Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bebeğime İsim Arıyorum .. Yardım eder misiniz? (1 Kullanıcı)

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum canlar..
Bekardımbu sitedeydim,nişanlandım,evlendim,şimdide evladım olacak inşallah .. 4.ayımız içindeyiz ama isim mevzusu şimdiden kafamda yer etti.. Sizlerede danışmak istedim..
Evladıma Ahmet isminin yanında zor telafuz edilmeyecek anlamlı,onunda ilerde mutlulukla kullanacagı bir isim arıyorum.
Şuan Aklımda olan Ahmet Emin, Ahmet Mert ..
Seceneklerimi cogaltıp eşimle istişare şeklinde karar vermek istiyorum.
Cocugumuza güzel isimler koymakta haklardn biri biliyoruz ,malum onunda ilerde mutlu olacagı isme göre ahlaklanıp şekillenecegi bir isim istiyorum inşallah.. yardım ederseniz çok sevinirim..
Hayırlı günler..:)

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam kardeşim.

Cenabı Allah sana, ailene ve evladına hayırlı, bereketli ve rahmat dolu bir ömür nasip etsin. Allahbu teala evladını kendisine layık bir kul, peygamberine layık bir ümmet eder inşAllah.

Nacizana benim fikrim Ahmetin yanına Enes verebilirsin.

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah evladınız sağlıklı sıhhatli olur
ahmet burak,ahmet Zahid,ahmet efe

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Allah c.c. sağlıklık bir şekilde doğup büyümesini sağlasın inşallah. İki isim taraftarı değilim. Benim isim önerim tek olacak. Erkek olursa Adem kız olursa Fatma. :a31:

nun vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Tesnim ismini çok severim.:) Anlamı cennette içilecek şarapların çıktığı pınarın adıdır. Tesnim pınarı:)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam canım.. Hoş geldin.. Çok sevindim.. Uzun zamandır aramızda değildin.. Bu uzun zamanda neler neler olmuş..
Rabbim hayırlısıyla, sağlıkla-sıhhatle kucağına alabilmeyi nasip etsin.. Rabbim hayırlı, imanlı bir evlat eylesin..

Can Ahmed nasıl? :)
Yusuf..
Ahmed Yasir..
Mus'ab..

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykum selam canım.. Hoş geldin.. Çok sevindim.. Uzun zamandır aramızda değildin.. Bu uzun zamanda neler neler olmuş..
Rabbim hayırlısıyla, sağlıkla-sıhhatle kucağına alabilmeyi nasip etsin.. Rabbim hayırlı, imanlı bir evlat eylesin..

Can Ahmed nasıl? :)
Yusuf..
Ahmed Yasir..
Mus'ab..

Hoşgördüm canım sizleri görmek cok güzel.. Tavsiyelerin icin cok teşekkür ederim .. aklıma gelmeyen bir kaç isim daha sayenizde aldım listeme ,inşallah birini secip koyacagım ..
Güzel dualarınız icin hepinize cok teşekkür ediyorum,Allah razı olsun :)

değişim

Kayıtlı Kullanıcı
benim düşündüğüm ve çok sevdiğim bi isim Mus'ab :)

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum canlar..
Bekardımbu sitedeydim,nişanlandım,evlendim,şimdide evladım olacak inşallah .. 4.ayımız içindeyiz ama isim mevzusu şimdiden kafamda yer etti.. Sizlerede danışmak istedim..
Evladıma Ahmet isminin yanında zor telafuz edilmeyecek anlamlı,onunda ilerde mutlulukla kullanacagı bir isim arıyorum.
Cocugumuza güzel isimler koymakta haklardn biri biliyoruz ,malum onunda ilerde mutlu olacagı isme göre ahlaklanıp şekillenecegi bir isim istiyorum inşallah.. yardım ederseniz çok sevinirim..

Bizim bir tanıdığımız..hamileyken sürekli ahmet ismini sayıklamış oğlu oldu ismini ahmet koydular yanına da furkanı eklediler..ahmet furkan oldu..ahmet furkan da cok güzel olabilir..he bu arada hoca bize anlattı bebek bekleyen çiftler onlarca isim düşünyo dedi onu mu kysak bunu mu dedi snra bi isme karar veriyorlar dedi onu koyuyorlar dedi.aslnda bebeğin ismi daha dğmdan ne olacağı belli oluyormş..senin aklına yatan hngisiyse ve hngi ismi koyduysan o önceden belli olan isimmş :)

canfeda

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum canlar..

Aieyküm selam kardeşim
Aslına bakarsan Ahmet ismide tek basına cok güzel
Eğer soyisminiz uzunsa bence yanına başka bir isim aramayın:)
Ama nacizane benim fikrim:
Ahmet Yasin
Ahmet Hamza
Ahmet Talha
Ahmet Ümit
olabilir
Selam ve dua ile..

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
İsim önerileri için cok teşekkür ediyorum hepinize teker teker..
Benim dogmadan bile aklımda olan isim ahmet idi.
Babamın adı da Ahmet ama diger aile acısından sorun olur diye yanına bir isim daha eklemek isityorum . Ben babamın isminden ziyade peygamber efendimizin gökteki ismi olması dolayısıyla ve cok sevdigimden AHMET istedim .. şuan beklemedeyim Allahım icime neyi dogdurursa o neyi uygun görürde bana da gösterirse evladımın adıda o olacak .. önerilen isimlerden aklıma yatanları var, diger ailenin tepkısını almadan Allahın diledigi ismi koyacagım :) evladımdan dualarınızı eksik etmeyin lütfen .

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt