Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Arı ... (1 Kullanıcı)

ismailbasarir

Kayıtlı Kullanıcı
Evet arkadaşlar lütfen okursanız sevinirim.Bugün sohbete gittim.Orada sayın hoca efendi anlattı.Arı nasıl bal yapar ?Lütfen okuyalım lütfen...

Hz.İbrahim (a.s.) büyük bir ateşe Nemrut tarafından atılacaktı.Bütün kainat buna göz yumacak sanıyolar öle olmicak tabi.Arı da buna göz yummayarak 'elimden ne gelir' diyerek ağzına 1 damla olsa da su alır ve ateşe atmaya giderken Hz.İbrahim(a.s.)onu görür ve sorar ''Eyy böcek nereye gidiyorsun'' Arı cevap verir''Eyy Allah ın elçisi senin ateşe atılmana göz yummamak için elimden gelen ağzıma 1 damla da olsa su taşıyorum'' der ve Hz.İbrahim(a.s.)''Allah ta senin o ağzındakini en iyi şey yapsın'' diye dua eder.

Şimdi teknoloji arının nasıl bal yaptığını araştırır.Arının yaptığı kova dünyanın bütün mimarları bir araya gelse yapamazmış.Arının nasıl bal yaptığını araştıranlar kovanın içine kameralar koymuşlar ve arı o kamerayı sıvamış ve kapamış.Tekrar nasıl yaptığını merak ederek bir cam içine koymuşlar ama nafile...arı yine bütün camı sıvamış,kapatmıştır.

Nasıl yaptığını anlatır Peygamber Efendimiz(s.a.v.):
Hz.İbrahim(a.s.)ın duasını Allah kabul eder.Arı çiçekten sert polenler alır ve çiçeğin suyunu alır, o sert polenin için boşaltırmış.Ama daha bal olmaz.Arı o suyun karşısına geçer ve 300 salavat-ı şerif okur üzerine üflermiş.Ve bal olurmuş..

Daha bugün öğrendim.Öğrenmenizi istedim ve beni çok etkilerdi.SELAM VE DUA İLE....

seldanisa

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel eline ve yüreğine sağlık arkadaşım:)

furkanX

Kayıtlı Kullanıcı
Arı

Arı

Selamun aleyküm..

Kardeşim ben inanmadım buna neden Rabbim ayette de belirttiği gibi ins ve cin ile insanı halk ettiğinde onların nelere güc yetireceğini ve neler yapacağını onlara vazife olarak vermiştir; Arı yı da halk eden rabbim ona bu görevi vermiş zaten marifet arıda değil yaratanın ona verdiği bu görev ve yetkidedir.Hiç bir yaratılan kendine verilen görev dışında bir şey yapamaz.Nasılki bir karıncanın görevi bal yapmak değilse arının da görevi kışın uyuyup baharda yuvasına sadece yiyecek taşımak bunu yaparken bir çok yeryüzünde bir çok dengeyide sağlamaktadır,bu karıncanın bilerek yaptığı bir şey değildir sadece Allahu tealanın emrini yerine getiriyor ve gücükadar çalışmaktadır. Selamet ve du a ile İnş S.A

tamer okkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bu konuyu incelememiz gerekir,inşaallah daha sonra yorum yazmaya çalışacağım rabbim izin verirse

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt