Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BAŞ ÖRTÜSÜ LÜTFEN CEVAP VERİN (1 Kullanıcı)

tamirci72

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM Arkadaşlar benim sorum şu benim çok sevdiğim ve beraber çalıştığım bir arkadaşim var 50 yaşlarında bu arkadaşımın eşi namaz kılıyor KURAN,I KERİMİ Hatim etmiş ve kapanmak istiyor arkadaşım ise kapanmasına izin vermediğini söylüyor nedenini sorduğumda ise KURAN,I KERİMİN Türkçe mealinde böyle bir şey yazmadığını söylüyor
bende bu düşüncesinin yanlış olduğunu söylüyorum fakat ikna edemiyorum bu arkadaşımı nasıl ikna edebilirim ve bu arkadaşımın günahı ve dinen göreceği ceza ne olabilir bu soruma cevap verirseniz sevinirim herkesten ALLAH Razı olsun

silent scream

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BAŞ ÖRTÜSÜ LÜTFEN CEVAP VERİN

kuranı kerimin 24. suresinin 31. ayetin dee
"...Başörtülerini yakalarının üzerine kadar iyice örtsünler...." sözüyle Başörtüsünün farz olduğu bildiriliyor,inş. yardımcı olabilmişimdir

hatice_hd

Kayıtlı Kullanıcı

Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut, kocalarının babalarından yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!
(nur suresi 31)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

Mü'min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut, kocalarının babalarından yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü'minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz(NUR SURESİ 31 AYET) SELAMETLE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt