Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ayakları yıkamak hakkında gelen (hadîsler) babı (1 Kullanıcı)

Islamasigi

Yasaklı Kullanıcı
456) "... Ebû Hayye (56) (Radtyallâhü anh )'den rivayet edildiğine göre
Şöyle söylemiştir:
Ben, Ali (Radıyallâhü anh)'ı abdest alıp ayaklarını topukları (aşık kemikleri) ile beraber yıkarken ve (abdestini tamamladıktan) sonra:
«Ben, Peygamberimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)'in abdestini size göstermek istedim.» derken gördüm."

457) "... El-Mikdâm bin Madîkerib (Radıyallâhü anh)'den : Şöyle söylemiştir: Resûlullah (Sallallahü Aleyhi ve SeUem) abdest aldı ve (abdest alırken) ayaklarını üçer defa yıkadı."

458) "... Er-Rübeyyî (Bint-i Muavviz) (Radtyallâhü
Şöyle söylemiştir: İbn-i Abbâs (Radıyallâhü anhümâ), bana gelerek şu hadîsi (mi) sordu: Er-Rubeyyî, Resûlullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) abdest alırken ayaklarını (üçer defa) yıkadığını anlatan (390 noluî hadîsini kasteder. (Hadis îbn-i Abbâs'a anlatıldıktan) sonra İbn-i Abbâs:
Gerçekten herkes (ayaklan) yıkamaktan başka bir şeye 1 = mes hetmeye) rıza göstermez. HaJ böyle iken. ben Ki ta bu İlahla yalnız (ayakları) meshetmeyi buluyorum, dedi."

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt