Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Azrailin sevindiği ve üzüldüğü an (1 Kullanıcı)

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı
Cenab-ı Hak,Azrail Aleyhisselama;-"Ya Azrail!.Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldumu?diye sordu.O: -" Ya Rabbi herşey Sana malum...Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm.Oda bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı.Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı.Anasının ölümü emrolunmuştu,bebeğin annesinin

ruhunu alırken çok üzüldüm.Sonra o bebek bir tahta parçasınnı üzerinde karaya çıkarak kurtuldu ve öksüz kaldı, dedi. Bu sefer Hak Teala:"Sevinerek ruhunu aldığın bir kimse hatırlıyor musun?diye sual ettiğinde Azrail(Aleyhisselam) -Evet Ya Rab!Zalim bir hükümdar vardı.Halk ondan bizar kalmıştı.İşte o zalim sultanın ruhunu kabzederken de sevindim, dedi. Allah(celle celalühu):-"Kim olduğunu hatırlıyor musun,o zalim padişahın? Azrail Aleyhisselam:-"Hayır hatırlamıyorum Ya Rab!deyince Cenab-ı Hak şöyle buyurdu"Hani o anasının canını üzülerek aldığın bebek varya,işte odur o zalim padişah!...!

HÜKÜM ALLAHINDIR

alıntı

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Azrailin sevindiği ve üzüldüğü an

EMEGİNZE SAGLIK ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamu Aleikum vr,vb
Allah razi olsun kardesim paylasimin icin

tuncay147

Kayıtlı Kullanıcı

taşekkürler çok sağolB)

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

SAĞOL KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN GÜZELDİ

Siyah Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Azrailin sevindiği ve üzüldüğü an

Cenab-ı Hak,Azrail Aleyhisselama;-"Ya Azrail!.Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldumu?diye sordu.O: -" Ya Rabbi herşey Sana malum...Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm.Oda bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı.Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı.Anasının ölümü emrolunmuştu,bebeğin annesinin

ruhunu alırken çok üzüldüm.Sonra o bebek bir tahta parçasınnı üzerinde karaya çıkarak kurtuldu ve öksüz kaldı, dedi. Bu sefer Hak Teala:"Sevinerek ruhunu aldığın bir kimse hatırlıyor musun?diye sual ettiğinde Azrail(Aleyhisselam) -Evet Ya Rab!Zalim bir hükümdar vardı.Halk ondan bizar kalmıştı.İşte o zalim sultanın ruhunu kabzederken de sevindim, dedi. Allah(celle celalühu):-"Kim olduğunu hatırlıyor musun,o zalim padişahın? Azrail Aleyhisselam:-"Hayır hatırlamıyorum Ya Rab!deyince Cenab-ı Hak şöyle buyurdu"Hani o anasının canını üzülerek aldığın bebek varya,işte odur o zalim padişah!...!

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLERLER. ALLAH RAZI OLSUN

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
Azrailin sevindiği ve üzüldüğü an

Cenab-ı Hak,Azrail Aleyhisselama;-”Ya Azrail!.Bir kimsenin ruhunu alırken hiç üzüldüğün oldumu?diye sordu.O: -” Ya Rabbi herşey Sana malum…Yalnız bir kulunun ruhunu alırken çok üzüldüm.Oda bir gemi dalgalar arasında parçalanıp batmıştı.Fakat o gemide kundakta bir bebek vardı.Anasının ölümü emrolunmuştu,bebeğin annesinin

ruhunu alırken çok üzüldüm.Sonra o bebek bir tahta parçasınnı üzerinde karaya çıkarak kurtuldu ve öksüz kaldı, dedi. Bu sefer Hak Teala:”Sevinerek ruhunu aldığın bir kimse hatırlıyor musun?diye sual ettiğinde Azrail(Aleyhisselam) -Evet Ya Rab!Zalim bir hükümdar vardı.Halk ondan bizar kalmıştı.İşte o zalim sultanın ruhunu kabzederken de sevindim, dedi. Allah(celle celalühu):-”Kim olduğunu hatırlıyor musun,o zalim padişahın? Azrail Aleyhisselam:-”Hayır hatırlamıyorum Ya Rab!deyince Cenab-ı Hak şöyle buyurdu”Hani o anasının canını üzülerek aldığın bebek varya,işte odur o zalim padişah!…!

Medineli Genc

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten çok ilginç bir hadise.ALLAH Bu dünya hayatında nefsin ve şeytanın şerrinden cümlemizi muhafaza etsin.ALLAH (C.C) Rızası doğrultusunda bu dünya hayatında daimi yaşamayı ihsan etsin.(AMİN)

selenny

Kayıtlı Kullanıcı
Enteresan Bir Hadise şaşirdim Ama En Doğrusunu Yüce Rabbim Bilir Ellerine Sağlik A.e.o

gizemmsevgi

Kayıtlı Kullanıcı
ayyy çok tuaff ama güzel bi paylaşım azrailin can alırken üzülmediğini düşünürdüm neyse ellerinize sağlık..selametle..

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten çok ilginç bir hadise.ALLAH Bu dünya hayatında nefsin ve şeytanın şerrinden cümlemizi muhafaza etsin.ALLAH (C.C) Rızası doğrultusunda bu dünya hayatında daimi yaşamayı ihsan etsin.(AMİN)
DUANIZI ALLAH(CC)KABUL EYLESİN SAĞOLUN
A.E.O.

nlynl

Kayıtlı Kullanıcı
:G (mevlam neyler neylerse güzel eyler)allah razı olsun kardeş.

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
selamünaleyküm...Emin abi ALLAH c.c. razı olsun...
emeğinize sağlık...ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile..
selametle İNŞALLAH...

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
HER ŞEYİN EN DOĞRUSUNU HAKKIYLA BİLEN ALLAHa HAMDU SENALAR OLSUN...

emeğine sağlık kardeşim. ALLAH razı olsun..
ALLAHa emanet ol...
selam ve dua ile...

antika

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir kıssa ALLAH cc hepinizden razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt