Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

başörtü...yanlızlık...çaresizlik.. yardım (4 Kullanıcı)

didem65

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşlerim.öncelikle zahmet buyurup okuduğunuz için hakkınızı helal edin. ama o kaadar çarresiz o kadar yazlızımki.bir konuda siz kardeşlerimin fikrini almak istiyorum.islamda her ne kadar erkek arkadaş haramsada böyle br hataya düştüm.şimdide hem çok seviyor hemde çaresizim.bu kişinin sayesinde başımı örttüm o istedi diye beni beklesin bana inansın diye.ama diğer açtığım konulardada ben ayrılmış ve ben başörtümden vazgeçmek üzereyken sizlerden yardım istemiştim.ama daha sonra yalvardım şimdi aramız iyi ama benden her ayrılışında o kadar çirkin sözler sarfettiki unutmam biraz zor olacak.şimdi sevdiğini ve bi an önce evlenmek istediğini söylüyo bende istiyorum ama evde benden büyük iki ablam var anneme anlattım sevdiğim kişininde doğruz düzgün işi olmadığından annem buna yanaşmadı hayır dedi tabi biraz beklersem belki ikna olur dedim oda olmadı.şimdi çaresizim sevdiğim kişi kaçalım diyorr ne yapmam gerekiyor bilmiyorum aileye anne babaya rest çekmek gerekirmi......ne olur bir fikir anlatacak birinden fikir alacak hiç kimsem yokk:a09::a17::a17:

iklimee

Kayıtlı Kullanıcı
arkadasım öncelikle lütfen aklı selim düşünmeye çalış evlilik kararı insan hayatını etkileyecek en önemli karardır eğer sadece duygularınla hareket edersen çok büyük pişmanlıklar yaşayabilirsin. şu aşamada sevgiyi bi tarafa bırakıp, işinin olmamasını ailenin bu işe sıcak bakmamasını net bi şekilde düşünmelisin , kaçmak fikrine gelince hergün yüzlerce ibretlik olaylar yaşanırken hala nasıl bunu düşünebiliyosun bilmiyrm .. herşeyin bi hal çaresi vardır Allah yardımcın olsun...

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
ve Aleykümselam kardeşim
Rabbim yardımcınız olsun..İklimee kardeşiminde dediği gibi aklı selim düşünmek lazım bu gibi durumlarda duygularınla değil mantığınla hareket etmeye çalışmak gerekiyor ki sonradan dönüşü olmayan bir pişmanlık yaşamayasın..
Zamanımız malum olmayan olay yok malesef..Sende aile büyüklerini dinle istersen herkesin razı olacağı huzurlu bir yuvan olsun inşaALLAH.. Ama kaçma konusunda acele etme derim ben kardeşim..iyice düşün..
Şuan yaşadıklarından dolayı sağlıklı bir karar veremeyebilirsin..
Her şeyde bir hayır vardır..
Senin hayır gibi gördüğün belki şer, belkide şer gibi gördüğün senin için hayırdır..Bunu yalnız Alemlerin Rabbi olan Yüce Allahımız bilir..

Allaha emanet ol
selam ve dua ile...

didem65

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun sizden.kaçma fikrine bende akıllıca bakmıyorum.bunu size söylememdeki maksadımıda bilmiyorum.ama dediğim gibi bazı şeyler için çok zorluyo an geliyo sevdiğinden bile emin olamıyorummm.sonrada dönüp kendime kızıp niye kendimi hazır hissetmezken başımı örttüm diyorum.ama inş. rabbim bana o pişmanlığı yaşatmaz

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim Allah yardımcın olsun..anne ve babanın sozunu dinle... kaçmak bnuyuk hata olur...düşün anne\n babanın üzerince onca hakkı var şimdi birsni bir kaç ay tanıdın dige hemen kaçalım düşünüyorsun olur mu oyle şey...ve eger tanıdığını sanal bir ortamda tanımışsan bu konuda Allah dan kork kardeşim...sanal ortam tuzakdır...insanlar kendilerini olmadıkları bir şekilde sergiliyor bole ortamlarda...sonradan pişman olacagın şey yapma....

benden kardeş nasihatı...

Kaan Erdem

Yönetici
Sayın kardeşim;

Öncelikle yapacağın ne varsa ALLAH celle celalüh rızası için yap,bunu idrak et ve İman,islam ve ihsan'da daim ol sabit kal.

Bir takım hakikatlerin farkında olman güzel ve bu haram dairesi içerisinden bir an evvel çekil,anne ve babanın rızası olmadan başına durduk yere iş alma,ALLAH celle celalüh'ün emir ve yasakları doğrultusunda yol al.

Bu şahıs sana baş örtüsü konusunda acaba hangi manada baskı yaptıki?Çevresel etkimi?Mevlamın emri için olsa sana abuk subuk konuşmaz,hak olan şekilde yaklaşır ne seni nede kendini haramın içine çekmez değilmi?

Bak kendini sana ne güzelde deşifre etmiş hal ve hareketlerinle o yüzden işin içine haram girmiş ve yol yakınken ana ve babanın dizinin dibinde edebinle otur..Selametle kal,mevlam yar ve yardımcın olsun,hakkında herşeyin hayırlısı olsun kardeşim.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Subhanallah !
Birçok hataya birçok harama düşme durumun var anlattıklarından.Bu yaptıklarından başka birşey yapmasan bunlar sana günah olarak yeter.

tan_vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel kardeşim, maşallah örtünmene sebep olan bu adam ana-baba hakkından haberi yok muymuş? Annen seni ona vermem demiyor sonuçta, değil mi? sağlam bir işi olsun seni ele güne muhtaç etmesin istiyor ki bu da ne kadar doğru ve güzel bir düşünce.

Küçük bir kız değilsiniz evet insan sevince sevdiğileyken mantığı devre dışı kalabiliyor. Ama evlilik gibi ciddi bir konuda zorda olsa mantığı elden bırakmayip etraflıca düşünmenizi tavsiye ederim.

Öncelikle olgun kendini bilen ve gerçekten seven bir bey ayrılma anlarında hakaretler yağdırmaz. Çünkü sevdiğine kendinden fazla değer verdiği için susmayı bilir.

Annenizin şuanda ilişkinize soğuk bakması bence normal. Bir erkek önce askerliğini yapar sonra mesleğine girip evini geçindirecek hala gelir ondan sonrada eş bakar benim bildiğim.
Daha sağlam bir işi olmadan size yuvasına nasıl bakacak? Günümüzde geçim kolay mı ileride çocuğunuz da olunca napıcaksınız? O kişi sizi rahatlatmak için senin için hamallık bile yaparım sözleri söylerse kanmayın sakın dünya hayaller alemi değildir gerçeklere bakın.

Kaçma mevzusuna gelince gelinliğinizle evinizden çıkmanızı tavsiye ederim. Kaçarsanız değeriniz düşer! Bir sorun anında nasılsa kendi ayağınla geldin böyle kabulleniceksin yada evine defol git diyebilir ki ayrılış anlarında sövüp sayan birine kaçarsanız bunlara hazır olun.

Daha gençsiniz. Sizi gerçekten seven birisi koşulları en uygun hale getirip annenizin babanızın rızasını alıp öyle evlenir kaçarak değil.

Siz doğru yoldan ayrılmayın Rabbim inşallah ne güzel kısmetler çıkarır daha karşınıza. Helal bir şekilde sizi isteyene varın ve diğer şeyleri önemsemeyin. Değerlisiniz değerinizi muhafaza etmeyin bilin lütfen.

didem65

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel kardeşim, maşallah örtünmene sebep olan bu adam ana-baba hakkından haberi yok muymuş? Annen seni ona vermem demiyor sonuçta, değil mi? sağlam bir işi olsun seni ele güne muhtaç etmesin istiyor ki bu da ne kadar doğru ve güzel bir düşünce.

Küçük bir kız değilsiniz evet insan sevince sevdiğileyken mantığı devre dışı kalabiliyor. Ama evlilik gibi ciddi bir konuda zorda olsa mantığı elden bırakmayip etraflıca düşünmenizi tavsiye ederim.

Öncelikle olgun kendini bilen ve gerçekten seven bir bey ayrılma anlarında hakaretler yağdırmaz. Çünkü sevdiğine kendinden fazla değer verdiği için susmayı bilir.

Annenizin şuanda ilişkinize soğuk bakması bence normal. Bir erkek önce askerliğini yapar sonra mesleğine girip evini geçindirecek hala gelir ondan sonrada eş bakar benim bildiğim.
Daha sağlam bir işi olmadan size yuvasına nasıl bakacak? Günümüzde geçim kolay mı ileride çocuğunuz da olunca napıcaksınız? O kişi sizi rahatlatmak için senin için hamallık bile yaparım sözleri söylerse kanmayın sakın dünya hayaller alemi değildir gerçeklere bakın.

Kaçma mevzusuna gelince gelinliğinizle evinizden çıkmanızı tavsiye ederim. Kaçarsanız değeriniz düşer! Bir sorun anında nasılsa kendi ayağınla geldin böyle kabulleniceksin yada evine defol git diyebilir ki ayrılış anlarında sövüp sayan birine kaçarsanız bunlara hazır olun.

Daha gençsiniz. Sizi gerçekten seven birisi koşulları en uygun hale getirip annenizin babanızın rızasını alıp öyle evlenir kaçarak değil.

Siz doğru yoldan ayrılmayın Rabbim inşallah ne güzel kısmetler çıkarır daha karşınıza. Helal bir şekilde sizi isteyene varın ve diğer şeyleri önemsemeyin. Değerlisiniz değerinizi muhafaza etmeyin bilin lütfen.

hakkınızı helal edin hepiniz çok anlamlı ve doğru şeyleri söylemişsiniz.ben bile ona nasıl inandım diye şimdi kendime çok kızıyorum zaten sevdiğindende artık emin değilim.çünkü her hafta iki günde bir ufacık sorunlar yaratıp benden küsüyo yalvarsamda affetmiyo.sonra 2 gün sonra yumuşuyo.örneğin dün akşam çok hastaydım bütün gece kıvranıp durdum sabahladım hasta olduğumu mesajla da bildirdim gece.bu sabah merak ettim ben aradım morali bozuk bir şekilde konuştu bir dükkanda çalışıyo dükkana geç kaldığını anahtarların onda olduğundan bütün çalışanların dışarıda kendisini beklediklerini söyledi.bende merak edip dükkanı aradım.dükkan açıktı biri cevap verdi bende hemen kapadım aradan on dakika sonra o bana mesaj çekti hakaretler edip sen bana nasıl inanıp güvenmessin nasıl ararsın diye küstü ttelefonu kapattı yüzüme. yalvardımsada beni dinlemedi.şimdi ne olur kim haklı ne yapmam gerekiyooo

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle yapacağın ne varsa ALLAH celle celalüh rızası için yap,bunu idrak et ve İman,islam ve ihsan'da daim ol sabit kal.

Bu şahıs sana baş örtüsü konusunda acaba hangi manada baskı yaptıki?Çevresel etkimi?Mevlamın emri için olsa sana abuk subuk konuşmaz,hak olan şekilde yaklaşır ne seni nede kendini haramın içine çekmez değilmi?

QUOTE]

Esselamu Aleyküm didemciğim..
Değerli abilerimiz ablalarımız kardeşlerimiz
kıymetli açıklamalar yapmış bu yazılanları Aklı selim bir şekilde tek tek düşün canım..
En son yazdıklarınıda okuyunca çok üzüldüm canım..
Suizanda bulunmak değil niyetimiz Herkesin yüreğini Allah c.c. bilir
ama insanı düşündürecek durumlar..
Evlilik çok önemli bir konu hayr gözetililerek Allah c.c. rızasını kazanma yolunda atılması gereken insanın hayatında attığı önemli adımlardan bir tanesi..
En güzel adımı tesettürünle attın artık hayatını bu hayr adımını takip ederek gitmelisin..Ailen ne kadar güzel tesettürüne saygı duyuyor..Her ne olursa Olsun..Ailenin rızası çok önemli canım..Her zaman anlayışlı sabırlı olmamız gerrekiyor..Sana teklif edilen yol üzücü ve sonunda pişmanlık oluşturabilecek bir yol...
Anladığım kadarıyla da sende herşeyin farkındasın..Ama sesli şekilde senin düşündüklerini biz kardeşlerindende duymak istiyorsun...
senden ricam yazılanları iyice düşünmen..
Allah c.c. yar ve yardımcın olsun..
Seni hayr ve selamete çıkartsın inşallah
Dualarımdasın canım..
SElametle kal..
Rahman c.c. emanetsin..:a07:

didem65

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun eda hanım sizler sayesinde bir çok arkadaşım oldu.çünkü gerçek hayatta hiç arkadaşım yok.bende insanım başkasının ister istemez fikirlerine ihtiyaç duyuyorym.çünkü kendime yetmiyorum.sizde biliyorsunuz nerdeyse bu insan yüzünden başörtümden vazgeçecektim.rabbim yardım etti henüz hazır olmadığımı bildiği için onu bana geri verdi ama şimdi kat kat daha acı çekiyorum.ne yapmam gerektiğini doğrumuyum yanlışmıyım hiç bir şey bilmiyorummm

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam güzel kardeşim.
bu kişi sana iki de bir de olup olmayacak şeylerden darılıyor.sana hakaret ediyor.evlenmeden böyle.evlenince yine böyle devam etmeyecek mi sence.belki de daha kötüsü olacak.bu kişi seni hakermiyor ve senin kadar sevmiyor kardeşim bence.kırılma ama seni çok da takmıyor sanki.halbuki evlenecek bir kiş böyle mi olur.
onun sayesinde kapandığın için ondan soğursan sakın eşarbından da soğuma.çünkü bu sana zaten Allah ın emrettiği birşey.Kaan abimizin de dediği gibi bu kişi Allah rızası için değil de çevresindekiler falan öyle olduğu için sana öyle demiş sanki.gerçek manada o seni sevseydi Allah rızası için hayırlı bir yuva kurma amacı gütseydi sana ne hakarette bulunurdu ne de sana yalan söyler güvensizlik verirdi.mümin kardeşlerinin elinden dilinden emin olduu kişi değil midir. sen ona güvenmiyorsun ama.çünkü sana yalan söylemeiş.bu yalanlar evlendikten sonra da devam eder bu gidişle..
bana düşmez ama sakın kaçma gibi bir hata da yapma kardeşim.kaçtıktan sonra ne olacaını düşün.seni evlenince çok mu mutlu edecekmiş.yalan söylemeyekmiymiş.güvensizliğin üzerine hayırlı bir yuva kurulamaz.temel sağlam olmayınca gerisi de temel gibi devam eder.
Allah sana doğru yolu göstersin kardeşim.sana yalan söyleyen,senden uzaklaşmaya çalılşan bu kişiyi;bunca yıl senin eziyetini çeken ailene tercih etmemelisin.
(benim bildiğim kızlar biraz nazlı olur ama sizde durum farklı anlaşılan:a35:)

Allah karşına çok hayırlı birini çıkarsın inşallah.seni seven sana değer veren,dostu Allah olan..

didem65

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam güzel kardeşim.
bu kişi sana iki de bir de olup olmayacak şeylerden darılıyor.sana hakaret ediyor.evlenmeden böyle.evlenince yine böyle devam etmeyecek mi sence.belki de daha kötüsü olacak.bu kişi seni hakermiyor ve senin kadar sevmiyor kardeşim bence.kırılma ama seni çok da takmıyor sanki.halbuki evlenecek bir kiş böyle mi olur.
onun sayesinde kapandığın için ondan soğursan sakın eşarbından da soğuma.çünkü bu sana zaten Allah ın emrettiği birşey.Kaan abimizin de dediği gibi bu kişi Allah rızası için değil de çevresindekiler falan öyle olduğu için sana öyle demiş sanki.gerçek manada o seni sevseydi Allah rızası için hayırlı bir yuva kurma amacı gütseydi sana ne hakarette bulunurdu ne de sana yalan söyler güvensizlik verirdi.mümin kardeşlerinin elinden dilinden emin olduu kişi değil midir. sen ona güvenmiyorsun ama.çünkü sana yalan söylemeiş.bu yalanlar evlendikten sonra da devam eder bu gidişle..
bana düşmez ama sakın kaçma gibi bir hata da yapma kardeşim.kaçtıktan sonra ne olacaını düşün.seni evlenince çok mu mutlu edecekmiş.yalan söylemeyekmiymiş.güvensizliğin üzerine hayırlı bir yuva kurulamaz.temel sağlam olmayınca gerisi de temel gibi devam eder.
Allah sana doğru yolu göstersin kardeşim.sana yalan söyleyen,senden uzaklaşmaya çalılşan bu kişiyi;bunca yıl senin eziyetini çeken ailene tercih etmemelisin.
(benim bildiğim kızlar biraz nazlı olur ama sizde durum farklı anlaşılan:a35:)

Allah karşına çok hayırlı birini çıkarsın inşallah.seni seven sana değer veren,dostu Allah olan..

ne kadarda güzel şeyler yazmışsınız.evet dediğiniz doğru kızlar nazlı olur.ama kendimi hiç bir şeyi haketmeyen bir kız olarak gördüğüm için kaybediyorum zaten.bu yaşma kadar iki kişiye inandım ilk tanıdığım insanı çok sevdim ama çok zengindi diye beni istemedi sevmedi onun acısıyla tam 3 yıl yaşadım daha sonra kendime söz verdim beni sevenin yanında olacam buda beni sevdiğini söyledi ama şimdide bunları yapıyo kendimi çok kötü kullanılmış biri gibi hissediyorum.adım çıktı sokağa çıkamıyorum artık.belkide bu yüzden bunun heer yaptığına katlanıyorum bu yüzden rest çekemiyorum...ne olur dualarınızdan benide eksik etmeyin

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun eda hanım sizler sayesinde bir çok arkadaşım oldu.çünkü gerçek hayatta hiç arkadaşım yok.bende insanım başkasının ister istemez fikirlerine ihtiyaç duyuyorym.çünkü kendime yetmiyorum.sizde biliyorsunuz nerdeyse bu insan yüzünden başörtümden vazgeçecektim.rabbim yardım etti henüz hazır olmadığımı bildiği için onu bana geri verdi ama şimdi kat kat daha acı çekiyorum.ne yapmam gerektiğini doğrumuyum yanlışmıyım hiç bir şey bilmiyorummm

Canım cümlemizden inşallah..
Hepimiz canım fikir almak isteriz..Yanımızda birilerin bizler yerine sesli düşünmesini isteriz.İstişahre çok önemli canım...Konuşurken bazen kendi adıma bakıyorum diyorumki ben bunu böyle düşünmemiştim..Veya diyorumki bu kadar kişi aynı konuda benzer yorumlar yapıyor..Demekki doğru olanı bu..
bu yolu takip etmeliyim diyorum..
Olayı şu yönden bak canım madalyonun diğer tarafı sen bu insan ayrılınca çok üzüldün..Ama neyin farkına vardın karşındaki insanın vesilesiyle tesettürünün Allah rızası için taktığının farkına vardım ve tesettürün için nefsinle mücadele ettin
ve şuan sende o kişiyi çok sevmediğinin ve seni üzdüğünün farkındasın..
Rahman c.c. sana herşeyi gösteriyor..
Karşındaki insanla ilgili terazi yap..
doğru yanlışlar bu insanla bir ömür boyunca yaşayabilirim miyim..
Benim için doğru bir insanmı diye ağır basan keseye göre aklı selim yönde
hayr yönünde iyice düşün canım..
Biz kardeşlerin olarak Rahman c.c. izniyle elimizden geldiğince yanında olmaya çalışacağız ..
Selam ve baki dualarımlaB)

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim neden dunyalık insanları bukadar sevmege çalışıyorsun...yani hak etmeyenleri yoksa sevme diyen yok...siz bayansınız bu konularda pek taviz vermemelisiniz...Allah ve rasulunu sav daha çok sevin o zaman goreceksiniz ki, butun bu sevdim dediginiz genc kardeşler boşmuş...siz onları sevdginizi sanmışsınız...vallahi Allah ve rasulunu ve mumin kardeşlerini sevmek daha guzel...eger siz Allah ı çoooook seversebniz..Allah onunuze hep guzel insanlar çıkarır kardeşim...ve bir bakmışınız Allahı çok seven ve ALlah ın da sevdgi bir kardeş çıkmış karşınıza ve siz onunla mutlu olursunuz...zaten yaşınız da az azcık sabırlı olun kardeşim..her seni sevdim diyeni neden seviyorsun....Lutfen Allah dan kork !! Allah sevgini hayatının merkezi yap...ve yalnız da olma bu sitede bir çok mumin kardeşiniz var...bakın size yazmıçlar kaç tane abla var....yani kendinizi yalnız hiss etmeyin...

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
bak kardeşim anlatmak istedgim tam olarak bu hadisti...

Ebû Hüreyre'den (ra) Resûlullah (sav)'m şöyle buyurduğu rivayet edildi: «Allah bir kulunu sevdiği zaman Cebrai-le:
«— Ben filan kimseyi sevdim (ondan razı oldum) onu sen de sev.» buyurur. Onu Cebrail de sever sonra gök hal*kına seslenerek:
«— Allah filan kimseyi sevdi siz de seviniz.» der. Onu gök halkı da sever. Sonra onun sevgisi yeryüzünde halk arasında da yayılır.»
(Buharı Tevhîd 97/33; Müslim Bir 45/48 no: 157. Yani onu tanıyan müslümanlar arasında demektir.)

yani Allah seni sevsin vallahi gerisi onemli degil, sonra seni melekler de sever ve herkes sever seni...Allah yardimcin olsun kardeşim...

didem65

Kayıtlı Kullanıcı

Canım cümlemizden inşallah..
Hepimiz canım fikir almak isteriz..Yanımızda birilerin bizler yerine sesli düşünmesini isteriz.İstişahre çok önemli canım...Konuşurken bazen kendi adıma bakıyorum diyorumki ben bunu böyle düşünmemiştim..Veya diyorumki bu kadar kişi aynı konuda benzer yorumlar yapıyor..Demekki doğru olanı bu..
bu yolu takip etmeliyim diyorum..
Olayı şu yönden bak canım madalyonun diğer tarafı sen bu insan ayrılınca çok üzüldün..Ama neyin farkına vardın karşındaki insanın vesilesiyle tesettürünün Allah rızası için taktığının farkına vardım ve tesettürün için nefsinle mücadele ettin
ve şuan sende o kişiyi çok sevmediğinin ve seni üzdüğünün farkındasın..
Rahman c.c. sana herşeyi gösteriyor..
Karşındaki insanla ilgili terazi yap..
doğru yanlışlar bu insanla bir ömür boyunca yaşayabilirim miyim..
Benim için doğru bir insanmı diye ağır basan keseye göre aklı selim yönde
hayr yönünde iyice düşün canım..
Biz kardeşlerin olarak Rahman c.c. izniyle elimizden geldiğince yanında olmaya çalışacağız ..
Selam ve baki dualarımlaB)

korkuyorum ya inancım zedelenir allahtan ümidi kesip başımıda açarsam o zaman bir daha iflah olmam ondan ayrılmayıda göze alamıyorum güvenemiyorum kendimee:a25::a25::a25:

didem65

Kayıtlı Kullanıcı
bak kardeşim anlatmak istedgim tam olarak bu hadisti...

Ebû Hüreyre'den (ra) Resûlullah (sav)'m şöyle buyurduğu rivayet edildi: «Allah bir kulunu sevdiği zaman Cebrai-le:
«— Ben filan kimseyi sevdim (ondan razı oldum) onu sen de sev.» buyurur. Onu Cebrail de sever sonra gök hal*kına seslenerek:
«— Allah filan kimseyi sevdi siz de seviniz.» der. Onu gök halkı da sever. Sonra onun sevgisi yeryüzünde halk arasında da yayılır.»
(Buharı Tevhîd 97/33; Müslim Bir 45/48 no: 157. Yani onu tanıyan müslümanlar arasında demektir.)

yani Allah seni sevsin vallahi gerisi onemli degil, sonra seni melekler de sever ve herkes sever seni...Allah yardimcin olsun kardeşim...

rabbimle daha çok haşır neşir olmak için ne yapmam gerekiyor kardeşim.çok iradesizim bir fikir

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
korkuyorum ya inancım zedelenir allahtan ümidi kesip başımıda açarsam o zaman bir daha iflah olmam ondan ayrılmayıda göze alamıyorum güvenemiyorum kendimee:a25::a25::a25:

Canım senin için o kişi vesileydi...
Bizim her daim gözettiğim yol Rahman c.c. rızası olmalı..
Bizi bizden çok seven Rabbimiz c.c. bizler asla ümitsiz olamayız..
Çünkü bizim dayandığımız sığındığımız Rabbimiz c.c. var...
Dünyalık sevgilerin hepsi boş..
Herşey geçici baki sevgi Rahman c.c. sevgisi..
Lütfen aklı selim şekilde iyice düşün...
çok dua et/edelim Rabbim c.c. hayra yönlendirsin bizleri bir an bile nefsimizle başbaşa bırakmasın...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt