Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

baba hakkı (1 Kullanıcı)

zeynommm

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşlerim sizin bilgilerinize ihtiyacım var bir baba düşünün eşini kaybetmiş ve hemen bi başkasıyla evlenmiş fakat yeni eşi çocukları istemiyo ve çocuklara hayatı zindan ediyo.çocuklar evden ayrılıyo baba eve dönmelerini istiyo fakat diğer yandan eşine karşı çocuklarını savunmuyo bu durumda baba hakkı ödenmez diye düşünerek eve dönüp o hayatımı çekmeliler yoksa yeni bi düzenmi kurmalılar yani baba babalığını tam olarak yapmıyosa yinede haklımıdır

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
zeynomm selamun aleyküm
yeni gördüm bu konuyu.bu durum karşısında yapılacak tek şey o çocuklar için rabbim hayırlısıyla bir an önce iyilere eş etsin diye dua etmek olur.eğer yaşları uygunsa tabiki.imkanlar dahilinde aslında yeni bi düzen kurulabilirmi bilemiyorum ama çok zor bir dönem bu.bende babamın evliliğine çok karşı çıkıp ayrılmayı düşünüyordum evden fakat maddi imkanlarım izin vermedi buna .ki şükürler olsunki yeni eş dünyalar tatlısı ve anlayışlı bi insan çıktı.rabbim yüzüme baktı.eğer anlaşamadığım biri olsaydı ki zaten anamın yerine bi başkasını düşünemiyoken bile,işim çok zordu.ama malesef hayatın acı gerçeği bu.ana başta olmayınca düzen bozuluyo.ama ana sağ olupta baba kayıp olsa anne neyapıp edip evlatlarını toparlıyo bırakmıyo yada kimseye muhtaç etmiyo.geneli böyle istisnalar hariç tabi.rabbim kimseyi zorda ve çaresiz bırakmasın inşallah.böyle bir ikilemde bırakmasın.çok zor.rabbim herkesin yardımcısı olsun inşallah.iyilerle karşılaştırsın.selametle kardeşim rabbimzie emanetsin

zeynommm

Kayıtlı Kullanıcı
zeynomm selamun aleyküm
yeni gördüm bu konuyu.bu durum karşısında yapılacak tek şey o çocuklar için rabbim hayırlısıyla bir an önce iyilere eş etsin diye dua etmek olur.eğer yaşları uygunsa tabiki.imkanlar dahilinde aslında yeni bi düzen kurulabilirmi bilemiyorum ama çok zor bir dönem bu.bende babamın evliliğine çok karşı çıkıp ayrılmayı düşünüyordum evden fakat maddi imkanlarım izin vermedi buna .ki şükürler olsunki yeni eş dünyalar tatlısı ve anlayışlı bi insan çıktı.rabbim yüzüme baktı.eğer anlaşamadığım biri olsaydı ki zaten anamın yerine bi başkasını düşünemiyoken bile,işim çok zordu.ama malesef hayatın acı gerçeği bu.ana başta olmayınca düzen bozuluyo.ama ana sağ olupta baba kayıp olsa anne neyapıp edip evlatlarını toparlıyo bırakmıyo yada kimseye muhtaç etmiyo.geneli böyle istisnalar hariç tabi.rabbim kimseyi zorda ve çaresiz bırakmasın inşallah.böyle bir ikilemde bırakmasın.çok zor.rabbim herkesin yardımcısı olsun inşallah.iyilerle karşılaştırsın.selametle kardeşim rabbimzie emanetsin

anladım ablacım ama üvey anne anlaşılması imkansız biri allah ıslah etsin ne diyelim

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
anladım ablacım ama üvey anne anlaşılması imkansız biri allah ıslah etsin ne diyelim

amin canım.sen sabrederek mükafatını alıcaksın inşallah ve rabbim seni hayırlısıyla feraha çıkartıcak inanıyorum.oda yaptığıyla kalıcak.bu dünyanın birde öbür tarafı var bakalım orda nasıl hesap vericek.kaldıki rabbim kimsenin yaptığını yanına kar bırakmıyo bu dünyada da gösteriyo emin ol.sen sabret canım inşallah.rabbim yar ve yardımcın olsun selametle

ruyet

Kayıtlı Kullanıcı
----------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt