Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Arkadaşlar bi bakın !!! (1 Kullanıcı)

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşlerim size bişey anlatıcam çalıştığım yerde bi arkadaşım var ALLAHIN VARLIĞINA BİRLİĞİNE AHİRET HAYATINIDA İNANIYOR ama islamın farz kıldığı hiç bişey yapmıyor ben yapamam islamanın şartlarına göre yaşamak zor bu dönemde diyor birde ben cehennemliğim(haşa Allahtan başka kimse bilemez) o böle diyor orda zaten bi süre sonra yandıktan sonra artık vucüt etkilenmicek diyor yani sevgili kardeşlerim ben ona elimden geldiği kadarıyla herşeyi anlatmaya çalışıyorum ki benden 5 yaş büyük biri ama dinliyor sıkılmıyor hatta soruyor merak ta ediyor ama genede ben yapamam demekten kendini alamıyor nefsine yenik düşüyor şimdi sizlerden ricam benden daha çok bilgili arkadaşlarım war burda daha başka nasıl anlatırım en can alıcı şeyleri anlatmam lazım bana yardım edermisiniz hepinizden ALLAH razı olsun

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Arkadaşlar bi bakın !!!

ama aşkolsun kimse bişey yazmıcakmı özellikle fidan,güler gurbetten ablam,siyahgülsevdalısı zerda ablam VEYS sizlerden cvp yazmanızı bekliyorum SELAMETLE KALIN İNŞALLAH

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı

Kardeşim öncelikle kişiye yardımcı olmak istediğin için Allah razı olsun.
Bu konuda benim görüşümü alırsan ben şunları demek isterim.
1-Kişiyi burda görüyoruz ki Allah'ın varlığına inanıyor, inancı var.
2-Sizden büyük olmasına rağmen sizi dinlemekten sıkılmıyor.
Bu gibi yapmış işleri işimizi daha kolay hale getirebilir.
Kişiye Cehennem'den önce Cennet'in anlatılmasını isterim.
İnsanın bu dünyaya geliş amacını ve dünyada yapması gereken işleri

lana

Kayıtlı Kullanıcı

vealeykümesselam kardeşim o kardeşimize Rabbimin rızasını kazanabilirse cennete gideceğini cennetin güzelliğini Rabbimizin merhamet sahibi olduunu o şimdi dahi olsa ibadete başlarsa onu affedebileceğğini Rabbimizi seviyorsak onun rızasını kazanmak istiyorsak önce ibadetlerimizi tam yapmamızın gerektiğini söyleyebilirsiniz Rabbimizin ne kadar lütufkar merhametli adaletli olduğunu anlatıp onu güzelliğe teşvik edebilirsiniz...sadece bir fikir diğer kardeşlerimizde daha etkileyici şeyler yazarlar eminim selametle kalın...B)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm kardeşim.öncelikle rabbim razı olsun ki arkadaşına destek verip ona bir çok şeyi anlatmaya çalışıyorsun Allahım razı olsun..
"Ed-Dinu Nasihatun "Din Nasihattır"
kardeşim en güzeli ona her şeyi güzle bi rdiile anlatmak ona nasihat etmen..
"ameller niyetlere göredir" hadis-i şerif
kardeşim sen en başta niyetinin iyi ollmsı gerektiğini anlatmaya çalış ve elinden geleni yapmaya çalışmasınıda.rabbimin sıon nefeste dahi tevbeleri kabul edeceğini ve silam dininin zor bir din olmadığını anlat.her insan günah işler ,gübahların verdiği pişmanlıklarla avunmak değil,tevbe etmek ve daha ii ameller yapmaya çalışması gerektiğini ve aşağıdaki yazıyı ona okut..
"[SEVAP KAZANMAK sanıldığı kadar zor ve çok şarta bağlı değildir. Hatta denebilir ki:
Niyetinizi düzeltin, işlerinizi düzgün niyetinize göre yapın. Rabbinizin rızasına erer, her şeyden sevap kazanabilirsiniz.
Meselâ:
1. Sadaka sevabı mı kazanmak istiyorsun ama imkânınız mı yok?

O halde karşılaştığın insanlara hep mütebessim dur. Sadaka sevabı aldın gitti, demektir.

Onun için Efendimiz (sav) buyurmuş:

r0;Mür17;minin mür17;mine karşı tebessümü sadakadır.r1;

2. Günahlarının sararmış yapraklar gibi dökülmesini mi istiyorsun? Hiç de zor değildir.

Yeter ki yeni karşılaştığın insanlara elini uzat. İyi niyetle tokalaş, musafaha et.

Bundan dolayıdır ki Efendimiz (sav) buyurmuş:

r0;İki mür17;min karşılaşınca, biri elini uzatır da musafaha ederse, sararmış yaprakların dökülüşü gibi dökülür günahları.r1;

3. Sadakanın en çok sevaplısını vermiş olmak mı istiyorsun? Bu da zor değildir.

Küsleri barıştır, dargınların arasını bul. İşte sana en makbûl sadaka sevabı.

Bu konuda da Efendimizin (sav) ikazı vardır. Şöyle buyurmuştur:

r0;Sadakanın sevaplısı, dargın insanların arasını bulup barıştırmaktır.r1;

4. Rabbimizin yardımını mı istiyorsun? Sana hep ilâhî ikram ve yardımlar durmadan gelsin mi?

Öyle ise, sen de insanlara yardımcı ol, desteğini esirgeme.

Bu konuda da Efendimizin (sav) hatırlatması şöyledir:

r0;Allah (cc) kulunun yardımındadır. Kul, kardeşinin yardımında bulunduğu müddetçe.r1;

5. Kâmil Müslüman mı olmak istiyorsun? Bu da zor değildir.

Yeter ki kimseyle küs durma.

Bu konuda da şöyle buyuruyor Efendimiz (sav):

r0;Kâmil Müslüman'a din kardeşiyle üç günden fazla küs durması helal değildir.r1;

Demek ki kırılıp incindiğimiz kimselere en çok üç gün küs durabiliriz. Daha fazlası kâmil Müslüman'a yakışmaz. Biz de kâmil iman sahibi bir Müslüman olmak istediğimizden dolayı üç günü geçmez küslüğümüz.

6- Rabbinin merhametini mi elde etmek istiyorsun?

Öyle ise hem insanlara, hem de diğer canlılara merhamet edin.

Bu konuda şöyle buyurmuştur Efendimiz (sav):

r0;Merhamet etmeyene merhamet edilmez. Siz bu dünyada canlılara acıyıp merhamet ediniz ki, Rabbiniz de ahirette size acıyıp merhamet etsin...r1;

Ne dersiniz bu maddelere? Bunları yapmak çok mu zor, yoksa çok mu kolay?

Çok kolay değil mi?..
Ahmet Şahin
/b]
kardeşim bu yazıda inşAllah rabbimin ne kadar merhametli olduğunu cenneti kazanmanın niyetini halis tutatrak ve ibadetlerimiiz yerine getirmeye çalışarak olacağını dilin döndüğünce o kardeşimize anlat.
ayrıca yüce rabbimin merhameti ile ilgili olarak şunlarıda ekle
dünyadaki tüm annelerin merhametlerini toplasan büyük bir okyanusta yüce mevlamın merhameti yanında bir damlaya bile olmadıüı ve rabbimin ne kadar merhametli olduğunu ona anlat..ve sitede yayınlanan çokg üzle kıssaları onunla paylaş..kuran-ı kerimin mealini okumasını ona söyle..inşAllah hayırlarla sonuçlanır..

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

sağolun kardeşim allah sizden razı olsun yüreğinize sağlık duyarlılığınız için tekrar RABBİM sizden sonsuz razı olsun inşallah her dediğinizi ona fırsat buldukça anlatmaya çalışıcam inşallah

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Allah'ın selam ve bereketi üzerine olsun.Öncelikle Allah'ın varlığına,birliğine,peygamberlere,kitaplara vs.inanmış bir insan eğere inandığı dinin şartlarını yerine getirmiyorsa yalnızca kendisini kandırıyor demektir.Çünkü Allah,o kişinin yaptığı her hareketten,söylediği her sözden,hatta aklından bile geçen her şeyden haberdardır.Bu nedenle o insana düşen samimi olup kendisini kandırmaktan vazgeçmesidir.Söylediği sözler sinsi şeytanın ona olan telkinleridir.Allah'ın rahmetinden ümit kesmemesi gerektiğini de o kişiye söyleyin çünkü o engin rahmetten ümit kesenler yalnızca kafirlerdir.İnsanları ateşe sürüklemeye çalışan şeytan bile kıyamet günü ümide kapılacak acaba Allah beni de affeder mi diye.Üstelik cehennemde yanmayı da öyle kolay sanmasın.Allah,cehennem ehlinin vücutlarını acıyı daha çok hissetmeleri için büyüteceğini ve her yanmadan sonra derilerini tazeleyeceğini buyuruyor.O zat elini yanan bir kibrit ya da çakmak ateşine 1-2 dk tutmaya çalışsın bakalım dayanabilecek mi?O'na hangi yolu tecih ettiğini sor sonu hem dünyada hem de sonsuz hayatımız olan ahiret hayatındaki mutluluk ve huzur yolu mu yoksa dünyada da ahirette de skıntı,acı ve pişmanlık dolu bir yaşam mı?Pişamn olmadan önce aklını başına lamasını tavsiye et zira öldükten sonraki pişmanlşığı o kişiye fayda vermez çünkü; dünyaya geri dönüş imkanı yok.
Bir hatırlatma yapmam gerek:Sen ne kadar uğraşırsan uğraş o kişiyi doğru yola çağırmak için Allah,O'na hidayet vermedikten sonra doğru yolu bulacak değildir ve sen onun üzeinde bir vekil değilsin.Senin görevin yalnızca tebliğ etmek.Allah(c.c.) o kişinin kalbindeki mührü,gözündeki perdeyi kaldırdığı taktirde gerçekleri görecek doğru yolu seçecektir.B)

carmelo89

Kayıtlı Kullanıcı

bu arkasdas kendini cehenmlik sanıyosa ona birkac hatırlatma
annelerin nekadar affedici oldunu herkes bilir allahın rahmeti daha büyüktür annelrin rahmeti allahın rahmetinin yanında denizde kücük bi su damlası gibi kalır merhameti okdar büyüktür yani...
allahın rahmeti gazabını gecmiştir...

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

CANIM KARDEŞİM BEN SANA ŞUNU TAVSİYE EDERİM (BENİ BİR ARKADAŞIM BÖYLE İKNA ETMİŞTİ) BİRLİKTE DİNİ KONULARI KONUŞUYORSUNUZ VE SIKILMIYORSA ONA ŞUNLARI SÖYLE BİR İNSAN BİLEREK CEHENNEME GİTMEYİ NASIL GÖZE ALABİLİR ÖNCE CENNETEKİ GÜZELLİKLERDEN VE EBEDİ MUTLULUKTAN BAHSET SONRA BUNLAR ETKİ ETMEZSE CEHENNEMDE CEKECEĞİ ACILARIN ASLA AZALMAYACAĞINDAN YANİ VUCUDUNUN ONA ALIŞMAYACAĞINDAN O AZAPLARI HEP CEKECEĞİNDEN BAHSET SONRA ONU BİR KERE BİRLİKTE NAMAZ KILMAYA ÇAĞIR VE AKAN ETMEYE ÇALIŞ ASLA ÇOK ISRARCI OLMA HEP GÜZELLİKLE ANLAT HEM CEHENNEMDEN CIKTIĞINDA CENNETİN EN DÜÜK KADEMELERİNDE OLACAĞINDAN VE ONUN CEHENNEMDEN GELDİĞİNİ BELLİ EDEN BİR İŞARETİN ANLINDA OLACAĞINDAN BAHSET BU UTANCA NASIL DAYANABİLCEĞİNİ SOR BELKİ BİRAZDA HIRSLANDIRMAK LAZIM ONU YANİ NEDEN YAPAMAM DİYOR YAPANLARDAN NEYİ EKSİK BELKİ FAYDASI OLUR KARDEŞİM BENİM SÖYLEYEBİLECEKLERİM BUKADAR ZATEN DİĞER ARKADAŞLAR YETERİNCE AYDINLATMIŞ İNŞALLAH FAYDASI OLUR AMA ONU BİR KEREDE OLSA NAMAZ KILMAYA ABDEST ALMAYA İKNA ETMEYE ÇALIŞ BİRLİKTE SOHBETLERE KATILIN A.E.O.

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞLERİM İNŞALLAH RABBİM ONUDA HİDAYETE ERDİRİR BİZEDE BUNA VESİLE OLMAYI NASİP EDER....bende elimden geleni yapıcam inşallah yardımlarınızla ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN

yesilbeyaz

Kayıtlı Kullanıcı

Çok güzel bir koonuya değinmişsiniz, Allah razı olsun. Ben de kendi fikrimce sohbetlere katılması gerektiğini söyleyebilirm, etkili olur inşallah. Zaten siz bu konularda konuşuyormuşsunuz. Bunları arttırılabilir ve sohbetlere katılabilir. Çeşitli öğüt verici kıssalar anlatılabilir. Allah hidayet versin, hepimize.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt