Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Artık pes;imanına yarıştıracaklar!!!! (2 Kullanıcı)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bu program yayınlanırsa şayet rtüğe şikayete davet ediyorum duyarlı kardeşlerimizi...

25 Haziran 2009 Perşembe 01:30
İmam, rahip, papaz ve haham 10 ateisti ikna edecek. Ateisti ikna eden din adamı, dinine uygun kutsal toprakları ziyaret edecek. İşte görülmemiş program projesi:
Seyhan Soylu’nun Medya Grup Başkanlığı yaptığı Kanal t’de ‘Tövbekar' adlı bir yarışma programı başlayacak. Farklı dinlerden din adamlarının, 10 ateisti ikna etmeye çalışacağı yarışmanın büyük ödülü 'Tanrı inancı' bu dünyadaki ödülü ise 'kutsal toprakları ve mekanları' ziyaret.
Program Seyhan Soylu'nun önderliğinde, Ayşe Önal'ın yapımcılığında ve Gülgün Feyman'ın moderatörlüğünde hazırlanacak.
Bugün duyurusu yapılan programla ilgili, ‘Huzura bu yarışma ile kavuşacaksınız. Dünyanın en büyük ödülünü veriyoruz, size Tanrı inancını hediye ediyoruz. Topraktan geldik toprağa gidiyoruz, daha neyin kavgasını veriyoruz?’ ifadeleri kullanıldı.
ATEİST İMANA GELECEK
Programın yapımcılığını Ayşe Önal’ın yapacağı belirtilirken, Gülgün Feyman’ın moderatörlüğünde gereçekleşecek yarışmanın amacı şöyle açıklandı, “İkna kabiliyeti yüksek bir haham, bir papaz, bir Budist rahip ve tabi ki bir imam görev başında! İşleri zor, amaçları kutsal… Bu zorlu yarışmada 10 ateistten bir imana geliyor!
Yarışmanın kutupları birleştirici olduğu belirtilirken şu ifadeler kullanıldı. “Nostradamus dahil bütün kahinlerin iddiasını yalanlıyoruz, ‘dinler savaşı çıkacak’ dediler ama biz herkes ‘inanacak’ diyoruz…”
Yarışmanın büyük ödülü ise ‘Tanrıya ulaşmak’ olarak belirtildi.
Programla ilgili tanıtım metninde yarışmacı olmak isteyenlere yönelik şöyle bir çağrı yapıldı, “İşte aradığınız platform; bir Haham, bir Papaz, bir Budist Rahip ve bir İmam size bugüne kadar ateistlere kimsenin inandıramadığı ‘Tanrının Varlığı’nı ispat edecek? ‘Beni kimse ikna edemez, ben onları ikna ederim’ diyorsanız mutlaka bu yarışmadaki yerinizi alın…”
ÖDÜL: KUTSAL MEKANLAR

Yarışmaya katılanlar arasında yarışmacıyı ikna edecek din adamıyla birlikte verilecek ödüller ise formata uygun olarak belirlendi; “Tövbekâr olan yarışmacıyı ikna eden hahamla Kudüs’e hacca yolluyoruz. Tövbekâr olan yarışmacıyı ikna eden papazla Vatikan’a ve de Meryem Ana’ya hacı olmaya yolluyoruz.
Tövbekâr olan yarışmacıyı ikna eden Budist rahiple Nirvana’ya ulaşmak için Tibet’e gönderiyoruz. Tövbekâr olan yarışmacıyı ikna eden imamla umre ve hacca gönderiyoruz.”
Kanal t Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Özdemir adıyla yapılan açıklamada bu bilgiler yer alırken uydudan yayın yapan kanalın Medya Grup Başkanlığı’nı ise Sisi lakaplı Seyhan Soylu yürütüyor.
Geçen hafta Sabah’a röportaj veren eski MİT'çi Mehmet Eymür, 28 Şubat aktörleri Ali Kalkancı, Müslüm Gündüz ve Fadime Şahin olaylarında adı gündeme gelen Seyhan Soylu'nun JİTEM elemanı olduğununu ima etmiş, Soylu da bu iddialara ‘Nereye çalıştığımı ifşa etmem’ diyerek cevap vermişti

haber5

huzurpınarı

Kayıtlı Kullanıcı
okuyunca inanamadım tövbe tövbe RABBİM akıl fikir versin....

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
Rabbim hidayet versin .
Gerçekten de dinler arası savaş çıkartacaklar bunlar.

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kusura bakmayın ama bunlar biraz çatlak heralde tövbe tövbe....paylaşıma teşekkürler...

kalemgenç

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM ıslah etsin.o programa giden imam da nasıl bir imamdır oda ayrı mesele........

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
bu insanlara insan demek istemem insanlığa yakışmıyor........izlenme rekoru kırmak için böyle bir yarışma nasıl uygulanır anlamış değilim....

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Haberin başlığında olduğu gibi cidden pes doğrusu allahım akıl fikir versin

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm nevinim,
bu haberi akşam izledim,şaşkınlıkla...
kadın (gülgün feyman) öyle rahatlıkla anlatıyorki projesini müslüman çatlatıyor sanki..gururla..parçalayasım geldi..
4 imam ikna edecekmiş ateistleri bak baaakk...
ödül yokmuş..diğer kadın (seyhan soylu/suz) o mekanlara gidip röpartaj yapacakmış...tövbe...
ALLAH akıl fikir versin..pes artık ne yapacaklarını şaşırmış mahluk bunlar..
RABBİM ıslah etsin..

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
ben oldum olası o kadından hoşlanmam. farkettim tv yasaklamak lazım evlerde artık yarışmaların ucunda maddiyat olunca malum toplumumuz ne yapacağını şaşırır oldu.......yazık program çıkarsa reyting yapar ama :neden mi acaba imamlar kimmiş neymiş diye.......amerikalılar bile böyle kurnaz değil onların kurnazlığı liderlikte bizimkilerse safsata peşinde

pisiko_212

Kayıtlı Kullanıcı
İman bile reytinge malzeme oldu

Ne diyelim

Vah vah vah

kaniirfan

Kayıtlı Kullanıcı
çoğu saçma programdan daha iyidir bu program...TANRI İNANCI için ikna söz konusu dikkatli okuyunuz.yani bir kişiyi kendi dinine dahil etmek için düzenlenen bir yarışma değil bu!..zaten öyle bir duruma dönüşürse İmam'ın hemen programı terk etmesi gerekir.Çünkü HİDAYETE ERDİREN ALLAH'tır.reyting olayına gelince iyi program yapan kazansın derim...bence güzel bir açılım...başta dediğim gibi TANRININ VARLIĞINI İSPAT etmek için düzenleniyor..

birde küçük bir ayrıntı var bilmem dikkatinizi çektimi : BUDİST RAHİP de programda demekki BUDİSTLERDE TANRI ya inanıyor fakat putları aracı kabul ediyorlar..bakarsınız böylelikle budistler de bir şeyleri daha iyi kavrar ..ALLAH hayırlara vesıle etsın bu programı

dipnot TANRI Kelimesi bu yarışmaya hiç yakışmamış...TANRI demek Tapılan demektir...Ataistinde zaten Tanrısı var(ŞEYTAN) aslında. TANRI yerine ALLAH ın ispatı olarak değiştirilmeli...eleştirilecek yönü benim açımdan bir tek budur

atris

Kayıtlı Kullanıcı
artık turk mılletı olarak ıyıce sacmalamaya basladık yakında ALLAH ım affet ama mezara kamerada koyup canlı yayında vermeye baslarlar ya nedır buya bu kadar basıtmı emınım sadece duzmecedır tepkı artmasın dıye hepsı musluman olur gorun bakın

atris

Kayıtlı Kullanıcı
yarısma olmasın o zaman alıp karsılarına akıl versınler

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
çoğu saçma programdan daha iyidir bu program...TANRI İNANCI için ikna söz konusu dikkatli okuyunuz.yani bir kişiyi kendi dinine dahil etmek için düzenlenen bir yarışma değil bu!..zaten öyle bir duruma dönüşürse İmam'ın hemen programı terk etmesi gerekir.Çünkü HİDAYETE ERDİREN ALLAH'tır.reyting olayına gelince iyi program yapan kazansın derim...bence güzel bir açılım...başta dediğim gibi TANRININ VARLIĞINI İSPAT etmek için düzenleniyor..

birde küçük bir ayrıntı var bilmem dikkatinizi çektimi : BUDİST RAHİP de programda demekki BUDİSTLERDE TANRI ya inanıyor fakat putları aracı kabul ediyorlar..bakarsınız böylelikle budistler de bir şeyleri daha iyi kavrar ..ALLAH hayırlara vesıle etsın bu programı

dipnot TANRI Kelimesi bu yarışmaya hiç yakışmamış...TANRI demek Tapılan demektir...Ataistinde zaten Tanrısı var aslında. TANRI yerine ALLAH ın ispatı olarak değiştirilmeli...eleştirilecek yönü benim açımdan bir tek budur

bakın bende bir ara sizin gibi düşünmeye çalıştım,en azından saçma sapan o programlardan iyidir,var olanı kabul ettirme çabası olacak dedim ama yok..
projeyi orataya koyanlara bakıyorum ergenokana karışmış,geçmişleri pek temiz olmayan,dinle imanla alakası olmayan kişilerden oluşuyor...önce kendileri var olanı kabul etsinler sonra ne yapıyorlarsa yapsınlar..
bu gibi insanlardan samimiyet beklenebilir mi?..
bu gibi indsanlar neden benim dinimi malzeme olarak kullansınlar?
haksız mıyım?

kaniirfan

Kayıtlı Kullanıcı
bakın bende bir ara sizin gibi düşünmeye çalıştım,en azından saçma sapan o programlardan iyidir,var olanı kabul ettirme çabası olacak dedim ama yok..
projeyi orataya koyanlara bakıyorum ergenokana karışmış,geçmişleri pek temiz olmayan,dinle imanla alakası olmayan kişilerden oluşuyor...önce kendileri var olanı kabul etsinler sonra ne yapıyorlarsa yapsınlar..
bu gibi insanlardan samimiyet beklenebilir mi?..
bu gibi indsanlar neden benim dinimi malzeme olarak kullansınlar?
haksız mıyım?

evet dediğin dogru ..bu programı yapan kişiler gercekten olumsuz örnekleri olan kişiler olmamalı bu konuda hemfikiriz.......

kaniirfan

Kayıtlı Kullanıcı

dipnot TANRI Kelimesi bu yarışmaya hiç yakışmamış...TANRI demek Tapılan demektir...Ataistinde zaten Tanrısı var aslında. TANRI yerine ALLAH ın ispatı olarak değiştirilmeli...eleştirilecek yönü benim açımdan bir tek budur

sayın konu sahibi Nevin_1982 ...yukarıdaki yazımda hangi olumsuzlugu gördünde bana UYARI CEZASI verdin?....bunu açıklamak zorundasın!..ayrıca BU SİTE KİMSENİN BABASININ YERİ DEĞİL... beni siteden atmak için 3 ihtar daha vermene gerek yok..sen böyle ELEŞTİRİ YAPANA,FİKRİNİ YAZANA ,FARKLI DÜŞÜNENE UYARI VERECEKSEN BENİ ŞİMDİ AT GİTSİN ARKADAŞ !

erzcn_24

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Kuran yolundan ayırmasın bizleri..Ne akla hizmet yapacaklarsa bu yarışmayı bakalım bekliyoruz..

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
sayın konu sahibi Nevin_1982 ...yukarıdaki yazımda hangi olumsuzlugu gördünde bana UYARI CEZASI verdin?....bunu açıklamak zorundasın!..ayrıca BU SİTE KİMSENİN BABASININ YERİ DEĞİL... beni siteden atmak için 3 ihtar daha vermene gerek yok..sen böyle ELEŞTİRİ YAPANA,FİKRİNİ YAZANA ,FARKLI DÜŞÜNENE UYARI VERECEKSEN BENİ ŞİMDİ AT GİTSİN ARKADAŞ !

Siz söylenmemesi gereken herşeyi söylemişsiniz.Bu yarışmayı aklı selim olan herkes red eder.İslama hizmet etmediği açıkça belli.Tartışma yaratmamak için direk ceza vermeyi uygun gördüm.Daha düşünceli,dikkatli olalım lütfen.Selam ve muhabbetle inşallah.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt