Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bana bi akıl verin ne olur (1 Kullanıcı)

zeynommm

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm aklımın almadıı bişey var 2 ay içinde 3 tane yüzüğümü kolyemi ve merhum annemin hatırası olan küpelerim evin içinde kayboldu evin her köşesini alt üst ettim yok yok yok ve hepsi teker teker kayboldu hiçbiri umrumda değilde annemin hatırasının gitmesi beni yıktı napabilirm ne olur bişey söyleyin mantığım almıyo öyle evime çok gelenimde yok ki kimsenin günahını alamam

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim öncelikli olarak hırsızlık olmuş olabilir. Ancak farklı bir durum daha var. Bir hocamızdan dinlemiştim, cinlerin bu tarz durumlarda alıp götürdüklerini söylemişti. Çözüm birşeyi yaparken veya bir şeyi bir yere koyarken "Bismillah" ile koymak veya yapmak.

~ Zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Hirsizlik olmus olabilir ... In sa Allah bulunur ama.

Bir yerde okumustum Duha suresini okursak kaybolan esyalari geri bulabilirz diye. Allah daha iyi bilir denemekte fayda var.
Ayrica bunu buldum :

KAYIP BULMAK İÇİN OKUNACAK DUA

Hz. Ömer (ra)'in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder:

"Allâhümme rabbe'd-dâlleti ve hâdiye'd-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike."

ANLAMI: "Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah'ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir." (Bostanu'l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi, s. 304)

Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, her gün yirmi beş kere, "Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne …" duasını okuyabilir. Buluncaya kadar okumaya devam eder. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin)

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Peygamberimizin (sav) Başından Geçen İlginç Bir Olay
Peygamberimizin sahabelerinden biri; bir akşam hurma çalan bir hırsızı yakalar ve 'seni Allah'ın resulûne götüreceğim der'.
Adam yalvarmaya başlar ve 'çoluk çoçuğum aç onlar için çalmak istedim beni ne olur bırak' deyince sahabe dayanamaz bırakır ve ertesi gün peygamberimiz haberdar olmadığı hâlde olayı bilir ve sahabesine sorar 'hurmaları çalan hırsızı neden bıraktın' der.
Sahabe de hırsızın söylediklerini anlatır.
Peygamberimiz cevap verir 'sana yalan söylemiş bu akşam tekrar gelecek'

Akşam olunca hırsız tekrar hurmaları çalmaya gelir fakat peygemberimiz akşam tekrar gelecek dediği için sahabe hırsızı beklemektedir.
Tam hurmaları çalarken hırsızı tekrar yakalar ve 'seni Hz. Muhammed (s.a.v.)'e götüreceğim der.
Hırsız yalvarır ama sahabe dinlemez bile fakat hırsız 'bir daha yapmayacağım Allah aşkına' bırak deyince sahabe dayanamaz ve tekrar bırakır.

Ertesi gün garip bir şekilde peygamberimiz yine durumu biliyordur ve sorar 'neden bıraktın' diye Sahabe de aynen anlatır.
Peygamberimiz 'sana yine yalan söylemiş' diye cevap verir.

.vee 3. akşam olur hırsız tekrar gelir ve sahabe yine yakalar onu.
Bu kez hırsızın yalvarıp yakarmaları fayda etmemektedir.
Sonunda dayanamaz ve şunları söyler; 'seninle bir anlaşma yapalım.
Sen beni azad et, bende sana gerçekten işine yarayacak birşey öğreteceğim der ve bu öğreteceğim şey seni tüm kötülüklerden koruyacak der'.
Sahabe kabul eder ve onu bırakır.
Hırsız ona şunları söyler; 'her gece yatmadan önce Ayet-el Kürsi'yi oku.
Bu dua okunan eve kötülük gelmez ve şeytan o eve yaklaşamaz der' ve gider.

Ertesi gün peygamberimiz yine olanları sorar.
Sahabe de aynen anlatır ve peygamberimiz şunları söyler; ' o hırsız çok yalancı biridir ama sana ilk defa doğruyu söylemiş.
Sen 3 gecedir yakaladığın hırsızın kim olduğunu biliyor musun diye sorar ve o kişi şeytan'ın kendisidir' diye cevap verir.

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Cin tahifesinin işi olabilir çünkü kişi eşyasını besmelesiz asmaz ise yahut bir yere koymaz ise kullanırlar geri getirmedikleri de olur..

zeynommm

Kayıtlı Kullanıcı
Allah hepinizden razı olsun hırsızlık olmadığından eminim ki zaten kafamı kurcalayanda bu teker teker gitmesi çok garip hele annemin küpeleri kimsenin bulamayacağı şekilde gizliydi çünkü benim için çok değerliydi cin olayına gelince ben bi kere kurşun döktürmüştüm ve bana o kişi benim iç harflilerim olduğunu söylemişti ama ben inanmamıştım gerçekten bu tür şeyler varmış demek ben dediğiniz duaları okuyacağım inş diğerleri önemli değilde inşallah annemin hatırası geri gelir

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt