Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

baş örtüsüne bu nefret neden??? (1 Kullanıcı)

huzurpınarı

Kayıtlı Kullanıcı
Hürriyet Gazetesi'nden Ayşe Arman'ın Türkan Saylan'la(çydd başkanı) yaptığı röportajdan

Sizinki İslamsız Yaşama Derneği mi?

- Hayır efendim niye öyle olsun? Bizim inanca ya da baş örtüsüne itirazımız yok. Tek istediğimiz yasalara uymaları. "Eğitim kurumlarında, resmi kurumlarda, Büyük Millet Meclisi’nde örtü takılamaz" diye yasa var.

Genç kızlar bu mesele yüzünden üniversiteye gidemiyorlar diye üzüldüğünüz, bunun haksızlık olduğunu düşündüğünüz olmuyor mu?

- Asla. O kızları militan yapıyorlar. Ben çok netim bu meselede. Gerçi, o örtü sayesinde erken koca buluyorlar o ayrı.

Burs verdiğiniz öğrenciler arasında başörtülü çocuklar var mı?

- Hayır. Böyle bir ilkemiz var. O çocukların bir kısmı militan olarak kullanılıyor. Biz de böyle casus gibi aramızda onları istemiyoruz. Baştan söylüyoruz, herkesin prensipleri var.
Oysa, kalbiniz herkese bu kadar açık… Biri şöyle bir mail atmış, “Benim suçum ne? Kafamdaki örtü mü? Bana karşı Türkan Saylan neden şefkatini göstermiyor. Ayrımcılık yapıyor.”.

- Bakın iki tür örtülü var. Bir gerçekten samimi olanlar, bir de olmayanlar. Hepsi bir değil. Benim hastalarım var, 12 yaşında zorla örtüp evlendirmişler. Sonra da intihara kalkışmışlar filan. Herkes onları bir takım gibi görüyor, hayır öyle değil. Ben esas olarak kadınları kullandıkları için kızgınım. Onlara da kendilerini kullandırdıkları için kızarım. İnsanın kendini kullandırmaması lazım. Ben Cumhurbaşkanımızın eşine de üzülüyorum, çok küçükmüş evlendiğinde. Yazık günah değil mi?

internet haber...

örtünmekle evlenmek ne alaka ya....

kalemgenç

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. emeğinize sağlık.
aradaki alakayı ancak büyük! hoca TÜRKAN SAYLAN biliyor kardeşim biz anlayamayız. Örtümüz beynimizin düşünce hızını engelliyor!!!
ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ, ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ...........
SELAM VE DUA İLE........

ya mucib

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim Allah razı olsunn ALLAH şaşırtmasınn!!!!

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
RABBİM ŞAŞIRTMASIN İNŞALLAH
yazık bu insanlara .
ne diyebilirim bilmiyorum.
o örtü sayesinde erken koca buluyorlar o ayrı diyor.
KENDİ CANI GİBİ SEVDİĞİ ÇIPLAK GEZEN ÖĞRENCİLERİ EVDE KALIYOR GALİBA.
ETİNİ SATAN KIZLARI SONRA ALAN CIKMAYINCA BUNUN SUÇU KAPALILARA KESİLİYOR ÖYLE Mİ.
KAPALILAR ERKEN EVLENİYORLARMIŞ BU SAYEDE.
YANİ BU NE DEMEK ALLAH RIZASINDAN HABERSİZ DEMEK.
YAZIK YAZIK YAZIK!!!
ALLAH CC HİDAYET VERSİN

AY-YA

Kayıtlı Kullanıcı
Yorumsuz konuşursam içimdeki kin çok fazla susmalıyım Rabbim görüyo selam ve dua ile..

mir_erhan

Moderator
sadece Allah ıslah etsin
Allah fırsat vermesin onlara
allah onların planlarını başlarına yıksın
ve tertemiz bacılarıma kazdıkları kuyulara kendileri düşsün inşallah..
ben Allah emri bilirim
ne türkan saylan ne firavunlar ne de müşrikler
bu örtü için Efendimin uhudda dişleri kırıldı
bu emir için Hz.Hamzalar şehid edildi..
bu örtü ve emir için ümmet katledildi..
inşallah layık olacağız sana Ya Nebi
inşallah yılmayacağz yenilmeyeceğiz efendim..
salat ve selamlar olssun...

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
örtünmekle evlenmek ne alaka ya....

allah razı olsun kardeşim
selametle

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
bunlar insan mı diye soruyorum bazen??
allah onların eline, diline düşürmesin
Rabbim onların şerrinden korusun bizleri
diyecek kelime bulamıyorum

selam ve dua ile...

ebraruygur

Kayıtlı Kullanıcı
Bu insanları gercekten anlamıyorum anlamakta istemiyorum en kötüsüde babamda bu insanlardan biri bas acıklığı bir özgürlük mü? Bu nasıl bir özgürlük zorla basımı actırıyorlar soruyorum nasıl bir özgürlük?

TUBİX

Kayıtlı Kullanıcı
sa belki bu konuyla alakalı değil ama anlatmak istiyorum sadeece bizim apartmanda 1 kadın oturuyo bayağı 1 açık giyiniyo ben bugn asansörle değilde merdivenlerle indim aşağı ve o da evden çıkıyodu karşılaştık günaydın dedim tam iniyorum dedi bi şer soracağım buyrun dedim dedi ya bu sıcakta neden böyle kapanıyosun(tabi ben bunları ve bu tarz lafları çoktan aşmış 1 insan olarak daha nelerini grdüm)sadece suratına baktım gülümsedim ve iyi günler dileyerek ayrıldım çünkü bence bu beraberce yapılan 1 yıldırma politikası ben bunun gibi kaç kişiden durdum ama asla vazgeçmedim vazgeçmem vazgeçmeyelim örtümü seviyorum ona bağlıyım RABBİM ÖMÜR VERDİĞİ SÜRECE artık sinirimi bile bozmuyolar sadeece gülüyorum sadeece....sa

tevbe_2010

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim kardeşlerimizi başına taktığı örtünün bilincinde olanlardan eylesin inşaallah.

huzurpınarı

Kayıtlı Kullanıcı
sa belki bu konuyla alakalı değil ama anlatmak istiyorum sadeece bizim apartmanda 1 kadın oturuyo bayağı 1 açık giyiniyo ben bugn asansörle değilde merdivenlerle indim aşağı ve o da evden çıkıyodu karşılaştık günaydın dedim tam iniyorum dedi bi şer soracağım buyrun dedim dedi ya bu sıcakta neden böyle kapanıyosun(tabi ben bunları ve bu tarz lafları çoktan aşmış 1 insan olarak daha nelerini grdüm)sadece suratına baktım gülümsedim ve iyi günler dileyerek ayrıldım çünkü bence bu beraberce yapılan 1 yıldırma politikası ben bunun gibi kaç kişiden durdum ama asla vazgeçmedim vazgeçmem vazgeçmeyelim örtümü seviyorum ona bağlıyım RABBİM ÖMÜR VERDİĞİ SÜRECE artık sinirimi bile bozmuyolar sadeece gülüyorum sadeece....sa

sizde ona neden açık oldunu neye güvendiğini sorsaydınız keşke...
ALLAH razı olsun kardeşim...

huzurpınarı

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM ŞAŞIRTMASIN İNŞALLAH
yazık bu insanlara .
ne diyebilirim bilmiyorum.
o örtü sayesinde erken koca buluyorlar o ayrı diyor.
KENDİ CANI GİBİ SEVDİĞİ ÇIPLAK GEZEN ÖĞRENCİLERİ EVDE KALIYOR GALİBA.
ETİNİ SATAN KIZLARI SONRA ALAN CIKMAYINCA BUNUN SUÇU KAPALILARA KESİLİYOR ÖYLE Mİ.
KAPALILAR ERKEN EVLENİYORLARMIŞ BU SAYEDE.
YANİ BU NE DEMEK ALLAH RIZASINDAN HABERSİZ DEMEK.
YAZIK YAZIK YAZIK!!!
ALLAH CC HİDAYET VERSİN

aminn ayşe doğru söze ne denir...

huzurpınarı

Kayıtlı Kullanıcı
sadece Allah ıslah etsin
Allah fırsat vermesin onlara
allah onların planlarını başlarına yıksın
ve tertemiz bacılarıma kazdıkları kuyulara kendileri düşsün inşallah..
ben Allah emri bilirim
ne türkan saylan ne firavunlar ne de müşrikler
bu örtü için Efendimin uhudda dişleri kırıldı
bu emir için Hz.Hamzalar şehid edildi..
bu örtü ve emir için ümmet katledildi..
inşallah layık olacağız sana Ya Nebi
inşallah yılmayacağz yenilmeyeceğiz efendim..
salat ve selamlar olssun...

aminn ne güzel ifade etmişsiniz başörtüsünü bez parçası evlenme aracı gören gözü var ama onun manasını ,yüceliğini, peygemberimizin mücadelesini anlayacak hissedecek bir düşünceye beyine sahip olduğunu düşünmüyorum...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt