Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bayram kömbesi(Kahke) (1 Kullanıcı)

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
bayram.jpg

1 KG. UN
1 BÜYÜK SU BARDAĞI SÜT
1 PAKET MARGARİN(BEN YARIM PAKET MARGARİN KULLANDIM GERİSİ SIVI YAĞ) 2,5 SU BARDAĞI ŞEKER( 2 DE OLABİLİR)
BAHARAT(ÇÖREK BAHARATI-TARÇIN,ZENCEFİL,KARANFİL,DAMLA SAKIZI,..)
1 PAKET İNSTANT MAYA
KARBONAT.
BÜTÜN MALZEMALER KARIŞTIRILIR.15 DAKİKA BEKLETİLİR.DAHA SONRA VARSA KAHKE KALIBIYLA YOKSA BAŞKA BİR KALIPLA ŞEKİL VERİLİR.ISLATILMIŞ SUSAMA BATIRILIP TEPSİYE DİZİLİR. AFİYET OLSUN...

İÇİNE DÖVÜLMÜŞ CEVİZDE KOYABİLRSİNİZ.aldığınız yumakların içine cevizi koyun yuvarlayın...sonra kömbe kalıbında çıkarın..kömbe kalıbı yoksa elinzdede şekil verebilrsiniz..simit gibi...

belki birçoğunuz bilmez..genelde baklava açarlar..ama hatayda bayramda kahke kram edilir...:)AFİYET OLSUN...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm bilnur kardeşim

evet burda baklava açıyorlar hep. bir evde yiyorum bir parça tamam. her gittiğimiz evde baklava çıkıyor. ben de ilerde Allah nasip ederde bize de gelenler olursa yaşlanınca, fırında sütlaç gibi alternatifler düşünüyorum.

zencefil hiç kullanmadım bilmiyorum aromasını. damla sakızını biliyorum muhallebiden hiç almadım amam. karanfilde burda taneyle satılıyor. tane tane oluyor yani. bunu siz dövüyor musunuz? yoksa bu şekildemi satılıyor orda toz halinde?

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm bilnur kardeşim

evet burda baklava açıyorlar hep. bir evde yiyorum bir parça tamam. her gittiğimiz evde baklava çıkıyor. ben de ilerde Allah nasip ederde bize de gelenler olursa yaşlanınca, fırında sütlaç gibi alternatifler düşünüyorum.

zencefil hiç kullanmadım bilmiyorum aromasını. damla sakızını biliyorum muhallebiden hiç almadım amam. karanfilde burda taneyle satılıyor. tane tane oluyor yani. bunu siz dövüyor musunuz? yoksa bu şekildemi satılıyor orda toz halinde?

sılacım burda koku derler...o saydıklarıma...koku deyince verirler burda...içinde hepsi oluyor.o kokunun...paket içinde...onu havanda dövüyosunuz..belli miktar koyarsınız hamurun içine....

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bilnurcuğum ne güzel senden hiç bilmediğim şeyleri öğreniyorum. demek koku diyorlar. tamam bunu da ekledim denicem inşallah. bi şey sorucam denediğin elmalı tart tarifin var mı? elmalar var evde onları kullanmak istiyorum da.

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
bilnurcuğum ne güzel senden hiç bilmediğim şeyleri öğreniyorum. demek koku diyorlar. tamam bunu da ekledim denicem inşallah. bi şey sorucam denediğin elmalı tart tarifin var mı? elmalar var evde onları kullanmak istiyorum da.

sılacım canımsın Allah razı olsun güzel bacımm..değişik kültürler işte..siz nerdesiniz sıla bacım...bende sizlerden öğreniyorum...sılacım elmalı pasta var...tarifini verim..harika oluyor...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
bilnur aydındanım kardeşim. benim de arka sayfalarda yaz turşusu tarifim var özellikle onu tavsiye ediyorum sana bilmiyorsan tabi. börülcelisini yaptım iki gündür soframızda hamd olsn. geçen haftada biberlisini yapmıştım. bilnur bana basit bi tarif lazım istersen ver tarifini. bi yerde yemiştim hamurun bir kısmnı üstüne rendelemişler ondan yapayım diyordum

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
bilnur aydındanım kardeşim. benim de arka sayfalarda yaz turşusu tarifim var özellikle onu tavsiye ediyorum sana bilmiyorsan tabi. börülcelisini yaptım iki gündür soframızda hamd olsn. geçen haftada biberlisini yapmıştım. bilnur bana basit bi tarif lazım istersen ver tarifini. bi yerde yemiştim hamurun bir kısmnı üstüne rendelemişler ondan yapayım diyordum

benimki koaly cabuk yaparsın kurabiye gibi oluyor verim...sılacım seni tanıdıgıma cok memnun oldum...tursuya bakıcam merak ettim...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt