Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Azim (Tek Kollu Şampiyon!) (1 Kullanıcı)

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı
Japon çocuğun tek hayali, çok ünlü bir karateci olmaktı. Fakat ailesi buna izin vermiyordu. Bir gün talihsiz bir kaza sonucu sol kolunu kaybetti. Ailesi çocuğun moralinin çok kötü olduğunu görünce çocuğun karate öğrenmesine izin verdi ve ona bir karate hocası tuttu.

Hoca ilk dersinde çocuğa karşısındakini sağ koluyla tutup üstünden savurmayı gösterdi. Hatta ikinci, üçüncü ve sonraki bütün derslerde hap aynı hareketi yapıyorlardı. Çocuk bir gün hocasına “Hocam ben çok sıkıldım, artık başka harekete geçsek” dedi.

Hoca ise bunu kabul etmeyerek dünyada bu işi en hızlı yapan kişi olmadıkça başka hareketlere geçemeyeceklerini söyledi. Çocuk o kadar hızlanmıştı ki, hocasını bile göz açıp kapayana kadar yerden yere vuruyordu.

Bir gün hoca elinde bir kağıtla geldi. Kağıtta gençler karate şampiyonasına katılabileceği yazıyordu. Çocuk çok şaşırdı. Ertesi gün salonda ilk rakibinin karşısına çıkacakken heyecanla hocasına sordu: “Hocam bu iş nasıl olur? Ben sadece tek bir hareket biliyorum, kesin kaybederim.”

Hoca ise “Sen sadece hareketi yap!” cevabını verdi . Çocuk ringe çıktı, hareketi ile rakibini eledi. Hatta tek hareketle finale kadar çıktı. Finalde karşısında kendisinin iki katı birisi vardı. Önce çok korktu ama yine bildiği hareketi yaptı ve rakibini eledi, şampiyon oldu. Sevinçle hocasına koştu ve sordu:

HOCAM NASIL OLUR TEK HAREKET BİLİYORUM ,TEK KOLUM VAR VE ŞAMPİYON OLDUM???”

Hocası çocuğa dedi ki:
“Senin yaptığın hareket karatedeki en zor hareketlerden biridir. Ve BİR TEK SAVUNMASI VARDIR; O DA RAKİBİN SOL KOLUNU TUTMAK!...”

Alıntı

Gülüşü Yaralı

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com
Hayatınızda bir şeyler mi eksik ???

Hayatınızda bir şeyler mi eksik ???

Hayatınızda
bir şeyler mi eksik ???

Bu çok güzel bir azim hikayesi... Eğer hayatınızda birşeyler eksikse, bu eksiği nasıl tamamlarsınız bu yazıdan öğreneceksiniz...

Japon çocuğun tek hayali çok ünlü bir karateci olmaktı. Fakat ailesi buna izin vermezdi. Bir gün talihsiz bir kaza sonucu çocuk sol kolunu kaybetti. Ailesi çocuğun moralinin çok kötü olduğunu görünce ona bir karate hocası tuttu. Hoca ilk dersinde çocuğa karsısındakini sağ koluyla tutup üstünden savurmayı gösterdi. Hatta ikinci, üçüncü ve sonraki bütün derslerde hep aynı hareketi yapıyorlardı.

Çocuk bir gün hocasına "hocam ben çok sıkıldım, artık başka hareketlere geçsek" dedi.

Hoca ise bunu kabul etmeyerek dünyada bu işi en hızlı yapan kişi olmadıkça bitirmeyeceğini söyledi.

Çocuk o kadar hızlanmıştı ki, hocasını bile göz açıp kapayıncaya kadar yerden yere vuruyordu.

Bir gün hoca elinde bir kağıtla geldi kağıtta çocuğun gençler karate şampiyonasına katılabileceği yazıyordu.

Çocuk çok şaşırdı. Ertesi gün salonda ilk rakibinin karşısına çıkacakken heyecanla hocasına sordu, "hocam bu iş nasıl olur? Ben sadece tek hareket biliyorum kesin kaybederim".

Hocası ise "sen sadece hareketi yap" cevabını verdi.

Çocuk ringe çıktı ve hareketiyle rakibini eledi. Hatta tek hareketle finale kadar çıktı.
Finalde karşısında kendisinin iki katı birisi vardı. Önce çok korktu ama gene bildiği hareketi yaparak son rakibini de yendi ve şampiyon oldu.

Sevinçle hocasının yanına koştu ve sordu "hocam nasıl olur, anlamıyorum, sadece bir hareket biliyorum, tek kolluyum ve şampiyon oldum".

Hocası çocuğa baktı ve dedi ki,

"senin yaptığın hareket karatedeki en zor hareketlerden biridir. ..
Ve bir tek savunması vardır o da, rakibin sol kolunu tutmak".

.

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum kardeşim
süper
çok çok güzel
çok anlam var
gerçekten
allaha emanet ol
cok mutlu kal

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı