Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aşağılıklar , Müftüyü solucana benzettiler... (1 Kullanıcı)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
23632.jpg

Aşağılıklar , Müftüyü solucana benzettiler...
Yunan Mahitis gazetesi, manşetten verdiği haberinde solucana benzettiği müftünün fotoğrafının altına; “Mete sen aşağılıksın, solucansın” yazdı
14 Şubat 2010

Fener Rum Patriği Bartholomeos'un “Türkiye'de kendimizi çarmıha gerilmiş gibi hissediyoruz” şeklindeki demecine yönelik bir açıklama yapan İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Yunanistan'daki ırkçı ve İslâm düşmanlarının saldırılarına hedef olmaya devam ediyor. Yunan Mahitis gazetesi, manşetten verdiği haberinde solucana benzettiği müftünün fotoğrafının altına; “Mete sen aşağılıksın, solucansın” yazdı.

Fener Rum Patriği Bartholomeos'un “Türkiye'de kendimizi çarmıha gerilmiş gibi hissediyoruz” şeklindeki açıklaması, Yunanistan'ı karıştırmaya devam ediyor. Türkiye'de büyük bir gündem oluşmasına neden olan ve gösterilen sert tepkiler sebebiyle geri adım atan Patrikhane, Yunan basınını kışkırtmaya devam ediyor.
MÜFTÜYÜ SOLUCANA BENZETTİLER, AĞIR HAKARETLER YAPTILAR
Patrik Bartholomeos'un demecine yönelik bir açıklama yaparak demokratik bir hak arayışından söz eden İskeçe Müftüsü, Yunanistan'daki ırkçı ve İslâm düşmanlarının saldırılarına hedef olmaya devam ediyor. Asıl sıkıntının Yunanistan'daki Müslümanlara yönelik yapılan saldırılar olduğunu açıklayan Müftü Mete'ye Yunan basını çok ağır bir dille hakaret ediyor. Yunan Mahitis gazetesi, manşetten verdiği haberinde solucana benzettiği müftü fotoğrafının altına; “Mete sen aşağılıksın, solucansın” yazdı. Haberde şöyle deniliyor; “Yunanistan gibi demokratik bir ülkede herkes fikrini özgürce dile getirebilir. Fakat bunu yaparken dinî kurumlara ahlâksızca saldırmak asla. Son zamanlarda İskeçe yalancı müftüsü Ahmet Mete'nin yaptığı gibi. İşte biz bunları doğrudan aşağılık mahluk (solucan) olarak tanımlıyoruz. Bunlar halkı birleştireceğine, bölmek gibi bir meceraya sürüklemek istemektedirler.” Gazete, Yunanistan Başsavcılığı'nı, Ortodoks Kilisesi'nin muhafazası için göreve davet etti.
BARTHOLOMEOS“TÜRKİYE'DE ÇARMIHA GERİLMİŞ GİBİYİZ” DEMİŞTİ
Amerika'da yayın yapan bir televizyonun “60 Dakika” isimli programına katılan Bartholomeos, Türkiye'de ikinci sınıf vatandaş muamelesi gördüklerini söylemiş ve “Türkiye'de azınlık olarak yaşamak suç değil. Fakat bize ikinci sınıf muamelesi yapılıyor. Haklarımızı Türk vatandaşları gibi kullanabildiğimizi düşünmüyoruz. Burası Kudüs'ün devamıdır ve bizim için en az orası kadar kutsaldır. Zaman zaman çarmıha gerilsek de biz burada kalmayı tercih ediyoruz” demişti. Bartholomeos, CBS muhabirinin, “Peki siz kendinizi çarmıha gerilmiş gibi hissediyor musunuz?” şeklindeki sorusuna, “Evet” cevabını vermişti. Patriğin bu sözleri büyük yankı uyandırmıştı.
MÜFTÜ METE: DAVA AÇACAĞIM
Geçtiğimiz günlerde gazetemizin Ankara Temsilcisi Serdar Arseven'e konuşan İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, kendisine hakaret eden basın mensuplarına dava açacağını belirtmişti. Mete; “Fener Patriği Dimitri'nin 'Türkiye'de kendimizi çarmıha gerilmiş gibi hissediyoruz' beyanından biz orada ağır hakaretlere uğradık. Danışma Kurulu Başkanıyım ben. Başkan olarak yayınladığım bir yazıda, Sayın Bartholomeos için İstanbul Ortodoks Rumlarının Lideri dediğimden dolayı, bana Yunan basını, 'Solucan, sürüngen' manasına gelen bir kelime kullandı. Dava açıyorum” demişti.
Theodorakis içindeki kini kustu
Yunanlı müzisyen Mikis Theodorakis, Rum meclisi ve Demokratik Parti (DİKO) Başkanı Marios Karoyan'a bir mektup göndererek, Annan planının oylandığı 24 Nisan 2004 referandumlarında Rum tarafından çıkan yüzde 76 “hayır” sonucuna bağlı kalınması telkininde bulundu. Mektubunda “referandumdaki 'hayır' kararının arkasında istikrarlı durun” mesajı gönderen Theodorakis, “Çok çalkantılı hayatım boyunca Kıbrıs bir an bile düşüncelerimden eksik olmadı” ifadesini kullandı. Theodorakis, mektubunda şunları kaydetti: “Malum maksatlı güçlerin her şekilde Helenizmi vurmadaki ısrarı nedeniyle yine tarihi anlar geçirmekte olduğunuza inanıyorum. Her adımınızın çok ölçülü olması ve her zaman Kıbrıslı Rumların yüzde 76 ile verdiği karar doğrultusunda olması gerektiğine inanıyorum. Artık yeni hata yapma lüksümüz yoktur. Biz, özgür ve bağımsız Helenler, her zaman olduğu gibi milli davayı, Kıbrıs'ı birinci sırada tutuyoruz ve bizi her zaman yanınızda bulacaksınız. Bildiğiniz gibi bizim de büyük ve kritik sorunlarımız var. Bu nedenle Helenizmin, Helenlerin önceki nesillerinden bize miras kalan Helenliğin zarar görmemesi için hep birlikte, el ele, güçlerimizi birleştirmeliyiz. Tek bir adım bile gerileyemeyiz.”

vakit

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Demokrasi var kardeşim ifade özgürlüğü gayet normaldir.Tc de Allah'a peygambere islama sövülüyor 24 saat birşey olmuyorda bir müftüye birşey denilincemi haber oluyor ilginç

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Demokrasi var kardeşim ifade özgürlüğü gayet normaldir.Tc de Allah'a peygambere islama sövülüyor 24 saat birşey olmuyorda bir müftüye birşey denilincemi haber oluyor ilginç

TCnde Allaha,peygambere,İslama sövenlerin de,
Müftümüze solucan diyen Yunan kardeşlerinin de hesabı görülecek, defteri dürülecek...
YA MUNTAKİM-İNTİKAM ALICI ALLAH...
BİZİ İNTİKAMINA MEMUR ET...
YA KAHHAR....
YA CEBBAR...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt