Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Azrail ' den kaçiş yoktur...allah bizi o gelince hazir bulunanlardan eylesin (1 Kullanıcı)

k.cansu

Kayıtlı Kullanıcı
Dostlarından biri Hz.Süleyman'ın huzurundadır. Aynı huzurda oturanlardan başka birinin dikkatle kendisine baktığıtnafark eder...
Bakışların ısrarla sürdüğünü fark eder ve rahatsız olur. Peygamberin yanına sokulur ve sorar:
"Ey Nebi, Kim bu adam? Dakikalardır gözlerini benden ayırmıyor"
Hz. Süleyman işaret edilenyöne baktıktan sonra cevap verir:
"O Azraildir, şu anda insan kılığında..."
Cevap soru sahibinde şafağın atmasına neden olur... Azrail onlarca insanın arasında gözlerini dikmiş, dakikalardır sadece kendisini...
Adam, Hz. Süleyman'ın ellerine kapanır:
"Ey Nebi, Allah aşkına...Kurbanın olayım...Kaçır beni uzak bir yere gönder..."der.
Hz. Süleyman yalvarmaya tepkisiz kalamaz. Adam bir bulutun üzerine bindirilir, rüzgara da emredilir.
"Son süratle, bu bulutu Hindistan'a"
O an Kudüs'tedirler... Tabiat bütün unsurlarıyla emrine verilmiş, şanlı nebi Hz. Süleymanın buyruğuyla, adam göz açıp kapayana kadar Hindistana erdirilir. Korkusu geçer kendini emniyette sayar...
Sonra, nebi Hz. Azraile döner,
"Niçin dostumu korkuttun" der "Niçin gözlerini ondan ayırmadın?"
Azrailin hali tuhaftır, cevap verir ;
"Ey ruhunun Hindistan'da alınacağı yazılıydı. O yüzden baka kaldım"Nebi, bana bugün ruhu alınacakların listesi verilirken içinde onunda ismi vardı.. Ama onu burada Kudüs de görünce şaşırdım. Çünkü onun
Ne bir adım kısalır, ne bir adım uzar... Alemlerin Rabbinin dilediği an geldiğinde hayat biter
Akıllı olan "O AN" a hazır bulunandır.........

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzeldi kardeşim, Allah razı olsun
vakit saat dolunca kim kaçabilir ki ölümden..
nerde, ne zaman yazılıysa alnımızda bir şey sebep olur ve gerçekleşir o buluşma
Rabbim o an hazır olanlardan eylesin inşaallah :a03:
selametle..

sarmasik

Kayıtlı Kullanıcı
Akıllı olan "O AN" a hazır bulunandır.........

Çok güzeldi Rabbim razı olsun...

djcapkinov

Kayıtlı Kullanıcı
eline sağlık kardeş ço güzel olmuş

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt