Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ayın iktibası (1 Kullanıcı)

EL-CAMİ

Kayıtlı Kullanıcı
AYIN İKTİBASI

Ey hayatından bihaber kişi!

Dünyada en güzel şey, Allah’a yalvarmak ve O’nun sana seslenişinin hazzına ermektir.

Sen bu hazza ermeden dünyadan nasıl göçüyorsun!Gece uykuda canlı bir cesetsin.Eğer ayık kalabilirsen, Allah’tan yardım iste ve şöyle de:

─ Ey Allah’ın melekleri! Ey Rabbimin elçileri! Ben, arif kişilerin seher vakitlerinde muvaffak oldukları Allah’a niyaz hazzından ve ihlas sırrında mahrum oldum.

Eğer bağış istersen, fakirliğini ortaya koy. Nehrin içinde susuzluktan kavruluyorsun. O’nunla beraber olduğun halde, O’na kavuşmak istiyorsun. Sen kendi kıymetini bilmiyorsun. Şayet kıymetini bilseydi, kendini Allah’ın azabına hedef yapmazdın.

İbadet bakımından zayıf düştüğün zaman, ibadetini ağlamakla, boyun eğerek Allah’a yalvarmakla onar.

Gündüzünü boş şeylerle geçiren kimse, gece de Allah’tan uzaklaşır.Dünyalık serveti gitti diye üzülen insanın durumu, sokmak için kendisine gelen yılan zarar vermeden geçip gittiği ve Allah kendisini onun fenalığından kurtardığı için üzülen kimseye benzer.

SEMERKANd DERGİSİ

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim güzel bir paylaşım emeğine sağlık rabbim bizleri ibadetlerimizden ayırmasın inşaallah

KalemdarSilahşör

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim güzel bir paylaşım emeğine sağlık rabbim bizleri ibadetlerimizden ayırmasın inşaallah

Ayşegül00

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğinize sağlık çok güzeidi gerçekten....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt