Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ates Dünyadan Gidiyor (1 Kullanıcı)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
Ates Dünyadan Gidiyor

Abbasi'lerin ünlü halifesi Harun Reşid zamanında yaşamış olan Behlül Dana (VIII. yüzyıl) dönemin evliyasındandı. Zaman zaman aklından zoru olan kimselere has tavırlar takınır, herkes de bundan dolayı kendisini deli sanırdı. Ama bunu maksatlı yapardı. Behlül daima Harun Rediş'in yakınında bulunur, çeşitli sebepler hasıl ederek onu uyarırdı. Bir gün Behlül, üstü başı toz toprak içinde uzun bir yolculukan gelmiş olmanın belirtileri ile Harun Reşid'in huzuruna çıktı. Harun Reşid sordu:

- Be ne hal Behlül, nereden geliyorsun?

- Cehennemden geliyorum ey hükümdar.

- Ne işin vardı cehennemde?

- Ateş lazım oldu da ateş almaya gittim.

- Peki, getirdin mi bari?

- Hayır efendim getiremedim. Cehennemin bekçileriyle görüştüm, onlar "Sanıldığı gibi burada ateş bulunmaz, ateşi herkes dünyadan kendisi getirir" dediler.

fidan

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Ates Dünyadan Gidiyor

ÇOK DOĞRU ASLINDA HERKES BURDAN GÖTÜRÜYOR YANACAĞI ATEŞİ

KARDEŞİM ÇOK SAĞOL ELİNE SAĞLIK HERZAMANKİ GİBİ ÇOK GÜZEL VE ÇOKANLAMLI ALLAH RAZI OLSUN

BUGÜN PEK BURDA GÖREMEDİM SENİ KARDEŞİM SENDE YOĞUN BİR CUMA GÜNÜMÜ GEÇİRDİN BENİM GİBİ

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

Hayır efendim getiremedim. Cehennemin bekçileriyle görüştüm, onlar "Sanıldığı gibi burada ateş bulunmaz, ateşi herkes dünyadan kendisi getirir" dediler.
BU SÖZ ÇOK GÜZEL HER ŞEYİ ANLATIYOR.EMEK VERMİŞSİNİZ ALLAH RAZI OLSUN

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

SelamunAleyküm
Ders alınacak bir mevzuya değinmişsin.
Allah razı olsun.İnşaAllah herkes dersini alır...B)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm kardeşim.evet çok güzel bir paylaşım..cehennemim ateşini biz insanlar yaptığımız günahlarla yakacağız..rabbim günahlarımızı affeylesin..Allah razı olsun kardeşim.selametle..

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

cehennemin yakıtı hiç bir zaman bitmez biz insanlar oldukça Allah muhafaza etsin bizi
bildiğimiz bu zincir yokmu onun enküçük tanesi bu dünayya gelseydi dünya helak olurdu. Allah sizi ve bizi cennetine nail kılsın inş.

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

AMAN YARABBIM SEN BIZI KORU!!
KARDES ALLAH´A EMANET OL:(

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

amin inş çok müthiş şeyler bunlar Allah muhafaza ZAKKUM çiçeğinin bir damlası bu dunyaya gelseydı yemekler yenmez hale gelırdı 40 sene kimse yemek yıyemezdı Allah sizi ve bizi korusun inş.

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

işimiz çok zor imtihanımız çok zor Allah en rahat sekılde işimizi imtihanımızı kolaylaştırır.

imam hatipli

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim gerçektende cehennemin ateşi insanların sadece insanların bu dünyada yapıp ettikleridir amellerin salahiyetini düşünen insan hem dünyada hemde ukbada cenneti yaşar RABBİM BİZLERE BÜTÜN BUNLARI İDRAK EDEBİLMEYİ NASİP ETSİN...selam ve dua ile...ALAHA EMANET OLUNB)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. kardeşlerim allah razı olsun temennileriniz için ;Evet bugun baya yogunum bilen kardeşlerim ama bilmeyenlerde var Ben Muhasebeciyim. Mali Müşavir Yardımcısıyım. Geçici Vergi zamanı son günleri 20 de de KDV beyannamesi var bunun için yogun bi tempodayım bugun sadece manen yanınızdayım yazılarım az Hakkınızı Helal edin... Sevgili Kardeşlerim s.a.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt