Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Babalar Gününüz Kutlu Olsun (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Baba sevgisini koru. O sevgiyi kesip atarsan, Tanrı da senin mutluluk ışığını söndürür. Hazreti Muhammed (s.a.v)

Bütün Babalara Hitaben - canım Babam.

Bir efsanedir onlar Çocukları için bambaşkadır “baba” kelimesinin anlamı. Düştüğünde
–anne diye bağıran çocuk arkasından babasının koşup geleceğini ve onu yerden kaldıracağını bilir daima. O’na duyduğu güvenle adım atar çok zaman. Bilir ki başı sıkıştığında babası arka çıkacaktır ona.

Anne her zaman baş tacımız baba ise gönül yoldaşımızdır. Annemiz duygusallığımız babamız mantığımızdır. Özellikle kız çocukları için “baba” kelimesinde çok özel anlamlar saklıdır. Bir kızın sevdiği ilk adamdır ve bundan sonra tanıyacağı tüm erkekleri babalarının özellikleriyle karşılaştıracaktır.
Sevginin anlamı bu gün. Babalarımızın günü Bıyıkları henüz yeni terleyen ya da baba olmanın heyecanını çoktan yaşamış içimizin gülen yüzleri babalarımızın günü. Onlarla olmanın tadını çıkarabileceğimiz güzel bir gün avantajı belki de.

Doğumumuzu heyecanla bekleyen, dünyaya gelişimizle birlikte büyük sorumluluklar yüklenen ve bu durumdan hiçbir zaman şikâyet etmeyen; aksine bütün çabalarını severek yerine getiren “canımız babalarımızın” günü kutlu olsun. Bizim için yaptığı tüm fedakârlıklarda tek istekleri bizim mutluluğumuz, bir tek gülüşümüz, hayata karşı zaferlerimiz hiç kuşkusuz.
Ve bir baba daima en uzağa bakar. Dalar gider çoğu zaman. Neyi düşündüğünü sorduğumuzda susar. Ya tahmin etmemizi bekler ya da zamanla onu anlamamızı. Hep bir sorumluluğu vardır bizim üzerimizde. Kaç ayrı çocuk, o kadar sayıda omuzlara biriken ağırlık. Bu ağırlık sayesinde bir neşelendiği olur bir hüzünlendiği.

Hayatta bizi en çok seven iki kişiden biri, babalarımızın gözyaşları çok nadir akar. Kızını gelin eden ya da oğlunu askere uğurlayan babanın gözlerinde gördüğümüz ıslaklık bizi de duygusal yapar. Arkamızda vara yoğa ağlayan annelerimizden çok babalarımızın titrek elleri, konuşan bakışları, nemli gözleri kalır ardımızda. Daha çok içleniriz ağlayan bir baba gördüğümüzde.Her zaman bizi saran sevgisi vardır üzerimizde, bizi koruyan, kollayan. Ne yapsak bizi bırakmayacağının güveni içimize dolan. Bazen en iyi arkadaşımız bazen kalp kırıklarımız. Ama her koşulda kalp atışlarımız. Güçlü, kararlı, sert bakışlı, koruyucu, güvenilir tanıdığımız ilk adam. Dünyaya geliş sebebimiz olduğunuz için binlerce kez teşekkürler.

Babalar günü kutlu olsun tüm babaların.
Babalar günü kutlu olsun tüm çocukların.
Babalar günün kutlu olsun babacığım.
Tüm babaların babalar günü kutlu olsun.
Vefat eden babalara Allah Rahmet Eylesin...

Çocuğun Gözünde Baba
"4" yaş: Babam her şeyi biliyor.

"5" yaş: Babam çok şeyi biliyor.

"6" yaş: Benim babam, senin babandan daha çok şey biliyor.

"8" yaş: Babam galiba bazı şeyleri biliyor.

"10" yaş: Babamın gençliğinde, her şey çok farklıymış.

"12" yaş: Aslında, babam bu konuda hiçbir şey bilmiyor.

"14" yaş: Babama kulak asma! O, artık çağ dışı kaldı.

"21" yaş: Babam mı? Aman Tanrım! O, hiçbir şeyden anlamaz.

"25" yaş: Babam bu konuda az da olsa bir şeyler biliyor. Ama o yaştaki insanın bu konuda bir şeyler bilmesi normal zaten.

"30" yaş: Bu konuda babamın fikrini alsak iyi olur. O kadar deneyimli ki...

"35" yaş: Babama sormadan hiçbir şey yapmasam iyi olacak.

"40" yaş: Acaba babam bu konunun nasıl üstesinden gelirdi? Ne kadar akıllı ve deneyimli bir insandı.

"50" yaş: Babamın yanımda olması ve bu konu hakkında fikir vermesini çok isterdim. Onun ne kadar akıllı olduğunu hiç takdir etmemişim. Oysa, ondan çok şey öğrenebilirdim. Meğer babam her şeyi biliyormuş.

Violin

Kayıtlı Kullanıcı
Aslında hergün onların günü. Onları sevdiğimiz ve yanımızda hissettiğimiz her an onların günü. Babalar günü, sevgililer günü, anneler günü vs. sadece ekonomiyi hızlandırmak için insanlarımıza hazırlanmış tuzaklar. Bunu belirterek paylaştığınız güzel yazılar için teşekkür ederim. Hayırlı geceler.

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
Baba sevgisini koru. O sevgiyi kesip atarsan, Tanrı da senin mutluluk ışığını söndürür. Hazreti Muhammed (s.a.v)

canım babam ve butun babaların babalar günü kütlü olsun...:)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Aslında hergün onların günü. Onları sevdiğimiz ve yanımızda hissettiğimiz her an onların günü. Babalar günü, sevgililer günü, anneler günü vs. sadece ekonomiyi hızlandırmak için insanlarımıza hazırlanmış tuzaklar. Bunu belirterek paylaştığınız güzel yazılar için teşekkür ederim. Hayırlı geceler.

Tabiki babalarımız bizim can damarımız onları senede bir değil her gün sevmeliyiz arayıp sormalıyız

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Toplumumuzda birçok insan babalarına önem vermiyor. Onları sevip, saymıyor. Onlara değer vermiyor. Onları üzdükçe üzüyor. Babalar günü geldiğinde “babama hangi hediyeyi alsam?” diye düşünüyor. Belki 365 günde bir gün adil değil ama kimi insan hediye almamak için bu günü bile babalarına çok görüyor.
Her gün akşama kadar çalışıp didinen, çocuklarına yetişmesi için türlü yollarla onlara okutmaya çalışan toplumuzda çok baba var. Onları düşünmeyip, onlardan ibret almayıp senenin bir gününde bile onları sevindirmek, mutlu etmek, neşelendirmek isteyip onlara bir hediye almaktan kaçınan insanlara sesleniyorum.
“Yazık size”. Yoksa siz Allah Resulü’nün 1“Yanında ana babası, ya da onlardan biri yaşlanıp da, gerekeni yaparak cennete giremeyenin burnu sürtünsün”2 ve “Allah’ın hoşnutluğu babanın hoşnutluğunda, öfkesi de babanın öfkesindedir” dediğini bilmiyor musunuz?
Şayet bilmiyorsanız artık biliyorsunuz ve babanıza iyi davranmalısınız. Eğer bilip de yapmıyorsanız veya bilip de hala babanıza kötü davranıyorsanız; işte sizlerin vay haline! Vesselam.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"Ana babasına iyilik yapana ne mutlu! Allah onun ömrünü artırsın!"
İbn Enes radıyallahu anh. TaberÃnÃ

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Baba ile ilgili hadisler

Baba ile ilgili hadisler

Allah ResÃlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"Allahın hoşnutluğu babanın hoşnutluğunda, öfkesi de babanın öfkesindedir."
İbn Amr radıyallahu anh. TirmiÃ.

Allah ResÃlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"Yanında ana babası, ya da onlardan biri yaşlanıp da, gerekeni yaparak cennete giremeyen kimsenin burnu sürtülsün!"
Ebà Hureyre radıyallahu anh. Müslim.

Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem, bir gün oturuyordu. Süt babası geldi. Ona hemen elbisesinin bir tarafını serdi. Süt babası onun üzerine oturdu. Sonra süt annesi geldi. Elbisesinin öbür tarafını da ona serdi. O da onun üzerine oturdu. Sonra süt kardeşi geldi. Peygamb
er sallallahu aleyhi ve sellem hemen ayağa kalktı, onu önüne oturttu.
İbn SÃib radıyallahu anh. Ebà DÃvud.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun :)

"14" yaş: Babama kulak asma! O, artık çağ dışı kaldı.
"21" yaş: Babam mı? Aman Tanrım! O, hiçbir şeyden anlamaz.

:D öyle deniliyor başta ama geç olmadan anlaşılıyor

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
ben kendi yaşımı göremedim :) ben yazıyım
Babam bazen beni hiç anlamıyor :D:D:D Ama sonunda haklı olan babam oluyor bunasıl oluyo :D

Violin

Kayıtlı Kullanıcı

Hz. Peygamberimizin sözlerinde 'Tanrı' kelimesini hiç duymadım.
Onca 99 güzel isim varken neden Tanrı?

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Biliyor musunuz?

Benim özel bir gününü kutlayacağım yaşayan bir babam olmadı

ben cocukken küççücükken vefaat etti.

yetim kaldım.

anca kuran okuyup gönderebiliyorum.

sarılacak bir baba yok :(

Bayram olur eline öpecek bir baBA YOK!

Refaakat(ebeveyn) meleğim teselli ediyordur belki ama onun sesini de ben duymuyom.

Violin

Kayıtlı Kullanıcı
Ne garip. Bazıları yazılan yazıları okurken duygulanır. Ama ben hiçbir şey hissetmiyorum. Bir babam var. Ama sadece var yani. Olmayan sevgisi.. Olmayan ilgisi..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
ben kendi yaşımı göremedim :) ben yazıyım
Babam bazen beni hiç anlamıyor :D:D:D Ama sonunda haklı olan babam oluyor bunasıl oluyo :D
+

E Ranacım tecrübe konuşuyor Anne Baba evladının kötülüğünü hiç bir zaman istemez çünki onların sevgisi karşılıksız su gibi duru istesin evlat için can verilir sen sen ol anne babanı her zaman dinle canım benim

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Babanı dinle... HAFİZE büyüğümüzün dediği gibi...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Biliyor musunuz?

Benim özel bir gününü kutlayacağım yaşayan bir babam olmadı

ben cocukken küççücükken vefaat etti.

yetim kaldım.

anca kuran okuyup gönderebiliyorum.

sarılacak bir baba yok :(

Bayram olur eline öpecek bir baBA YOK!

Refaakat(ebeveyn) meleğim teselli ediyordur belki ama onun sesini de ben duymuyom.

Ah Kaim içim burkuldu Bazen herkeze Anne babayla büyümek nasip olmuyor bende ondokuz yaşımdaydım babamı kaybettim otuz yedi sene oluyor ama babacığımın sevgisi içimde hiç sönmedi ne yapalım bizde onları dualarımızla yaşatıyoruz inşaallah sen evlatlarına babalık yaparsın babanın yattığı kadar Allah sizlere ömür versin Allaha emanet ol

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Ne garip. Bazıları yazılan yazıları okurken duygulanır. Ama ben hiçbir şey hissetmiyorum. Bir babam var. Ama sadece var yani. Olmayan sevgisi.. Olmayan ilgisi..

Violin sen genede evlatlık görevini yap sakın bedduasını alma Rabbim her şeyi bizden daha iyi bilir Selam ve Dua ile

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Peygamberimizin sözlerinde 'Tanrı' kelimesini hiç duymadım.
Onca 99 güzel isim varken neden Tanrı?

violin ben onu konu başındayken kopyalıyarak aldım kendim kasıtlı yapmadım tanrı kelimesinden bende hoşlanmam ,, ama öyle yazılmıştı bende bişey değiştirmedim..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt