Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

AŞIK KARINCA!!! (2 Kullanıcı)

lana

Kayıtlı Kullanıcı
Aşık karınca
"Vaktiyle Hz. Süleyman, kuvvet ve haşmetiyle yolda giderken bir alay karıncaya rast geldi. Karıncaların hepsi, tazim etmek üzere huzuruna koştular. Bir an içinde binlerce, hatta daha da fazla karınca huzura vardı.

Fakat bir karınca, hemencecik huzura gelmedi. Yuvasının önünde bir toprak tepe vardı. O tepeyi düzeltmek için yel gibi toprak zerrelerini birer birer taşımaktaydı.

Süleyman, bu karıncayı yanına çağırıp dedi ki:

“Ey karınca! Görüyorum ki pek güçlü sayılmazsın. Nuh’un ömrüyle Eyyûb’un sabrına sahip olsan yine bu tepeyi kaldırmaya güç yetiremezsin. Böyle bir iş, senin gibisinin kol kuvvetiyle yapılamaz. Bu tepeyi sen kaldıramazsın.”

Karınca dile geldi:

“Padişahım!” dedi, “bu yolda ancak himmetle yürünebilir. Sen benim yaratılışıma bakma. Himmetimdeki yüceliğe bak. Benden ayrı bir karınca var. Göremiyorum onu. Fakat beni aşk tuzağına çekti. Bana dedi ki: ‘Sen şu toprak tepeyi dümdüz yol yaparsan ben de senin yolundan bu hicran kayasını kaldırır, seninle düşer kalkarım.’ Hemen şimdi ben de bu işe bel bağladım. Bu toprağı taşımaktan başka çarem yok. Bu toprağı kaldırır, tepeyi dümdüz bir hale getirirsem onun vuslatını elde edebileceğim. Bu hususta çalışıp çabalarken ölebilirim, ama hiç olmazsa yalan yere bir davaya kalkışmış sayılmam ya!”

Azizim, aşkı karıncadan öğren! Gözün kıymetini körden belle!

Karıncanın kilimi karadır ama gayret kemeri vardır belinde. Karıncaya bile hor bakma sakın! Onun da gönlünde bir aslan yatar.

Bu yolda hal böyle; bir karınca, bir aslanın kulağını çekmede...

İlahiname

Ferîdüddin Attâr

ALINTIDIR...B)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: AŞIK KARINCA!!!

B)B)B)B)B)B)SELAMUN ALEYKÜM GÖNLÜ GÜZEL KARDEŞİM.ÇOK GÜZEL BİR HİKAYE DAHA PAYLAŞMIŞSIN.OKUMAYA BAYILIYORUM BU HİKAYELERİNİ.ÇOK SAĞOLASIN.ALLAH(CC) RAZI OLSUN.ÇOK ANLAMLI BİR HİKAYE..BU KARINCALARIN AZMİNE HAYRANIM DOĞRUSU.KÜÇÜKLER AMA ÇALIŞMALARI VE AZİMLERİ BİZİMKİLERİNDEN BÜYÜK GERÇEKTEN..PAYLAŞTIĞIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞİM..SELAM VE DUA İLE..ALLAHA(CC) EMANET OLB)B)B)B)B)B)B)

lana

Kayıtlı Kullanıcı

vealeykümesselam güzel ablam Allah cümlemizden razı olsun inşaAllah yine o çok güzel yorumlarınızla beni mutlu ettiniz çok tşkler saolasınız Allah sizdende razı olsun selametle kalın...B)

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN.

lana

Kayıtlı Kullanıcı

vealeykümeselam çok tşkler Allah cümlemizden razı olsun sizlerde selametle kalın...B)B)

hasanserkandemir

Kayıtlı Kullanıcı

Aleykümselam
güzel ve anlamlı ayrıca düşündüren bir hikaye Allah (c.c.) ne güzelde yaratmış.Bu olaylarda sebep-sonuç ilişkisi var.Allah'ın gücü öle çokturki herşeyi yapabilir.Allah'tan korkalım yaptıklarımızın hesabı verilecektir unutmayalım.Tembellikte YAPMAYALIM! Teşekkürler kardeşim

lana

Kayıtlı Kullanıcı

saolasınız yorumunuz çok güzeldi selametle kalın...

beadgirl

Kayıtlı Kullanıcı

allah razı olsun kardeşimmmB)B)B)B)

lana

Kayıtlı Kullanıcı

ecmain inşaAllah güzel kardeşim saolasınız selametle kalın...B)

lana

Kayıtlı Kullanıcı

ecamni güzel kardeşim inşaAllah selametle kalın...B)

aysu

Kayıtlı Kullanıcı

sevgili kardeşimiz bize bu güzel hikayeyi okuttuğun için Allah senden razı olsun.çok güzel ve düşündürücü.

lana

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)saolasınız ecmain inşaAllah çok tşkler selametle kalın...B)B)

BENDE BIR KULUM

Kayıtlı Kullanıcı

selamın aleykum ben yeni üye oldum ilk okuduğum aşık karıncaydı gerçekten çok güzel di bunu bizimle paylaştığın için teşekür ederim.
Allaha emenet olun...

islamicforce

Kayıtlı Kullanıcı

Cok hos bir hikaye.. Mevlam bizede nasip eder o caliskanligi ve aski insallah.. selam ve dua ile..

sumeyra_

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN..B)B)
ÇOK GÜZEL BİR HİKAYE..

lana

Kayıtlı Kullanıcı

vealeykümesselam kardeşler bende bir kulum hoşgeldiniz aramıza hepinize çok tşkler Allah cümlemizden razı olsun inşaAllah selametle kalınnn...

HEVES

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm lana kardeşim gene güzel bi hikayeyi bizle paylaştın sağolasın Allah razı olsun..B)B)B)

lana

Kayıtlı Kullanıcı

vealeykümesselam kardeşim çok saolasınız Allah cümlemizden razı olsun inşaAllah selametle kalın...B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt