Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aşçi kadin (1 Kullanıcı)

ONUR_

Kayıtlı Kullanıcı
Aşçılığıyla ün yapmış yaşlı bir kadın, akşam yemeğine gelecek olan oğlu ve yeni gelini için yine mutfağına kapanmış, yemek yapıyordu. Aynı akşam yemeğe eski bir aile dostu da davetliydi.
Beklenen misafirler gelip sofraya oturduklarında çok şaşırtıcı bir durumla karşılaştılar. Yaşlı kadının o gece yaptığı yemekler değme oburların bile iştahını kapatacak kadar berbattı. Tatlılar un kokuyordu, patatesler yanmıştı, köfteler ise neredeyse hiç pişmemişti. Oğlu, yeni gelini ve aile dostu, kadıncağıza durumu farkettirmemek için ellerinden geleni yaptılarsa da, yemek sırasında pek iştahlı göründükleri söylenemezdi.
Nihayet yemek bitti ve yeni evli çift annelerinin ellerini öperek evlerine gittiler. Aile dostları ise biraz daha kaldıktan sonra gitmeyi düşünüyordu. Oğlu ve gelini gittikten sonra, yaşlı kadına:
"Senin harika bir aşçı olduğunu adım gibi biliyorum. Bana söyler misin, bu geceki yemekler neden o kadar kötüydü? Bence ya hastasın ya da bir sorunun var" dedi.
Yaşlı kadın gülümseyerek cevap verdi:
"Hayır, hiçbir şeyim yok. Kasten yaptım. Bu yemekten sonra oğlum asla ikide bir annesinin yemeklerini hatırlatıp karısının kalbini kıramayacak."

"SEVGİYİ KALBE KOYANA EMANET OLUN."

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
emeyine sağlık kardeşim

arzuersan

Kayıtlı Kullanıcı
Ne kadar ince düşünceli bir anne ellerinize sağlık......

tavsan

Kayıtlı Kullanıcı
çok beğendik allah razı olsun emeği geçenler teşekkür ederiz :)

siyah59

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık kardeşim.....

K

kırıkkalp

aşçılığıyla ün yapmış yaşlı bir kadın, akşam yemeğine gelecek olan oğlu ve yeni gelini için yine mutfağına kapanmış, yemek yapıyordu. Aynı akşam yemeğe eski bir aile dostu da davetliydi.
Beklenen misafirler gelip sofraya oturduklarında çok şaşırtıcı bir durumla karşılaştılar. Yaşlı kadının o gece yaptığı yemekler değme oburların bile iştahını kapatacak kadar berbattı. Tatlılar un kokuyordu, patatesler yanmıştı, köfteler ise neredeyse hiç pişmemişti. Oğlu, yeni gelini ve aile dostu, kadıncağıza durumu farkettirmemek için ellerinden geleni yaptılarsa da, yemek sırasında pek iştahlı göründükleri söylenemezdi.
Nihayet yemek bitti ve yeni evli çift annelerinin ellerini öperek evlerine gittiler. Aile dostları ise biraz daha kaldıktan sonra gitmeyi düşünüyordu. Oğlu ve gelini gittikten sonra, yaşlı kadına:
"senin harika bir aşçı olduğunu adım gibi biliyorum. Bana söyler misin, bu geceki yemekler neden o kadar kötüydü? Bence ya hastasın ya da bir sorunun var" dedi.
Yaşlı kadın gülümseyerek cevap verdi:
"hayır, hiçbir şeyim yok. Kasten yaptım. Bu yemekten sonra oğlum asla ikide bir annesinin yemeklerini hatırlatıp karısının kalbini kıramayacak."

"sevgiyi kalbe koyana emanet olun."

böle anlayişli insanlar varmi hala neyse allah razi olsun..........

ONUR_

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH cümlemizden razı olsun arkadaşlar saolun...

nuri sezer

Kayıtlı Kullanıcı
onur ihvan ALLAH razı olsun...
bizimkiler olsa geline inat en güzel yemekleri yaparlar herhalde

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
s.a,
günümüzde bu kadar ince fikirli kayınvalide varmıdır acaba...
ALLAH kendisinden razı olsun benim kayınvalidemde tam tersi.
selametle...

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık kardeşim
güzel hikaye
allah herkese böyle düşünceli kayınvalideler nasip eylesin inş.:a14:

ONUR_

Kayıtlı Kullanıcı
ablalarım kardeşlerim ilginizden dolayı teşekkür ederim allah hepinizden razı olsun evladınının kötülgünü istemeyen hiç bir anne onu üzecek yanlış bir hareket yapacagını sanmıyorum ama kaynana yani bir adı var yapmazsa olmaz daha evlenmediğim için annemin eşime karşı nasıl bir tavır koyacagını bilmiyorum onun için ne derseniz haklısınız ... :)

"SEVGİYİ KALBE KOYANA EMANET OLUN"

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt