Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

------AYYAŞIN SONU------ (1 Kullanıcı)

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı
B)B)B).....
HERKESİN BİRBİRİNİ TANIDIĞI KÜÇÜK BİR KASABADA,BİR AYYAŞ YAŞIYORDU.BÜTÜN GÜNÜNÜ,GECELERİNİN ÇOĞUNU KASABANIN MEYHANESİNDE GEÇİRİYORDU.EVİNİ,İŞİNİ,ÇOLUK ÇOCUĞUNU ÇOKTAN UNUTMUŞTU.BU YÜZDEN HERKES KENDİSİNE ANTİPATİ DUYUYORDU.KİMSE KENDİSİYLE NE DOĞRU DÜRÜST KONUŞUYOR,NE DE SELAM ALIP VERİYORDU.BU HALDEYKEN GÜNÜN BİRİNDE VAKTİ SAATİ DOLDU VE ÖLDÜ.KENDİSİNE YAŞARKEN DUYULAN HOŞNUTSUZLUK ÖLÜMÜNDEN SONRA BİLE SÜRDÜ.O KADAR Kİ, NAMAZINI KILACAK KİMSE ÇIKMADI.CENAZESİ ORTADA KALDI.ADAMIN KARISI KOCASININ ÖLSÜNÜ BİR KÜFEYE KOYUP SIRTINA YÜKLENDİ VE GÖMMESİ İÇİN O ÇEVREDE YAŞAYAN VE İYİLİK SEVERLİĞİ İLE TANINAN BİR ÇOBANA GÖTÜRDÜ.ÇOBAN BİR ÇUKUR AÇIP ADAMI GÖMDÜ.
_ADAMIN ARDINDAN HERKES "CEHENNEMİ BOYLAMIŞTIR" DİYE DÜŞÜNÜYORDU.ARADAN BİR MÜDDET GEÇTİ.KASABANIN İLERİ GELENLERİNDEN BİRİ RÜYASINDA AYYAŞ ADAMI CENNETTE GÖRDÜ.ADAM: "CANIM RÜYADIR,RÜYADA HERŞEY GÖRÜLÜR" DİYE GEÇİŞTİRDİ.AMA HER GECE AYNI RÜYA TEKRARLANIYORDU.HEMEN İMAMA GİDİP DURUMU AÇTI.İMAM DA AYNI RÜYAYI EPEYDİR KENDİSİNİN DE GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ.BUNUN ÜZERİNE AKILLARINA BU ADAMI GÖMEN ÇOBANA GİDİP O AYYAŞI NASIL GÖMDÜĞÜNÜ, ARKASINDAN NE SÖYLEDİĞİNİ SORMAK GELDİ. BİRLİKTE ÇOBANA GİTTİLER. SELAM SABAHTAN SONRA HEMEN KONUYA GİRDİLER:
_BİR SÜRE ÖNCE DEFNETMEN İÇİN KARISI TARAFINDAN SANA BİR CENAZE GETİRİLDİ.SEN ONU NASIL GÖMDÜN?GÖMERKEN NE SÖYLEDİN?
_ÇOBAN:MERAKINIZI ANLAMIYORUM. BİLİYORSUNUZ BEN CAHİL BİRİYİM. BİR ÇUKUR AÇTIM, ADAMI KOYUP ÜSTÜNÜ KAPATIVERDİM.
_PEKİ BU SIRADA HİÇ BİRŞEY SÖYLEMEDİN Mİ?BİR DUA FİLAN?
_ÇOBAN: BEN PEK DUA BİLMEM. YALNIZ ŞUNU SÖYLEDİM:
"RABBİM, ŞİMDİYE KADAR SEN BANA BİRÇOK MİSAFİR GÖNDERDİN.ALLAH MİSAFİRİYİZ DİYE BANA GELENİ SENİN RIZAN İÇİN AĞIRLAMAYA MEMNUN ETMEYE ÇALIŞTIM.KIRK YILDA BİR, BİR MİSAFİR DE BEN SANA GÖNDERİYORUM. SEN ONU ŞANINA UYGUN BİR ŞEKİLDE AĞIRLA.....B)

RABBİM HEPİMİZİN SONUNU HAYIR ETSİN İNŞAALLAH.SELAMETLE....B)B)B)
ALINTIDIR.

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ----AYYAŞIN SONU----

RE: ----AYYAŞIN SONU----

B)B)B)B)....

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün aleyküm güzel kardeşim, çok güzel bir paylaşımdı. Emeğine, yüreğine sağlık..Ders alınacak ibretlik bir paylaşım.. Rabbimiz c.c nasiplenmemizi nasip eylesin, sonumuzu da hayır etsin inşallah..Amin güzel duanıza kardeşim..Rabbimize emanet olun inşallah..Selam ve dua ile..B)B)

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm Selam Değerli Kardeşim.bende Duaniza Amin Diyorum.teşekkür Ederim Yorumunuz Için Renk Kattiniz.selametle....B)

Ahmet&Gizem

Kayıtlı Kullanıcı
KİMİN NE İLE KARŞILANACAĞINI ALLAH(c.c.) bilir.emeğine sağlık kardeşim

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.paylaşım için allah razı olsun.

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam.teşekkür Ederim.Rab'bim C.c Hepimizden Razi Olsun Inşaallah....B)

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleyküm verahmetullahi vberekatuhu..
RABBİM HEPİMİZİN SONUNU HAYIR ETSİN..AKIBETİMİZİ HEYIR ETSİN inşallah..Paylaşımınız için Rabbim razı olsun..:G

BENDE Bİ KISSA PAYLAŞAYIM İNŞALLAH..

BİR ADAM VARMIŞ SÜREKLİ İÇERMİŞ..
Bİ GÜN YOLDA GİDERKEN,YERDE TOZLANMIŞ BİR KAĞIT BULMUŞ..ÜSTÜNDEKİ TOZLARI TEMİZLEMİŞ..
KAĞITTA ;"BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM"YAZIYORMUŞ..EVİNE GÖTÜRMÜŞ VE MİS KOKULARI SÜRÜP,DUVARINA ASMIŞ..
BU ADAMDA BİRGÜN ÖLMÜŞ..
VE O ADAMI DA RÜYASINDA GÜZELLİKLER İÇİNDE GÖRENLER OLMUŞ VE Bİ ALİME SORMUŞLAR....ALİM DE "O ADAM SARHOŞ TA OLSA,ALLAH CC KELAMINA SAYGI VE HÜRMET GÖSTERMİŞ,ONU YÜCELTMİŞ..ALLAH CC DA ONU AFFETMİŞTİR" DEMİŞ..
SELAM VE DUALARIMLA..

Sefine-i Hayat

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleyküm verahmetullahi vberekatuhu..
RABBİM HEPİMİZİN SONUNU HAYIR ETSİN..AKIBETİMİZİ HEYIR ETSİN inşallah..Paylaşımınız için Rabbim razı olsun..:G

BENDE Bİ KISSA PAYLAŞAYIM İNŞALLAH..

BİR ADAM VARMIŞ SÜREKLİ İÇERMİŞ..
Bİ GÜN YOLDA GİDERKEN,YERDE TOZLANMIŞ BİR KAĞIT BULMUŞ..ÜSTÜNDEKİ TOZLARI TEMİZLEMİŞ..
KAĞITTA ;"BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM"YAZIYORMUŞ..EVİNE GÖTÜRMÜŞ VE MİS KOKULARI SÜRÜP,DUVARINA ASMIŞ..
BU ADAMDA BİRGÜN ÖLMÜŞ..
VE O ADAMI DA RÜYASINDA GÜZELLİKLER İÇİNDE GÖRENLER OLMUŞ VE Bİ ALİME SORMUŞLAR....ALİM DE "O ADAM SARHOŞ TA OLSA,ALLAH CC KELAMINA SAYGI VE HÜRMET GÖSTERMİŞ,ONU YÜCELTMİŞ..ALLAH CC DA ONU AFFETMİŞTİR" DEMİŞ..
SELAM VE DUALARIMLA..

VE ALEYKÜM SELAM.AMİN DİYORUM GÜZEL DUANIZA.EKLEMİŞ OLDUĞUNUZ KISSA İÇİN AYRICA TEŞEKKÜRLER.ALLAH C.C SİZDEN DE RAZI OLSUN.SELAM VE DUA İLE....B)

Sevgi Gülü

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim sendende razı olsun mükemmel bir paylaşım kimin cennete kimin ALLAH korusun cehenneme gideceğini RABBİM bilir çok etkilendim.çobanın duasıyla kurtuluşa ermiş bizlerde birbirimize dua edelimde inşallah bizlerde kurtuluşa erenllerden olalım ALLAHA emanet olun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt