken ölenler hakkında ne dersiniz (cennetlik mi, cehennemlik mi?) diye sordular. Hz. Peygamber (sav) şu cevabı verdi: "(Yaşasalardı) nasıl bir amel işleyeceklerdi Allah daha iyi bilir." Bir başka rivayette: "Doğan hiçbir çocuk yoktur ki, konuşmaya başlayıncaya kadar şu din üzere olmasın" buyurulmuştur.

Buhari, Cengiz 80, 93; Müslim, Kader 22, (2658); Muvatta, Cenaiz, 52, (1, 241); Tirmizi,

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm tugba_m , mtekik , serife07 , sadece_eda , Tayfun_Dokgoz , sevvalmina kardeşim,

öncelikle ALLAH-Ü TEALA hepinizden razı olur inşaALLAH. Bu devirde gerçekten anne ve baba olmak çok zor ALLAH-Ü TELA hepimizin yardımcısı olsun.

Ya Rabbi
Çocuklarımızı herkesin çocuklarıyla birlikte ümmeti Muhammed den kıl
Çoluk çocuğumuzu bize zalim olarak musallat etme
Hakkımızda ne hayırlısı ise onu ver
Bizi imtihana tabi tutma
Ya Rabbi

amin amin amin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt