Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

basörtünü at, etegi kisalt.. (1 Kullanıcı)

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
Yetişkin iki ayrı cinsin bir arada bulunmasını normal karşılamayan bu millete önceleri şöyle deniliyordu:

“Kızlarla erkekler karışık okur/karışık olurlarsa, aralarında kardeşlik duyguları gelişir. Dolayısıyla birbirlerine cinsî hislerle, kötü niyetle yaklaşmazlar.”

Bunun doğru olmadığını, söyleyenler de bal gibi biliyorlardı ama o zaman böyle konuşmaları icap ediyordu. Gençlerin senli benli oldukları görülünce bu sefer de ağız değiştirip, “Gençler arkadaşlık ortamında birbirlerini yakından tanırlarsa, ilerde sıhhatli evlilikler olur” demeye başladılar.

öyleyse, adliye dolaplarındaki boşanma davalarına bakıp, bahsettikleri sıhhatli(!) evlilikleri görsünler.

Hani bilirsiniz, Temel ölmeden önce mezar taşına, şöyle yazdırmış: “Hastayım tetum inanmadinuz, hastayım tetum inanmadinuz. şimdi ne oldi?”

12. MADDEYE NE OLDU?

Baştan ileriyi görenler “Kız-erkek karma eğitim olmaz” diyenler “Zararlıdır” dedi, ama bunda ısrar edildi. Peki, şimdi okullar ve yetiştirme yurtları ne halde? Temel’in dediği gibi, “şimdi ne oldi?”

Onu bunu bırakın, yönetmeliğin en basit bir maddesi tatbik edilebiliyor mu? Ne gezer…
Milli Eğitim Bakanlığı ile diğer bakanlıklara bağlı okullardaki görevlilerle öğrencilerin kılık kıyafetlerine ilişkin yönetmeliğin, kız öğrencilerle ilgili 12. maddesi şöyle:
“Kız öğrenciler diz kapağını örtecek şekilde bir forma giyerler.”

N’aber! Tatbikat nerede? Hani yönetmeliğin uygulaması? Kız öğrenciler, bellerinden kıvırarak eteklerini basbayağı mini etek haline getirip bu şekilde hem sokaklarda gezip hem de okula gelmiyorlar mı?

Milli Eğitim bu hususta resmen sınıfta kaldı. Yönetmeliğin 12. maddesi raflarda ama tatbikatı yok…

Ama hiç yok değil. Tatbik edildiği yerler de var. Meselâ Ardahan gibi soğuk yerlerdeki kız talebelerin etekleri yönetmeliğe uygun. istanbul gibi yerlerde ise bunu hatırlayan da yok, hatırlatmaya cür’et edebilen de.

Kanun ve yönetmelikler tatbik edilmek için düzenlenir, yoksa yazılıp raflara konulmak için değil. Her maddenin müeyyidesi vardır. Karşı gelenlere bu müeyyide uygulanır. Bu maddeye uymayanlar hakkında da deniliyor ki: “Aksine hareket edenler hakkında disiplin cezalarına ilişkin cezalar uygulanır.”

Talebelerin çıkış saatinde bakınca, görülecektir ki kız talebelerin neredeyse tamamına yakınının etekleri diz kapağının üzerinde. Okula bu şekilde yani kıyafet yönetmeliğine ters giyinen talebeler hakkında “Disiplin cezalarına ilişkin” cezaların uygulandığı ise yok. Milli Eğitim Bakanı’mıza soralım: Sayın Bakanım niçin yok?

BAşöRTüSüNü AT, ETEği KISALT MI?

üniversiteli kızların başörtüsünden bahsedilince, kurulmuş saat gibi “kılık kıyafet yönetmeliği” demeye başlayanlar! Eğer iyi niyetliyseniz orta öğretimdeki bu yönetmelik ihlalini de buyurun hep beraber ele alalım…

öyle ya, yönetmelikse yönetmelik, ihlalse ihlal... Haydi, hep beraber uğraşıp bu ihlali ortadan kaldıralım.

TöRE CiNÂYETLERiYMiş...

Bir “Töre cinayeti ortadan kalkmalı” sözü tutturuldu gidiyor. “Bu, insanlık dışıdır. Böyle bir şey olmamalı” diyorlar. Töre cinâyetleri insanlık dışı da nikâhsızlık insanlık içi mi? Evet, bir insan ne suç işlerse işlesin, insanlar kendi başlarına onu cezalandırma hakkına sahip değiller; yapılanlar yanlış. Ama bir şey daha var:

Töre cinayetlerine karşı çıkanlar, nikâhsızlıklara aynı derecede niçin karşı çıkmıyorlar? Samimi olduklarını bileyim ki, şöyle desinler: “Maalesef memleketimizde töre cinâyeti diye kötü bir tatbikat var. Bunun önüne de geçilemiyor. öyleyse gelin, töre cinâyetlerine sebep olan kötü durumları ortadan kaldıralım.”

Hayır, böyle demiyorlar. Ahlaksızlığı yapan yapsın, yaptığı yanına kâr kalsın ama, ona bir şey denilmesin. Hani, hiç olmazsa “Suç işleyen bu insanların suçunu kanun versin” deseler rahatlayacağım. Onu bile demiyorlar.

Dikkat ediyorum da, “Töre cinayetleri ortadan kalkmalı” diye ter ter tepinenler, bu yüz kızartıcı, utanç verici hadiseler karşısında sessiz mi sessiz. Acaba töre cinayetlerinin ortadan kalkmasını ister görünürken, aslında zinanın kötü görülmesinin ortadan kalkmasını mı istiyorlar?

Nasıl olsa, zina kanunen suç olmaktan çıktı. insanların zihninde de suç olmaktan çıksa iyice rahatlayacaklar galiba.
Bunun için çalışmıyorlarsa, bekliyoruz, buyursunlar biraz da nikâhsızlıkların aleyhinde konuşsunlar

alintidir...

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
................................

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
s.a nuruscum,
eline sağlık...
ALLAH senden razı olsu canım kardeşim.

İMAM-HATİP'Lİ

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim güzel bir paylaşım
esselamü aleyküm

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamunaleyküm Verahmetullahi Veberekatuhu

Esselamunaleyküm Verahmetullahi Veberekatuhu

değerli Nurus;paylaşım için teşekkürler..
ben çok programlı lise bitirmiş biri olarak,bu etek boylarıyla oynamaları bilirim.ama çok şükür ki,benim okuduğum okulda etek boylarını takip eden bayan bir öğretmenimiz vardı,hatta kaş almalara bile kızarlardı..okul çıkışların da da artık kimse kimseye karışamayacağı için,yönetimin elinden de bişey gelmez..
RABBİM ANNE VE BABALARI ISLAH EYLESİN,YAVRULARINI İKAZ ETMELERİ VE ONLARI DOĞRU YOLDA SABİT KALMALARI İÇİN YARDIMCILARI OLSUN İNŞALLAH.
senden bir ricam var,paylaşmak için alıntı yaptığın yazıları,bir-iki kere gözden geçirmen ve uygunsuz cümleleri aradan çıkarmandır..
inşallah burada da bi düzeltme yapacağına inanıyorum..
selam ve baki dualarımla..

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
vealeykümselam..Allah razi olsun kardesim amin insallah ya baktim ama bulamadm hakkini helal et..sen bildir hangi cümle düzelteyim kardesim.Rahmana emanet olun....
değerli Nurus;paylaşım için teşekkürler..
ben çok programlı lise bitirmiş biri olarak,bu etek boylarıyla oynamaları bilirim.ama çok şükür ki,benim okuduğum okulda etek boylarını takip eden bayan bir öğretmenimiz vardı,hatta kaş almalara bile kızarlardı..okul çıkışların da da artık kimse kimseye karışamayacağı için,yönetimin elinden de bişey gelmez..
RABBİM ANNE VE BABALARI ISLAH EYLESİN,YAVRULARINI İKAZ ETMELERİ VE ONLARI DOĞRU YOLDA SABİT KALMALARI İÇİN YARDIMCILARI OLSUN İNŞALLAH.
senden bir ricam var,paylaşmak için alıntı yaptığın yazıları,bir-iki kere gözden geçirmen ve uygunsuz cümleleri aradan çıkarmandır..
inşallah burada da bi düzeltme yapacağına inanıyorum..
selam ve baki dualarımla..

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
yetişkin Iki Ayrı Cinsin Bir Arada Bulunmasını Normal Karşılamayan Bu Millete önceleri şöyle Deniliyordu:

“kızlarla Erkekler Karışık Okur/karışık Olurlarsa, Aralarında Kardeşlik Duyguları Gelişir. Dolayısıyla Birbirlerine Cinsî Hislerle, Kötü Niyetle Yaklaşmazlar.”

bunun Doğru Olmadığını, Söyleyenler De Bal Gibi Biliyorlardı Ama O Zaman Böyle Konuşmaları Icap Ediyordu. Gençlerin Senli Benli Oldukları Görülünce Bu Sefer De Ağız Değiştirip, “gençler Arkadaşlık Ortamında Birbirlerini Yakından Tanırlarsa, Ilerde Sıhhatli Evlilikler Olur” Demeye Başladılar.

öyleyse, Adliye Dolaplarındaki Boşanma Davalarına Bakıp, Bahsettikleri Sıhhatli(!) Evlilikleri Görsünler.

hani Bilirsiniz, Temel ölmeden önce Mezar Taşına, şöyle Yazdırmış: “hastayım Tetum Inanmadinuz, Hastayım Tetum Inanmadinuz. şimdi Ne Oldi?”

12. Maddeye Ne Oldu?

baştan Ileriyi Görenler “kız-erkek Karma Eğitim Olmaz” Diyenler “zararlıdır” Dedi, Ama Bunda ısrar Edildi. Peki, şimdi Okullar Ve Yetiştirme Yurtları Ne Halde? Temel’in Dediği Gibi, “şimdi Ne Oldi?”

onu Bunu Bırakın, Yönetmeliğin En Basit Bir Maddesi Tatbik Edilebiliyor Mu? Ne Gezer…
milli Eğitim Bakanlığı Ile Diğer Bakanlıklara Bağlı Okullardaki Görevlilerle öğrencilerin Kılık Kıyafetlerine Ilişkin Yönetmeliğin, Kız öğrencilerle Ilgili 12. Maddesi şöyle:
“kız öğrenciler Diz Kapağını örtecek şekilde Bir Forma Giyerler.”

n’aber! Tatbikat Nerede? Hani Yönetmeliğin Uygulaması? Kız öğrenciler, Bellerinden Kıvırarak Eteklerini Basbayağı Mini Etek Haline Getirip Bu şekilde Hem Sokaklarda Gezip Hem De Okula Gelmiyorlar Mı?

milli Eğitim Bu Hususta Resmen Sınıfta Kaldı. Yönetmeliğin 12. Maddesi Raflarda Ama Tatbikatı Yok…

ama Hiç Yok Değil. Tatbik Edildiği Yerler De Var. Meselâ Ardahan Gibi Soğuk Yerlerdeki Kız Talebelerin Etekleri Yönetmeliğe Uygun. Istanbul Gibi Yerlerde Ise Bunu Hatırlayan Da Yok, Hatırlatmaya Cür’et Edebilen De.

kanun Ve Yönetmelikler Tatbik Edilmek Için Düzenlenir, Yoksa Yazılıp Raflara Konulmak Için Değil. Her Maddenin Müeyyidesi Vardır. Karşı Gelenlere Bu Müeyyide Uygulanır. Bu Maddeye Uymayanlar Hakkında Da Deniliyor Ki: “aksine Hareket Edenler Hakkında Disiplin Cezalarına Ilişkin Cezalar Uygulanır.”

talebelerin çıkış Saatinde Bakınca, Görülecektir Ki Kız Talebelerin Neredeyse Tamamına Yakınının Etekleri Diz Kapağının üzerinde. Okula Bu şekilde Yani Kıyafet Yönetmeliğine Ters Giyinen Talebeler Hakkında “disiplin Cezalarına Ilişkin” Cezaların Uygulandığı Ise Yok. Milli Eğitim Bakanı’mıza Soralım: Sayın Bakanım Niçin Yok?

başörtüsünü At, Eteği Kisalt Mi?

üniversiteli Kızların Başörtüsünden Bahsedilince, Kurulmuş Saat Gibi “kılık Kıyafet Yönetmeliği” Demeye Başlayanlar! Eğer Iyi Niyetliyseniz Orta öğretimdeki Bu Yönetmelik Ihlalini De Buyurun Hep Beraber Ele Alalım…

öyle Ya, Yönetmelikse Yönetmelik, Ihlalse Ihlal... Haydi, Hep Beraber Uğraşıp Bu Ihlali Ortadan Kaldıralım.

töre Cinâyetleriymiş...

bir “töre Cinayeti Ortadan Kalkmalı” Sözü Tutturuldu Gidiyor. “bu, Insanlık Dışıdır. Böyle Bir şey Olmamalı” Diyorlar. Töre Cinâyetleri Insanlık Dışı Da Nikâhsızlık Insanlık Içi Mi? Evet, Bir Insan Ne Suç Işlerse Işlesin, Insanlar Kendi Başlarına Onu Cezalandırma Hakkına Sahip Değiller; Yapılanlar Yanlış. Ama Bir şey Daha Var:

töre Cinayetlerine Karşı çıkanlar, Nikâhsızlıklara Aynı Derecede Niçin Karşı çıkmıyorlar? Samimi Olduklarını Bileyim Ki, şöyle Desinler: “maalesef Memleketimizde Töre Cinâyeti Diye Kötü Bir Tatbikat Var. Bunun önüne De Geçilemiyor. öyleyse Gelin, Töre Cinâyetlerine Sebep Olan Kötü Durumları Ortadan Kaldıralım.”

hayır, Böyle Demiyorlar. Ahlaksızlığı Yapan Yapsın, Yaptığı Yanına Kâr Kalsın Ama, Ona Bir şey Denilmesin. Hani, Hiç Olmazsa “suç Işleyen Bu Insanların Suçunu Kanun Versin” Deseler Rahatlayacağım. Onu Bile Demiyorlar.

dikkat Ediyorum Da, “töre Cinayetleri Ortadan Kalkmalı” Diye Ter Ter Tepinenler, Bu Yüz Kızartıcı, Utanç Verici Hadiseler Karşısında Sessiz Mi Sessiz. Acaba Töre Cinayetlerinin Ortadan Kalkmasını Ister Görünürken, Aslında Zinanın Kötü Görülmesinin Ortadan Kalkmasını Mı Istiyorlar?

nasıl Olsa, Zina Kanunen Suç Olmaktan çıktı. Insanların Zihninde De Suç Olmaktan çıksa Iyice Rahatlayacaklar Galiba.
bunun Için çalışmıyorlarsa, Bekliyoruz, Buyursunlar Biraz Da Nikâhsızlıkların Aleyhinde Konuşsunlar

alintidir...
Allah Cc Razi Olsun Nurus;
ömrüne Hayir Ve Bereket Dolsun :)
Allah A Cc Emanet Ol..paylaşimlarini Bekleyenlerdenim
Selam Ve Baki Dualarimla..

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
düzelttim ablacim..Hakkinizi helal edin..dikkat edemedim..Allaha emanet olun..
değerli Nurus,renklerini değiştirdiğim cümleleri gözünden kaçırmış olabilirsin,ama ben paylaşımını başından sonuna kadar okudum.
ahlaki değerlerimize lütfen sahip çıkarken,sözlerimize de dikkat edelim inşallah..
selam ve baki dualarıml..

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Allahü teala razı olsun. Gayretinizi arttırsın.

Dua eder dua beklerim.

rojda44

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun nurus çookgüzel bi paylaşım ne zman akılanacak acaba bu devlet çook merak ediyorum hani dinimiz islam diyolar başörtüyü çıkarıyolar müslüman bi ülkede etek boylarını uzatacakalrına başörtümüzü açtırıyolar sırf başını lisede açmamak için açık öğretim lisesine giden çook kişiyi tanıyorum biride benim ama ne yazıık ki ünüversitede açtıracaklar başımızı allah bu insanları ıslah etsin tek isteğim allahtan ben ünüversiteye gidene kadar başörtü yasağı kalksın rahat edelim.....:G:G

ozlem_yagmur

Kayıtlı Kullanıcı
Herkes Yüce Kitabimiz Kurani Kerime Rabbimin Emir Ve Yasaklarina Uysa Ne Güzel Bir Dünyada Yaşariz Tahmin Bile Edemiyorum....rabbim Bu Güzelliği Inşallah Cennetinde Yaşatir Bize

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
Allah hepimizden razi olsun kardesim..Insallah kardesim bende öyle..dua edelim de su yasak biz üni..ye gidene kadr kalksin..Allaha emanet olun..
allah razı olsun nurus çookgüzel bi paylaşım ne zman akılanacak acaba bu devlet çook merak ediyorum hani dinimiz islam diyolar başörtüyü çıkarıyolar müslüman bi ülkede etek boylarını uzatacakalrına başörtümüzü açtırıyolar sırf başını lisede açmamak için açık öğretim lisesine giden çook kişiyi tanıyorum biride benim ama ne yazıık ki ünüversitede açtıracaklar başımızı allah bu insanları ıslah etsin tek isteğim allahtan ben ünüversiteye gidene kadar başörtü yasağı kalksın rahat edelim.....:G:G

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt