Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ayva tatlısı (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
malzemeler
beş ayva
10 yemek kaşığı şeker
yarım su bardağı su
yarım bardak dövülmüş ceviz

yapılışı
--ayvaları ikiye bölüyoruz kabuklarını ve çekirdek kısmını temizliyoruz. çekirdeklerini ayırıyoruz atmıyoruz

--tencereye sıralıyoruz her birinin üstüne bir yemek kaşığı şeker koyuyoruz

--suyu da üstlerine döküyoruz çekirdekleri de suya atıyoruz

--önce ocağın altını açıyoruz su kaynayınca kısıyoruz ocağınıza bağlı olarak 1-2 saat çok kısık ateşte pişiriyoruz.

ben iki saatte pişirdim en küçük ocakta son derece kıstım. ve gıda boyasına gerek kalmadan kırmızı oldu ayvalar. (çekirdekelrin yardımıyla) suyu marmelat kıvamında olunca kapatıyorz. altlarını yakmadan. soğuduktan sonra ceviz serpip servis yapıyoruz.

uzeyr

Kayıtlı Kullanıcı
malzemeler
beş ayva
10 yemek kaşığı şeker
yarım su bardağı su
yarım bardak dövülmüş ceviz

yapılışı
--ayvaları ikiye bölüyoruz kabuklarını ve çekirdek kısmını temizliyoruz. çekirdeklerini ayırıyoruz atmıyoruz

--tencereye sıralıyoruz her birinin üstüne bir yemek kaşığı şeker koyuyoruz

--suyu da üstlerine döküyoruz çekirdekleri de suya atıyoruz

--önce ocağın altını açıyoruz su kaynayınca kısıyoruz ocağınıza bağlı olarak 1-2 saat çok kısık ateşte pişiriyoruz.

ben iki saatte pişirdim en küçük ocakta son derece kıstım. ve gıda boyasına gerek kalmadan kırmızı oldu ayvalar. (çekirdekelrin yardımıyla) suyu marmelat kıvamında olunca kapatıyorz. altlarını yakmadan. soğuduktan sonra ceviz serpip servis yapıyoruz.

güzelll bir tatlı olduğu kesin yapılışını okurken bile canım cektii :a35:
elinize emeğinize sağlık kardeşim tşk.ler..
selametle kalın..
selam ve dua ile..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
güzelll bir tatlı olduğu kesin yapılışını okurken bile canım cektii :a35:
elinize emeğinize sağlık kardeşim tşk.ler..
selametle kalın..
selam ve dua ile..
bugün ilk defa denedim çok tatlı olmuyor biraz mayhoş tadı var. resmini çekip koymak istedim ama tereddütte kaldım. ve çok da kolaymış yapılışı.

Allah sizden razı olsun kardeşim. bişey değil. bilmeyen için zor gerçekten mutfak işleri yardımcı olmak istiyorum Allah rızası için.

hayırlı akşamlar.

uzeyr

Kayıtlı Kullanıcı
bugün ilk defa denedim çok tatlı olmuyor biraz mayhoş tadı var. resmini çekip koymak istedim ama tereddütte kaldım. ve çok da kolaymış yapılışı.

Allah sizden razı olsun kardeşim. bişey değil. bilmeyen için zor gerçekten mutfak işleri yardımcı olmak istiyorum Allah rızası için.

hayırlı akşamlar.

Allahcc cümlemizden razı olsun kardeşim bende yemek yapmayı cok severim meraklıyımdırda annem yemek yaparken öğrenmeye çalışırım herzaman..
belli mi olur iş başa düştüğü zaman yemeği ben yaparım hayat müşterek nede olsa..güzel tariflerinizi bekliyoruz kardeşimm.
selametle kalın
Hayırlı geceler..

NURCAN GURBET

Kayıtlı Kullanıcı
keşke görüntüsüde olsaydı yaw............*********************

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allahcc cümlemizden razı olsun kardeşim bende yemek yapmayı cok severim meraklıyımdırda annem yemek yaparken öğrenmeye çalışırım herzaman..
belli mi olur iş başa düştüğü zaman yemeği ben yaparım hayat müşterek nede olsa..güzel tariflerinizi bekliyoruz kardeşimm.
selametle kalın
Hayırlı geceler..
ben yeni şeyler öğrenmeyi çok severim severek yemek yaparım. haklısınız hayat müşterek tabi içten gelen bişey özellikle denediklerimi ve beğendiklerimi paylaşıyorum mutlaka. sağolasın kardeşim hayırlı akşamlar.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
keşke görüntüsüde olsaydı yaw............*********************
nurcan kardeşim çekip koyucaktım ama canımız çekiyor diyorlar kıyamıyorum. resim olunca daha iyi anlıyor insan tarifi merak edenler netten baksın şimdilik. hayırlı akşamlar.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt