Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

aşkmı ? mantıkmı ? (1 Kullanıcı)

hilal76

Kayıtlı Kullanıcı
selam ben gerçekten çok merak ediyorum bir insan evlenmeyi düşündüğü zaman
aşk evliliğimi yoksa mantık evliliğimi yapmalı hangisinde daha mutlu olur ?

bir insan düşünün hiç sevmiyorsunuz amma güven veriyor

diğerini çok beğeniyorsunuz amma geleceği pek parlak değil

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: aşkmı ? mantıkmı ?

hilal76 yazdı:
selam ben gerçekten çok merak ediyorum bir insan evlenmeyi düşündüğü zaman
aşk evliliğimi yoksa mantık evliliğimi yapmalı hangisinde daha mutlu olur ?

bir insan düşünün hiç sevmiyorsunuz amma güven veriyor

diğerini çok beğeniyorsunuz amma geleceği pek parlak değil
BENCE AŞK EVLİLİĞİ AMA BAŞLIK AŞK OLDUĞU İÇİN ...AŞK GEÇİCİ SEVGİ KALICIDIR. O NEDENLE SEVEREK EVLENMEK BANA GÖRE DAHA MAKBUL ...RABBİM HERKESİN KARŞISINA KENDİSİNİ ÖMÜR BOYU SEVECEK,SAYACAK,DEĞER KIYMET VERECEK HAYIRLI BİR EŞ ÇIKARSIN İNŞAALLAH.. HAYIRLI BAYRAMLAR ...

hilal76

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH razı olsun bende aşkın mantık dışı büyülü birşey olduğunu düşünüyorum geçici birşey amma hiç hoşlanmadığım biriylede evlenmem herşeyin hayırlısı. Her ne olursa olsun arada saygı olmalı

hasann

Kayıtlı Kullanıcı

aminnnnnnnnn:D
kendim için bişe istiyosam ne olim allahım anneme güsel hayırlı gelkin nasip et:D
ya bence sevgi olmalı tabı en önemlisii gerisi zatengelirr severek,saygılı bir şekilde tabe olması hayırlıdır. selametle kalınB)

marziye

Kayıtlı Kullanıcı

s.a!illaki sevgi olmalı ama bazı hususlarda güven vermiyosa mantıklı olmak gerek.
herşeyden önce içinde Allah korkusu olmalı bir insanın ki beraberinde saygıda gelebilsin.Allah herkese ; hakkında hayırlı gördüğünü gönlüne versin!gönlümüze razı gördüğünüde hakkımızda hayırlı eylesin.amin...

zarife_76

Kayıtlı Kullanıcı

TABIKI ILK ONCE ASK EVLILIGI OLMALI
INSAN SEVMEDIGI BIRIYLE BIR OMUR GECIREBILIRMI?

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM,

YARADILANI YARADANDAN ÖTÜRÜ SEVMEK VARYA;İŞTE O SEVGİ İLE,ALLAH(CC) RIZASI İÇİN EVLİLİK YAPMAK İSTERİM,ŞU ZAMANLARDA AŞK DENİLEN OLGUYA BAKMAM,DÜŞÜNCEM RABBİMİN RIZASIDIR,VE O DÜŞÜNCEDİR BANA GÖRE DOĞRU OLAN.

SELAM VE DUA İLE

ilknur bilici

Kayıtlı Kullanıcı
RE: askmi? mantikmi?

ask aslinda dogru bir kelime degil cunku bir zaman sonra ruzgar gibi gelip geciyor
bu yuzden mantik ta aramaliyiz cogu seyi bunun yani sira saygi da olmali diye
dusunuyorum cunku sayginin olmadigi biryerde ASK TA olmaz SEVGIDE...

green

Kayıtlı Kullanıcı

Ben, gönlünde Allah aşkı olan birisiyle evlenmek isterim. O zaman mutlu olacağıma inanıyorum. Allah hayırlısını nasip etsin cümlesine.

ciks83

Kayıtlı Kullanıcı
RE: askmı evlılıkmı

RE: askmı evlılıkmı

aşk ve sevgi bunlar geçicıdır önemli olan şefketdır.şefket karsılıksız sevmekdır.anne sevgısı gıbı ne yaparsan yap hep sever allah sevketlı ve saygılı bırı ıle karsılasmayı nasıp etsın en onemlısı allah korkusu olan bırı....

wwwweminew

Kayıtlı Kullanıcı

ben evliyim bana göre ikiside lazım yani hem aşk hemde mantık

hatice_68

Kayıtlı Kullanıcı

Ask ve Mantik bir yere kadardir, evlilikte en cok onem verdigim sevgi, saygi ve guvendir.Bunlar oldugu surece evlilik saglam ve omur boyu olur. Cunku temelde yatan ask ve mantik sevgiye, saygiya ve en onemlisi guvene birakacaktir.

muaz00

Kayıtlı Kullanıcı
RE: aşkmı mantıkmı?

RE: aşkmı mantıkmı?

s.a hepinize hayırlı cumalar. bence ALLAH ın bize vermiş olduğu bu iki güzel kabiliyeti birbirinden ayırmak mümkün degil.ikiside olmazsa olmazdır.
bence bu konuda büyük laf konuşmamak lazım. yok böyle olsun olmazsa olmaz gibisinden.tedbirli davranmak ve hayırlısını istemek lazım diye düşünüyorum.
ALLAH A EMANET OLUN

nursema19

Kayıtlı Kullanıcı

aşkın ilk soluğu mantığın son soluğudur arkadaşlar:p:po yüzden mantık evliliği yapmakta yarar var.ama şuda var aşık olup evlenen bir çok tanıdığım var gayet mutlu.bu bence kişilerin birbirine karşı olan karşılıklı saygı sı ve hoşgörüsüdür.ama genede en makbulu görücü usulü evliliktir bu benim düşüncem kimse alınmasın arkadaşlar

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı

s.a!illaki sevgi olmalı ama bazı hususlarda güven vermiyosa mantıklı olmak gerek.
herşeyden önce içinde Allah korkusu olmalı bir insanın ki beraberinde saygıda gelebilsin.Allah herkese ; hakkında hayırlı gördüğünü gönlüne versin!gönlümüze razı gördüğünüde hakkımızda hayırlı eylesin.amin...
aminnn.....

yazan marziye kardeşime katılıyorum.sırf birine duyduğunuz güven yüzünden evlenemezsiniz ya da sürekli şüphe içerisinde kalacağınız sizi ne zaman üzeceğini dahi kestiremeyeceğiniz birine güvenip evlenemezsiniz hem mantıktan hem sevgiden yana bişeyler olmalı..

RABBİM!BİR İNSANI KOY KALBİME AMA O SENİNDE SEVDİĞİN OLSUN VE BENİ ÖYLE BİR İNSANA SEVDİR Kİ; O İNSANIN KALBİNDE SEN OLASIN Kİ; BEN ONUN KALBİNDE HEP SENİNLE OLAYIM.

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

arkadaşlar bence ikisinide dengelemeli insan.ve bence önce insan ne istediğini bilmeli ondan sonra sevmeli.şuna inanıyorumki içinde allah korkusu ve sevgisi olan bir insanın hayatı hep güzel olur.evleneceğiniz insanda bence bu özelliğe öncelik vermelisiniz.rabbim hepimize sevdiği insanlardan birer tane nasip etsin.(ben kendim için demiyorum haaa sizin için yani yoksa ben istemem deeeeerrrmişim:D:D:D)

neslihantuncel

Kayıtlı Kullanıcı

BENCE AŞK EVLİLİĞİ.ÇÜNKÜ SEVMEDİĞİN BİRİYLE BİR ÖMÜR NASIL GEÇER Kİ.KAŞILIKLI ANLAYIŞ SEVGİ,SAYGI HERŞEYDEN ÖNCE AMA İNSAN ZATEN SEVDİĞİ KİŞİYİ ÜZMEK İSTEMEZ ANLAYIŞLI OLUR.

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Soru"nun İçindeki Cevap

RE: Soru"nun İçindeki Cevap

Çağ Açıp, Çağ Kapatan; Şehr-i İSTANBUL"u Türk-İSLAM Alemine Hediye Eden, Cenab-ı ALLAH"ın
Üzerimize Germiş Olduğu Gökkubbeden Sonra En Büyük Kubbeleri İnşa Etmiş Olan Mimar Sinanları
Sinesinden Çıkartmış Bir Milletin Torunları Olarak, Nefs"i Duygu ve Düşüncelerimizin Prangalarını Kırmamız Gerekliliğini Düşünüyorum.
Öyle"ki...

ALLAH RASÜL AŞKIYLA, YANDIM YANDIM KÜL OLDUM
ÖYLE ZAYIFLADIM"Kİ, SONUNDA HERKÜL OLDUM.
N.F.Kısakürek.
İşte Bu Anlayıştır"ki, Aşk ve Mantık Bilmecesini Çözer.

Selam ve Dua İle...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

bak kardeşim baki evlilik istiyorsan bunun ne aşkı nede mantık evliliği olması doğru dur. peygamber efendimizin de bildirdiği gibi görücü usulü evlilik dunyafdaki ebedi evliliktir... benim bir dostum var bir kaç yıl birbirlerini sevmiş beyenmişlerdi evlenmeyi düşünüyorlardı.. nasıl olcak bu dedim mantık evliliği olacak dedi ben ne anladım bu işten o zaman ki dedim niye dedi en fazla 10 yıl ya sonrası Allah kerim dedi işte olmadı allah kerim evet ama senin isteğin istek değil dedim çünkü sen sevmişsin o sevmiş birbirinizi ççok iyi tanıyorsunuz evlendikten sonra çoçuklarınızla paylaşacağınız sevginiz kalmadı bunun adınıda mantık evliliğimi koydunuz daha ne kadar çok evlilik türleri çıkıcak dedim bilmem haklısın dedi.. sonra 4 ay sonra dediki biz ayrıldık işte orda dur noldu mantık evliliği aaklına yatmadımı hani seviyordunuz aşktı bu şimdi noldu dedim yanılmışız dedi ya hem kendini hemde kızı ateşe attın büyük hünah işledin dedim sustu onun için aşkı görücü usulü evliliklerde yaşamakta keramet vardır.. çoçukla çoçukla paylaşılan aşk daha kıymetli daha bahtiyar kalır bu nedenle Allaha duyulan aşkan başka aşk tanımam ben onaylamamda

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt