Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

başörtülüler neler yapar neler yapamaz (2 Kullanıcı)

_Gebzeli Beyza_

Kayıtlı Kullanıcı
Sokakta serbest dolaşabilirler, ama "kamusal alan"a giremezler.

-çocukları orduya kabul edilirler ve şehit olabilirler, ama kendileri orduevine kabul edilmezler.

-Vergilerini muntazaman öderler, ama vergi dairesine memur olamazlar.

-Eşleri başbakan olduğunda eşleri ile beraber Beyaz Saraya kabul edilirler. ama çankaya Köşküne kabul edilmezler.

-Esnaf ise her ay devlete "Eğtime Katkı Payı " olarak para öderler, ama başörtülü kızlarını devletin okulunda okutamazlar.

-Halkın çoğu Hıristiyan olan yabancı ülkelerde üniversiteye gidebilirler, ama halkın %99'u Müslüman olan kendi vatanlarında üniversite okutulmazlar.

-Yabancı ülke meclisine girebilirler, ama TBMM'ye giremezler.

-imam-Hatiplilerde dinin emirlerini öğrenirler, ama dinin emiri olan
başlarını örtemezler.

-Eşleri TBMM Başkanı olabilir, ama kendileri TBMM üyesi olamazlar.

&mustafa&

Kayıtlı Kullanıcı
Sokakta serbest dolaşabilirler, ama "kamusal alan"a giremezler.

-çocukları orduya kabul edilirler ve şehit olabilirler, ama kendileri orduevine kabul edilmezler.

-Vergilerini muntazaman öderler, ama vergi dairesine memur olamazlar.

-Eşleri başbakan olduğunda eşleri ile beraber Beyaz Saraya kabul edilirler. ama çankaya Köşküne kabul edilmezler.

-Esnaf ise her ay devlete "Eğtime Katkı Payı " olarak para öderler, ama başörtülü kızlarını devletin okulunda okutamazlar.

-Halkın çoğu Hıristiyan olan yabancı ülkelerde üniversiteye gidebilirler, ama halkın %99'u Müslüman olan kendi vatanlarında üniversite okutulmazlar.

-Yabancı ülke meclisine girebilirler, ama TBMM'ye giremezler.

-imam-Hatiplilerde dinin emirlerini öğrenirler, ama dinin emiri olan
başlarını örtemezler.

-Eşleri TBMM Başkanı olabilir, ama kendileri TBMM üyesi olamazlar.

s a kardeşim allah razı olsun güzel bir çalışma....
bu arada bende gebzedeyim...

rojda44

Kayıtlı Kullanıcı
allahrazı olsun vallahi çook haklısın işte özgür türkiyeee muhteşem türkiyee eğitim göremediğimiz türkiye.....................

yun_us25

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
cid-be16d7dad725ce0d.spaces.live.com
ALLAH razı olsun emeğinize sağlık ...evet işte trajıkomik bi durum ,ne diyelim en güzelini RAHMAN bilir bunlarında sonu gelecek inşaALLAH ..Bu arada komşuyuz galiba bende darıcalıyım üyeliğiniz hayırlı olsun SELAM VE DUA İLE

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim ne yazacağımı bilemiyorum. Evet aynen bu durum...
ALLAHım inşaAllah güzel günleri yakında gösterir Aziz Halkıma...

Selametle kardeşim...

tufan_78

Kayıtlı Kullanıcı
eline sağlık değerli kardeşim.başörtülü kardeşlerimizin sıkıntıları tabıkı bunlarla kalmıyor.

bu bölücülüğü yapanlar,kamusal alan diye saçma bir tabir çıkaranlar medya yoluyla artık insanların,vatandaşların birbirlerine karşı düşman olmasınıda sağladılar neredeyse..

yok biz bilmem kaç milyon baloncuguz,yok biz kaç kişiyidk sayamadım,biz bir milyon kişiydik ama ben onları 50 milyon dolara sattım platformları kuruluyor hep..ve bunla ro siyasetçilerin arka bahceleri olup,''sen başörtülüsün devlet yıkacaksın 'ey laikler bu başörtülülere yan bakın' senden bana zarar var'' diyip düşman edindiler baörtülü kardeşlerimizi.

bir bayan olmadıgım için tam anlamıyla sıkıntılarını bilemem kardşlerimin ancak bildiğim bir gercek varki,öbür dünyada alcakları büyük hakları var..

yaralı kalp

Kayıtlı Kullanıcı
tek kelimeyle harika olmuş kardeşim emegine sağlık keşke herkez buyazıyı okusa kafaları dank etse azıcık slm ve dua ile kalın.

..Muamma..

Kayıtlı Kullanıcı
akıl fikir ıhsan etsın Rabbim hepsine..

siyah peçe

Kayıtlı Kullanıcı

inş birgün allah nuru tamamlıadıgı zaman müslüman kardeşlerimizin üstündeki baskı ve zülüm sona erecek.ve bize burada sabı düşer.ama bakın herşeyde bir hayır vardır.bizi okutmadılarda ne oldu?kuran kurslarına talebimiz arttı ve allah ın izni ile dinimizi daha güzel ögrendik.avvam olmadık.sabır ve ihlas hangi kapıyı kapatmış ki?ki zaten mevlamızda muhakk ki kuluna zülmetmez.üzülüyorum hemde çok.ama sukunetimizde bir cevaptır.fırtına öncesi sessizlik gibi....

efra

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun gebzeli kardeşim
paylaşımın gercekten cok guzel ve uzulerek soyluyorum kı çok dogru :(

_Gebzeli Beyza_

Kayıtlı Kullanıcı
Rabim Razı olsun kardeşlerim
birgün zafer bizim olucak inanıyorum....

merve_talat

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim gerçekten çok güzel bir paylaşım başörtüsüyle okuyamazlar çalışamazlar çok yazık ALLAHIM hepimize hidayet takva gönül zenginliği nasip etsin doğru yoldan ayırmasın BEN BU DURUMA ÇOK ÜZÜLÜYORUM

PeNYe.Zz

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun ne yazıkki acı gerçekler :(

cgrdmr

Kayıtlı Kullanıcı
Ben türkiyeyi müslüman ülke olarak görmüyorum (herkesin bakış açısı farklıdır)
şeriat gelmedikçe türkiye kafirleşecek bunu herkes biliyor....
en basit örneği sokakdaki gençler . . .

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt