Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aşk üzerine güzel bir hikaye(mecnun ile derviş) (1 Kullanıcı)

topbas

Kayıtlı Kullanıcı
AŞK ÜZERİNE GÜZEL BİR HİKAYE(MECNUN İLE DERVİŞ)

Dervişin biri tekkenin bahçesinde namaz kılıyormuş.Namazda otururken Mecnun hızla önünden geçmiş.Bir müddet sonra derviş Mecnun ile karşılaşmış.Derviş Mecnun’a sitem ile söylenmiş:
Seninle tanışırız, dostuz.Ben namazda iken tam önümden geçtin beni nasıl görmedin?
Mecnun cevap vermiş:
Sen dervişsin Allah’a aşıksın.Sonsuz olana bağlanmşsın.İçindeki aşk ona ait.Ben ise
Leyla’ya aşığım.Beşer olana geçici olana aşığım.Ben fani olan bu dünyada beşer olan ölümü olan Leyla’ya o kadar aşığım ki onu ararken gözlerim hiç kimseyi namaza oturmuş bir dervişi bile görmez.Peki sen nasıl olurda Allah’a aşıkken ve ona ibadetle
onunla konuşurken benim önünden geçtiğimi gördün?Söyle bakalım hangimiz daha aşığız

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun
çok teşekkürler
bide hikaye bölümüne açarsan ii olur
şimdi moderatörler uyarırı seni bak karışmam

topbas

Kayıtlı Kullanıcı
hepımızden ama ben daha yenı uye oldugumdan o yuzden bılmeyerek tesekkr ederım sagolun uyarınız ıcın

topbas

Kayıtlı Kullanıcı
pekı nasl vıdıo koybılıyoruz sıteye?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt