Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Arakan'a Arkanı Dönme (1 Kullanıcı)

lale&gül

Kayıtlı Kullanıcı
İç savaş ve yoksulluk içerisinde yaşam mücadelesi veren Uzakdoğu ülkesi Myanmar'ın Arakan Bölgesinde insanlık dramı yaşanıyor.

Bölgede Müslüman halka yönelik uygulanan vahşete karşı insani sorumluluğun yerine getirilmesi bakımından Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan kampanyalara destek vermek isteyenler, www.diyanetvakfi.org.tr adresinden online olarak veya aşağıda ki linkte belirtilen hesap numaralarından fitre ve zekatlarını verebilecek, yardımda bulunabileceklerdir.

http://www.diyanetvakfi.org.tr/148/guncel/arakan-ve-mali-muslumanlarina-yardim-kampanyasi

Ayrıca Ramazan ayı sonuna kadar sürecek yardım kampanyasına katılmak isteyen vatandaşlarımız; Turkcell, Avea ve Vodafon (Vodafon kontörlü hatlar hariç) operatörlerinden "ARAKAN" yazıp 5601'e mesaj göndererek 5 TL'lik bir katkıyla Arakan ve Mali'deki Müslümanlara destek olabilir.

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Bu günler de o kadar şeye sırtımızı döndük ki. 360 derece çoktan olmuş aynı yere geldiğimizi farkettim. Dönsek nereye kadar geometriyi bahşeden den çok mu iyi biliyoruz. Bugün sırtımızı döndüğümüz Arakan da , Filistin de , Suriye deki Müslüman kardeşlerimiz Mahşer Günü bize sırtını dönerse ne yapacağız ?

lale&gül

Kayıtlı Kullanıcı
haklısınız bu sıkındılar gönünüşte onların imtihanı gibi görüksede en çok bizim imtihanımız bence, elimizden geldiğince onlara yardım etmeye kendimizi mecbur hissetmeliyiz karınca misali olsa bile...

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
SP'nin düzenlediği ve diğer STK'larında katılacağı "ARAKAN MÜSLÜMANLARA YAPILAN MEZALİMİ TEL'İN MİTİNGİ" İSTANBUL KADIKÖY MEYDANINDA 5 AĞUSTOS PAZAR GÜNÜ SAAT 15:00 'DE İNŞAALLAH HEP BERABER ORADA BULUŞALIM ARKADAŞLAR...

Saadet'ten Arakan Mitingi

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
KARDEŞLERİM, RAHMETLİ EŞİM HAYRINA VE 2 YIL ÖNCE EVLİLİK BAHANESİYLE ERTELETTİĞİM MEMUR OLUNCA KESİCEM DİYE ADAK KURBAN BORCUM VAR YA BEN ONLİNE BAĞIŞ DÜŞÜNÜYORUM DA İHH, DENİZ FENERİ VE KİMSE YOKMU DERNEĞİNE BAKTIM DENİZ FENERİ AKLANDI MI BİLMİYORUM ( MEDYA CAHİLLERİNDENİM ) YADA NAKİT OLARAK GÖNDERSEM OLUR MU İKİ KURBAN PARASI ORTALAMA 1000 TL BÜTÇE AYRIRDIM DAHA FAYDALI OLUR BELKİ NAKİTTE SİZ OLSANIZ HANGİSİNİN KANALIYLA YAPARDINIZ, ÖNERİNİZ NEDİR ?

İHH
350 TL KURBAN AYRIM YOK

DENİZ FENERİ
Türkiye içinde 450 TL
Türkiye dışında 220 TL

KİMSE YOKMU
AFRİKA 185 TL
TÜRKİYE 500 TL

KESİNLİKLE MALİYETTEN KAÇMA AMACIYLA YAPMADIM BU İSTATİSTİĞİ KABİL GİBİ ZATEN BEN KULLANMAYACAĞIM ZİHNİYETİYLE DEĞİL, HARUN GİBİ BU DÜNYADA YEDİKLERİM DEĞİL, ÖBÜR DÜNYAYA SAKLADIKLARIMIN HEPSİ BENİMDİR ZİHNİYETİYLE YOLDAYIM DÜŞÜNCEM BÜTÇEMİ MÜMKÜN OLDUĞUNCA ZORLAMAK, MESELA KİMSE YOKMU DERNEĞİ AFRİKA DERSEM 5 KURBAN GÖNDEREBİLİYORUM, TÜRKİYE DERSEM 2 KURBAN, İHH DERSEM 3 KURBAN ANCA, DAHA FAZLA YARAR SAĞLAYABİLİRİM GİBİ ... DÜŞÜNCELERİNİZİ BEKLİYORUM KARDEŞLERİM, ALLAH ZORDAKİ TÜM KARDEŞLERİMİZE YARDIM ETSİN, SELAMETLE ...

Rahmet Peygamberi Efendimiz (s.a.s)’in evinde bir koyun kesilmişti. Koyunun etinden ihtiyaç sahiplerine dağıtıldıktan sonra Efendimiz, geriye ne kadar et kaldığını sordu annelerimize. Aişe annemiz de sadece bir kürek kemiği kaldığını ifade etti. Bunun üzerine Kutlu Nebi (s.a.s) şöyle karşılık verdi:
“Aişe! Desene, bir kürek kemiği hariç hepsi bizim oldu!”
Tirmizî, Sıfatü’l-Kıyâme, 33.

03/08/2012 CUMA HUTBASİNDEN...

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşlerim, rahmetli eşim hayrına ve 2 yıl önce evlilik bahanesiyle ertelettiğim memur olunca kesicem diye adak kurban borcum var ya ben online bağış düşünüyorum da ihh, deniz feneri ve kimse yokmu derneğine baktım deniz feneri aklandı mı bilmiyorum ( medya cahillerindenim ) yada nakit olarak göndersem olur mu iki kurban parası ortalama 1000 tl bütçe ayrırdım daha faydalı olur belki nakitte siz olsanız hangisinin kanalıyla yapardınız, öneriniz nedir ?

Ihh
350 tl kurban ayrım yok

deniz feneri
türkiye içinde 450 tl
türkiye dışında 220 tl

kimse yokmu
afrika 185 tl
türkiye 500 tl

kesinlikle maliyetten kaçma amacıyla yapmadım bu istatistiği kabil gibi zaten ben kullanmayacağım zihniyetiyle değil, harun gibi bu dünyada yediklerim değil, öbür dünyaya sakladıklarımın hepsi benimdir zihniyetiyle yoldayım düşüncem bütçemi mümkün olduğunca zorlamak, mesela kimse yokmu derneği afrika dersem 5 kurban gönderebiliyorum, türkiye dersem 2 kurban, ihh dersem 3 kurban anca, daha fazla yarar sağlayabilirim gibi ... Düşüncelerinizi bekliyorum kardeşlerim, allah zordaki tüm kardeşlerimize yardım etsin, selametle ...

Rahmet peygamberi efendimiz (s.a.s)’in evinde bir koyun kesilmişti. Koyunun etinden ihtiyaç sahiplerine dağıtıldıktan sonra efendimiz, geriye ne kadar et kaldığını sordu annelerimize. Aişe annemiz de sadece bir kürek kemiği kaldığını ifade etti. Bunun üzerine kutlu nebi (s.a.s) şöyle karşılık verdi:
“aişe! Desene, bir kürek kemiği hariç hepsi bizim oldu!”
tirmizî, sıfatü’l-kıyâme, 33.

03/08/2012 cuma hutbasinden...

Öncelikle Allah eşinize sonsuz rahmet eylesin,Size de sabırlar versin...

Allah şimdiden adak ve hayırlarınız kabul eylesin.Sizin en iyi yapacağınız en büyüğü olan yardım kuruluşu İHH'dır.Bu kuruluş güvencelidir.Diğer kuruluşlar vasıtasıyla da yapabilirsiniz ama İHH çok uzaklarda da olsa bu yardımları direkt olarak zamanında ulaştırmaktadır.

Allah'a emanet olunuz.

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Tavsiyen için teşekkürler kardeşim adak 2 ama 3 kesebilioz şükür inş'allah deniz derya dertte bir faydamız dokunur tuzumuz olur, kurtuluşumuz olur vesselam...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt