Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aşıkların gönlündeki kan... (1 Kullanıcı)

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
asksirri.jpg

ALLAH (c.c.), Cebrail'e,
- "Ey Cibril! Hiç dert ve elem çektiğin, sıkıntı duyduğun bir an oldu mu?" diye sordu. Cebrail (a.s.):

- "Dört yerde kanadım sızlar gibi oldu: Birincisi, İbrahim(a.s.) ateşe atılacağı zaman; ikincisi, İsmail (a.s.) kesileceği zaman; üçüncüsü, Yusuf (a.s.) kuyuya atıldığı zaman; dördüncüsü,
Hz. Fahr-i Kainat'ın (s.a.v.) Uhud savaşında, mübarek dişleri şehid edildiği zaman.

Kainatın, yüzü suyu hürmetine yaratılan, Hz. Fahr-i Kainat (s.a.v.), mübarek yüzleri yaralanmıştı.
Kan, sakallarına kadar geldi. Tam yere düşeceği zaman,
ALLAH (c.c.), "Ey Cibril! Kulum Muhammed'ime Yetiş!" buyurdu.

İşte bu anda ben kanadım sızlıyor oldum halde geldim ve yetiştim. O kan mübarek sakallarından tam yere düşeceği zaman ta sidre-i müntehadan yetiştim de O kanı yere düşürmedim.
Artık O kan, Hz. Fahr-i Kainat'ın (s.a.v.) aşıklarının gönlüne yerleştirilmiştir.
Onun için aşk ve muhabbetle yanarlar. ALLAH, bizleri bu nur ile yaşatıp, bu nur ile öldürsün

Amin...

T

tevbekarım

Bende Anamda Babamda sevdiklerimde eşimde çocuklarımda O' nun (sallallahu aleyhi vesselem) kırılan dişlerine kurban olalım...O' nun (sallallahu aleyhi vesselem) yere düşürülmeyen kanına kurban olayım...O' nun (sallallahu aleyhi vesselem) sevgisini veren Allah a kurban olayım....

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Gönülden amin diyorum. Allah razı olsun paylaşımın için.

**RaNa**

Kayıtlı Kullanıcı
Ne kadar güzel bi paylaşım Allah razı olsun
,,,

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
eyvalah Eda bildiğim bi konuydu ama son kısmı hariç..

esmersevda

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun çok güzel bir paylaşımdı peygemberim öyle görmek isterdim ki nur yüzünü

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt