Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bagimlilik (1 Kullanıcı)

Sebahat.28

Kayıtlı Kullanıcı
14 yasimdan beri sigara iciyorum. günde iki paket. Rüyalar gördüm, vazgecemedim. Arastirmama göre benim durumumda haram oldugunu biliyorum, cünki cok hastaliklara yakalandim. Ne olur bana öyle sözler söyleyin ki bu illetten Insallah kurtulabileyim. Elimden geldigi kadar ibadedimi ediyorum ama en büyük korkum bu bagimliliktan dolayi ölmem dir. Allahin huzurunda ne cevap veririm.

mubarek

Kayıtlı Kullanıcı
yüce rabbim seni bu iletten kurtarır işallah.bence sen bunu bırakırsın.iş beyinde bitiyor ,eğer şuan elindeyse o illet hemen bırak ve bir daha alma.insanın kendi vücuduna zarar vermesi biliyorsunki büyük günah.senin için bol bol dua edeceğim.

sarmasik

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten istiyorsan bırakabilirsin..herşey senin için bunu düşün bırakmak o kadar zor değildir..sağlığın önemli bunun için mücadele et ve erteleme emin ol kazanan olacaksın...

Rabbim yardımcın olsun,dilerimki en kısa zamanda bu sorundan kurtulursun...

sağlıklı ömürler......

Sebahat.28

Kayıtlı Kullanıcı
Tesekkür

Tesekkür

Benim sorunuma duyarli oldugunuz icin cok cok tesekkür ediyorum. Sigarayi birakmaya iyice motive oldum. Insallah muaffak olurum. Siteyi henüz bir haftadir taniyorum. Hemen yardim bulmak beni cok duygulandirdi. Ben almanyada yasiyorum sorularim oldugu zaman hemen cevap bulamiyorum. Öncelerden böyle sorularim oldugunda radyoda sorardim. Ehil kisi mi cevap veriyor emin olmuyordum. Gurbette Islamiyeti yasayanlar bilgilerden de mahrum kaliyorlar genelde. Bu site bizim icin bir nimet. Yüce Allah, kurucularindan razi olsun

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
selamun aleykum mevLA yardımcınız olsun inşaALAH BU YOLDa BAŞARILI OLURSUNUZ İSTEMEK ÖNEMLİ SANIYORUM .. isteyipte başaran bir dolu örnekler var... rabbim yardımcınız olsun kardeşim...
baki selamlar

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH yar ve yardımcın olsun.
acil şifalar versin.amin.selametle

ercan58

Kayıtlı Kullanıcı
irade çok önemli kardeşim.ya eline alma onu canın istediğinde git başka bişeyle ilgilen...kuruyemiş ye bişey ye ama alma onu eline....ALLAH yar ve yardımcın olsun

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim ben 15 yıl içtim ama günde 2 veya3 paket içiyordum öyle öksürüyordumki ciyerlerim sökülüyordu bide hepatit b vardı bende küçük kızıma hamileyken hep dua ettim RABBİM CC hayırlısıyla beni bu illetten kurtar diye sezeryan olduğum gün nefesin tıkandı o günden beri içmiyorum hamdolsun RABBİME CC hem dünya tatlısı bir kızım daha oldu hemde o günden beri sigara elimi sürmedim tam 4 yıl oldu hiç kimse inanmıyordu sigarayı bırakacağıma ALLAH CC sanada hayırlısıyla bir çare versin inşallah

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
NEDEN SİGARA İÇERİZ??[/
paramiz çok geldiğinden(benim yoktu)
arkadaşlarimizdan sigara dilenmek için(elimde değil yapiyordum)
akçiğer kanserinin nasil bişey olduğunu öğrenmek için (öğrendim)
doktorlari siklikla ziyaret etmek için (hiç ayrilmazdim)
eşimize elbise almamak için(babasinin evinde elbisemi vardi)
başkalarini zengin yapmaka için (çok desteklerdim)
efkar dağitmak için (ben bir türlü dağitamadim)
evimizi siklikla boya badana yaptirmak için (zamaninda çok yaptik)
sararmiş dişlerle gülümsemek için (dişlerim kalmadi)
çocuğunuzun isteklerini yerine getirememek için (çok dokunur bu konulara girmeyelim)
eşimizin homurdanmasini dinlemek için (artik rahatim)
[/color]
yazan:bir merhum!!!!!!!
[/CENTER][/CENTER]

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim mahaffak eylesin
nasildir bilmiyorum ama etrafimdakiler aliştiktan sonra birakmanin imkansiz olduğunu söylüyorlar bana hep saçma gelmiştir beyinde bitirrebiliyorsan sorun yok tabi birazda irade meselesi rabbim yardimcin olsun inş.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt